Garden-to-be :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Ида, Светка, благодаря ви!
Светка, тази година минахме без снимки, и без богати трапези, решихме да го даваме по-лежерно :)
niania
Кафе с мляко
Мнения: 254
Регистриран на: Май 20, '16, 01:27

Re: Garden-to-be :)

Мнение от niania »

Прекрасно е !
Когато енергията и хъса ми се изчерпят , и си кажа каквото -такова , което напоследък ми се случва често за съжаление , влизам тук и получавам вдъхновение и сили да направя нещата по хубави .
Единственото сигурно нещо е , че нищо не е сигурно .
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 940
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: Garden-to-be :)

Мнение от hrissi2009 »

И аз посъбрах малко слънце и цветни багри. Невероятно красиво, топло и зелено. Радост за очите и душата. :sheart: :sflower: :ssun:
marka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1968
Регистриран на: Окт 15, '13, 14:31
Дал благодарност: 171 пъти
Получил благодарност: 149 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от marka »

Лоис, имам лунария от тази година, но е на село. Имам и в София, но е от няколко години и е ако това не те притеснява мога да ти дам.
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Марка, много благодаря! не ми е спешно, по принцип я търся :)

Хриси, Нианиа, благодаря!
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Ами викам си, да сложа началото на сезон 2017. :D

Попочистих, поподрязах, изгорих малко клечоряк, макар и да има още сняг в сенките, ама то сърце не трае. Като пекна днес слънцето, съвсем пролетно ми стана.
Розите, учудващо са добре. Почти не видях измръзнали части. Повечето са си с листата, та ги поошмулих малко :)
Ей ги и първите цветенца
Изображение

Изображение

Отдалеч изглежда така
Изображение

Минзухарче, пораснало е тази нощ, вчера го нямаше :)
Изображение

Ето я тази червена чаен хибрид, дето става два метра, орязана. Оставих я около 90 см, чудя се дали още да не я намаля (пак ли е обърната??? :ufff: )
Изображение

В задния двор гледката е.... покъртителна :twisted: така нареченият парник, беше опакован със стреч, че уж нали, да се запази, ама на :lol:
Изображение

Та така, наред със замръзналата вода, която днес все пак протече, и стана ясно, че батерията на кухненската мивка е спукана, и с хладилникът, който може и да не е развален, както се оказа, а му е било твърде студено най-вероятно :)

Някои обаче живот си живеят :)
Изображение

И вместо да пазят къщата, само се опитват да се подредят пред камината.
А пък в барбекюто, което тази година бяхме затворили с полиетиленови платна, е влизала няккава гад, която яде орехи. Имаше един кашон с към пет кила орехи, всички са изядени, а черупките са поръсени навсякъде. Каква ли е тази гад, само да я пипна! И обича да дриска на височко, де що има камъче или дървено пънче из двора - подписала се е :svekurva:
лалесъм

Re: Garden-to-be :)

Мнение от лалесъм »

Ами след толкова изядени орехи какво друго да очакваш :lol:
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1655 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Emilly1212 »

Пролетта приближава...в една от любимите ми градини. :ieeee: Много са хубави кокичетата, Лоис! И минзухарчето!
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Ооо прибрах й аз орехчетата! Само да я хвана, ще й скъсам опашчицата! Подозирам, че е някой съсел, по едно време имаше бая трополене на тавана на къщата, даже беше отворила капака на един ревизионен отвор и посипала куп боклуци. А котките са стреснати, сякаш са имали близки срещи с нещо гадно.
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Светката »

Ей ги и първите цветенца
Изображение

Изображение
Много обичам кокичетата Лоис.Страхотни цветенца са и твоите.Сигурен съм че,си им шептяла докато ги гледаш. :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Първото кокиче
Цъфне ли кокиче на земята,
зная ражда се една надежда.
Топъл вятър лъхва над душата
и облича и красивите одежди.
Подари ми първото кокиче,
лед пробило мене да зарадва!
Да ми шепне колко ме обичаш,
нежност скрило в бяла пазва.
Нека то ми каже как жадуваш
всеки ден да ме прегръщаш,
как във сънищата ме целуваш
светлина додето ме обгръща.
Подари ми първото кокиче-
блага вест, че идва пролетта!
А листенцата му да предричат
най-щастливи дни за любовта.
/Ивелина Никова/



Ето я тази червена чаен хибрид, дето става два метра, орязана. Оставих я около 90 см, чудя се дали още да не я намаля (пак ли е обърната??? :ufff: )
Изображение
Още е рано,но после я изрежи и я остави на по 1,2 или най много 3 пъпки.Така трябва да ги режеш чайно хибридните,за да имаш красиви големи цветове :dovolen:
А това с орехите е работа на плъхоци само.Лесно се решава този проблем с тях.
Поздрави!
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”