Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъци

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от calico »

Мам Ли, не две, ми три снимки, и то само колажи и с една по-едра панорамна в средата! Детайлите също са важни.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от calico »

и тази малко избистрих, мисля че е ясно че е по-добре малко да се обработят, то моето не е професионално, ми напосоки.
Изображение
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от marka »

Noel, мисля че при представянето на градината, която си създала е хубаво да споменеш, че голяма част от цветята в нея са подаръци от любители градинари от цяла България, а други са купувани от Европа. Така в градина ти е събрана цяла България на едно място и чрез нея се популяризират нови видове растения, които не се предлагат в българските разсадници. :tzvetentze:
лалесъм

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от лалесъм »

marka написа:Noel, мисля че при представянето на градината, която си създала е хубаво да споменеш, че голяма част от цветята в нея са подаръци от любители градинари от цяла България, а други са купувани от Европа. Така в градина ти е събрана цяла България на едно място и чрез нея се популяризират нови видове растения, които не се предлагат в българските разсадници. :tzvetentze:
Марче :daaa:
Има и трето - Ноел винаги е подчертавала, че използва много цветя и от български разсадници - подпомагане на нашето производство, използване на адаптирани растения, ....и тези аспекти са важни, според мен :nod:
Прочетох, че един от критерия на журито е устойчивост и тук Ноелските градини са много добре поставени - подбор на точно определен тип растения, подходящи за условията на квартални градини, но от друга страна еспериментиране с нови видове за приспособяване към тези условия :daaa:

Как мислите, добре ли ще е да наименуваме трите снимки като за основа ползваме ключови думи от критериите на журито. Ако се спрем на такъв вариант, то с него трябва да съобразим самия подбор на снимки :hmmm:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от Tanet »

Всичко е важно при представянето.
Кадър заковаващ вниманието
Снимка отразяваща промяната на околната среда и вписването и в нея.
Комбинацията на обеми, форми и цветове.
Описателното представяне на градината, не прекалено дълго, но подчертаващо видовото разнообразие и произхода му.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от calico »

Лаленце, достатъчно е да се каже че градината е без напояване и се полива само от дъждовете. :hmmm: Че са подбирани сухоустойчиви видове. Че не е просто някаква градинка, а е с площ около 1 дка, и че е органично свързана с околните сгради и пространство.

аз пак ще напиша: Трябва да се намери връзка с PR на община Борово

той може със свои си механизми да помогне - и в гласуването, и в популяризирането сред медиите. Общината трябва да се включи, непременно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 153 пъти

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от marka »

Лаленце, напълно съм съгласна с теб. Аз също смятам, че трябва да се стимулира българското производство, но с това, че се купуват цветя от Европа, които тук не могат да се намерят, също се стимулира. Ако производителите се интересуват какво се търси може да се ориентират към видове, които не са отглеждали. Пример е Миша, която изпробва нови растения, непознати на българския пазар.
Калико, не смятам, че е достатъчно да се каже,че градината е без напояване и се полива само от дъждовете.Всички градини правени от ентусиасти в околоблоковите пространства не се поливат, а разчитат най-вече на дъждовете. Трябва да се подчертае това, което отличава градината на Ноел от другите такива.
Борово е в район "Красно село"
PR и интернет страница на района - http://www.krasnoselo.net" onclick="window.open(this.href);return false;
Нора Пиперевска - експерт "Връзки с обществеността"
Стая 213, тел. 02/ 895 11 52
[email protected]
mama_li

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от mama_li »

Мисля, че не трябва да се бавим много! Вече има нови снимки с около 80 харесвания!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от calico »

Мисля да напишем и изпратим едно писмо до Общината, на дамата- Връзки с обществеността

нахвърлих нещо такова, но трябва бързо да действаме. Не трябва да е много дълго, около страница максимум.
Работила съм в администрация и знам какво се чете. :mrgreen:

Уважаема г-жо ….
Пишем Ви по повод на един конкурс, който се организира от…..
Става дума да конкурс за градини….

На територията на Вашата Община, в кв. Борово, около бл. …. има градина, която ще участва в конкурса в раздел…..
Градината е правена от частно лице, със собствени сили и средства, и с цел облагодоряване на външната среда.
Обхваща площ около …..кв.м.
Цялото околоблоково пространство, от четирите страни , е оформено и поддържано като единна градина с една визия и стил, и с растения съобразно условията на слънцегреене.
/прилагаме снимков материал. За съжаление, сроковете на конкурса не ни позволяват да направим нови снимки специално за него, в които да се види и радостта на минаващите хора от околната красота, или как те използват местата за почивка. Снимките са от предишни години. Но градината се развива и с всяка изминала година става все по пищна и красива. Понастоящем е твърде ранна пролет за някои растения, но може би след средата на май вече всичко ще е запълнило своите обеми. Уви, тогава ще е късно за снимки за конкурса/.

Растенията в градината са над ……вида, подбирани така, че да издържат на засушаване (тъй като няма поливна система и се разчита само на дъждовете), и за съжаление – да издържат на набези за бране на цветя и кражби на цели растения. Което уви, многократно се е случвало.

Растенията са предимно от български разсадници, но има и от чуждестранни такива.
Ние, пишещите това писмо хоби-градинари, сме съпричастни с градината, тъй като сме изпращали от собствените си цветя за зацветяване и за покриване на липси от кражбите.

Г-жо ………,
Много Ви молим, с Вашите сили и средства да популяризирате градината, за да може тя да набере необходимите харесвания в социалните мрежи.
Иска ни се да вярваме, че бихте могли по някакъв начин да подпомогнете инициативата сега, както и за в бъдеще да съдействате за провеждането на посещения например на деца/ученици с цел привикване към опазване на красивата градска среда, или формиране на любов към природата и градинарството.
Надяваме се лично да посетите градината, да за се уверите във всичко горенаписано и да усетите магията на природата между блоковете и да видите красотата, която е създадена от добрата воля и желание на един член на нашето цветарско общество.

С уважение
От цветарското общество на Форум ХобиКафе
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
bell

Re: Експериментът или Цвете върху купчина строителни отпадъц

Мнение от bell »

Ето, няколко които спретнах. Има проблем, че няма много вертикални снимки и ми е трудно с тази програма да ги напасвам.
Пак да си кажа, че от албума на Лоис има също много добри, но не могат да се записват.

Изображение


Изображение


Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”