Градинката на Пламъче

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

Мястото е много малко, но мерака е голям.
И се притеснявам, че от големия мерак ще направя някаква сбирщина. Досега можеше, защото всичко беше временно, докато се направят подовите настилки, оформят ми се градинките и каквото видех и ми харесаше си го бучках. Но вече са оправени и идва моя ред и искам да ми се получи нещо красиво. Днес се опитах да направя снимки да покажа какво е разстоянието между двете градинки и как изглеждат като цяло.

тук, където е тази тръба имам възможност да досипя пръст и да пусна нещо да върви по стената

Изображение

Изображение

Изображение

Разстоянието между двете градинки е 2,70м
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от tsvetina »

Много е важно как са ориентирани градинките - напича ли ги слънцето, или не? Откъм улицата юг ли е? Бих засадила колоноидни вечнозелени /туя, юниперус напр., височината може да се поддържа/ и от малките топчести вечнозелени също. Така през студените месеци няма да е голо. Ако е сенчесто - хости, хойхери, някоя английска роза :hmmm: . Ако е слънчево - лавандула и рози, естествено с вечнозелените. Начертай си схеми - така е по лесно и рисувай върху тях. Успех :tzvetentze:
п.п. в ъгъла на последната снимка би стоял добре /според мен ;) / някакъв храст с фонтановидна корона. Видът му зависи отново от разположението на градинката спрямо слънцето.
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от retaraa »

Пламъче, добре дошла в отбора "имам градинка, ама две педи" :lol: Аз моята така и не мога още да я завърша - все нещо не ми харесва или не е на мястото си... Първо си реши кое ще ти е зеленото и как ще го разположиш /ние с теб не може да разчитаме на зелен килим отпред за фон/ . После идва ред на цветните петна - какви цветя харесваш и кога цъфтят те. С пролетните луковици е най-лесно- вадиш м. май и ето ти място за готовия разсад от Миша :lol:
и разни снимки
Изображение

Изображение
http://www.courses.successfulgardendesi ... g-gardens/
Изображение
Изображение
Изображение
http://pix.ie/peterdonegan/1057567
Изображение
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от Миша »

Изображение

Ето още малко идейки
започвам с варианта рози,щот тука са на особена почит :D ,тези пътечки бих ги повдигнала с тухлички ,садиш по една голяма роза на пътека + някой клематис и ги водиш по оградата към вратата ,под тях слагаш сложат хости ,хеухери,папрати ,пълзящи сукуленти ,тревички и всякакви други дребосъчковци -циклами,пулмонарии,кампанулки ,виолки ,нещо ей такова е предложението ми с розите
Изображение

много ми харесва и ей тази комбинация-кампанулки с алисуми за пред розите
Изображение

Върху стената от тухлички може да пуснеш лизимахии,бръшляни,винки
Изображение

На пролет преди да излязат хостите може да цъфтят мускарита,иглики,лаленца от тези,дето не се вадят,защото такива малки лехички не могат да се разбутват ,за да се вадят луковици ,някой кукуряк за по-височко ,флокс,лихнис от ниските ,дребни ириси ,аренария между тях,мога да ти измисля и нещо по-точно .

Представи си тия големи рози да те посрещат край вратата,а по оградата като продължение на розите -висящи кошници :D

Това са ми предложенията за комбинация с рози ,после ще гледам да пусна няколко идейки за по-шарено кътче ,без рози,които заемат много пространство
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от calico »

Добре дошла Пламъче. :tzvetoman:

имаш твърде малко площ за зацветяване, и поради това аз на твое място не бих слагала никакви многогодишни.
бих правила всяка година различни композиции едногодишни цветя, така че до късна есен тези петна да са цъфтящи.
и да, също като теб го виждам от ниски цветя, просто килими от цветя. Всякакви едри неща ще се изгубят, наоколо има твърде много плочки, ще стоят все едно са в саксии

впрочем идеята за зацветяване с глинени делви и саксии по плочите не е лоша
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от Миша »

Аз си мисля,че много ярки шарени килими ще стоят малко като кръпка при толкова бетон :hmmm: някак по-ми върви повече зеленина с някой цветен акцент ,в бяло,синьо,нещо ,цъфтящо с по-дребни цветчета,по-дискретно :hmmm:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от Мириам »

На мен ми харесва товаИзображение Резултата не лош!
Иначе и Мишето е дали добри идеи!
Може и да се направят градинки цветово-например само със сини цветя и оттенъци или розови...
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

Оградата претърпя пълна промяна и това вече ще й бъде окончателния вид и дойде ред да се оправят градинките "педя и половина". Получих разсадите от Мишето и досипахме още пръст и трябва да реша как точно да ги подреждам. Извадих всичко налично и хаотично бучнато и го подарих на двете мами и много ги зарадвах, оставих си една мини роза, която страшно много цъфти и си я харесвам. Градинките са южно изложение и лятно време пече сериозно.
Ще има капково напояване.
Едната е с размер - 2,90 на 1,20 м.
Другата е с размер - 3,40 на 1,20 м.
Между двете е портичката и разстоянието е 2,70 м

Изображение

това е единственото запазено цвете- мини роза
Изображение

Изображение

тук имам едно разстояние от 25 см, което ще напълня с пръст и мисля да пусна някакви катерещи се растения, а отгоре по цялата стена засега мисля да наредя каскадни цветя, още не е съвсем завършена, но аз нямам търпение

Изображение

Давайте идеи, защото китките от Мишето ме чакат а аз съм зациклила и нищо не ми идва наум. Иска ми се да имам един ацер или нещо, което не расте бързо, но не знам къде ще ми се впише
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от Роза1924 »

Плами, виж красоти на малко място

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градинката на Пламъче

Мнение от Kaira »

Честита Нова година, Пламъче! :gush:
Късметът, здравето, любовта и щастието да бъдат постоянни гости в дома ти! :liubov:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”