Garden-to-be :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

ljuboznatelna написа:а в двата ти асмалъка съм влюбена
Ооооо, нали? :liubov2: принудихме се да ги направим втори път, защото първия от бързане просто да вдигнем лозите, които се стелеха, забихме дървените подпори директно в земята и те изгниха. Сега пак са от стари греди, но са отделени с метални основи и се надявам да изкарат по-дълго. За съжаление не успях да убедя мъжа ми, че и перголата трябва да стане така, то не че и имаше толкова дълги греди :angelche: но там е предвидено да се сложи текстилна сянка, а по рамката ще се вият рози и глицинии и може би някой клематис :angelche:

ПП dal, разгледах снимките на Саша, наистина стилът на градината ми е подобен на нейния. Или поне трябва да е, хаххаха. Ама не видях много рози да има :) сигурно са скрити! :nod:
dal

Re: Garden-to-be :)

Мнение от dal »

еми Саша умна , да не е като останалите , отсам мен и разни други тук дето сме мнозинство :lol: :mrgreen:
Аз те тикам към модели без рози , ти знаеш ли кво означава това?
Че съм ти най добрия приятел , но сега няма го разбереш
Така че- давай , ше говорим след пет години живи и здрави :hihihi:

това с глициниите в множествено число по перголата в ед. ч го забрави
вярно е обратното - глицинията по перголите :nod: има тема за глициниите впрочем

иначе ето ти списък , отиваш в унгарската поръчка и опъваш ето този транспарант - трябват ти десетина метра лента широка 30 см , или кръг с диаметър 3 метра и си готова :hihihi:

TopkapiTMTM Palace® POULthe(N)
SegoviaTM Palace® POULcas024(N)
PopularTMTM Palace® P
OlympicTMTM Palace®
MermaidTMTM Palace®
KalmarTM Palace
HamptonTMTM Palace
Duke of EdinburghTMT
DiscoveryTMTM Palace
BalmoralTM Palace®
AvilaTM Palace®
AtalyaTM Palace
AmazingTMTM Palace
AlexandriaTM Palace
AladdinTMTM Palace®
AdventureTMTM Palace®
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7212
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 613 пъти
Получил благодарност: 1108 пъти

Re: Garden-to-be :)

Мнение от ljuboznatelna »

Lois написа:
ljuboznatelna написа:а в двата ти асмалъка съм влюбена
Ооооо, нали? :liubov2: принудихме се да ги направим втори път, защото първия от бързане просто да вдигнем лозите, които се стелеха, забихме дървените подпори директно в земята и те изгниха. Сега пак са от стари греди, но са отделени с метални основи и се надявам да изкарат по-дълго. За съжаление не успях да убедя мъжа ми, че и перголата трябва да стане така, то не че и имаше толкова дълги греди :angelche: но там е предвидено да се сложи текстилна сянка, а по рамката ще се вият рози и глицинии и може би някой клематис :angelche:
Можеш да споделиш как върви изграждането на този кът тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 03#p327403" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

ljuboznatelna написа: Можеш да споделиш как върви изграждането на този кът тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 03#p327403" onclick="window.open(this.href);return false; ;)
О, непременно ще :) само още мъничко да напреднем с обстановката!

И dal, благодаря за списъка с розите за лента, но май първо искам да сложа катерачите :liubov2:

Сега идвам с едно конкретно питане (тоест две питания)
имам ето тази ситуация на стената на къщата (изток, пече до към два следобяд)

Изображение

два клематиса, единият идентифициран като Durandii (този в ляво), другият - не знам. Цъфтят лавинообразно и край. Въпросът ми е следният: искам да комбинирам с още един (поне) клематис, едроцъфтящ и по възможност по-дълго, и с роза катерач, която да се качи над тях в дясно. Можете ли да препоръчате конкретни сортове? Клематисите бих искала да са розови или бели, а розата крем, бяло-розова, или като например Gloire de Dijon, New Dawn, Penny Lane, Queen of Sweden.

и ситуация номер две:

Изображение

Изображение

на тази пергола, на която е предвидено да се монтират ленти от бял винил за сянка, искам комбинация от глициния, роза и клематис :angelche:
смятате ли, че е осъществимо? от към дувара е изток. И отново - можете ли да ме посъветвате за конкретни сортове?

ииии.... ситуация номер три е грозният покрив на съседа, който той отказва да покрие с керемиди, а е точно срещу прозореца на спалнята ми (прозорецът с двата клематиса :))

Изображение

чудя се, като не иска с керемиди, как ли ще приеме една розичка катереща се :angel2: и коя да е тя, защото това място пък гледа на запад, и съответно пече цял ден.

всъщност, както съм почнала, ето я и ситуация номер четири:

Изображение

както може би се досещате, това е любимата тухлена WC къщичка :evil: само дето частта с W-то не е съвсем... Отказват ми събаряне... така. Остава вариант обличане с нещо, мислех дива лоза, но е листопадна и цяла зима едни кабели само остават. Мислех си за бръшлян - ще отнеме цяла вечност, но като споменах роза мм наостри уши и рече: "О, да, защо не?" Така де, в крайна сметка е по-добре да ти мирише на рози, нали така. :angelche:
ниската стена (в ляво на снимката) гледа на север, високата (в дясно) - на запад.

Събрала съм си една колекция от рози, които много харесвам: цък
Не искам червени, не искам цикламени, нито жълти, и май чисто бели също не искам. Както се подразбира - трябва да са дълготрайни, издръжливи, миризливи, и навъртяни :srofl:
Много ще съм ви благодарна, ако ударите едно рамо, че изпускам клематисите, а скоро и розите :sworried:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Garden-to-be :)

Мнение от calico »

за грозния покрив - аз бих сложила два клематиса Монтана Рубенс. Те цъфтят само напролет около 1 месец, но пък после са хубаво зелени и много мощни. Просто ще искат една твърда мрежа, леко извита в края към покрива и след три години ще имаш нещо такова
Изображение
Изображение

за тоалетната- Зефирине ще ти я тапицира цялата за няма и три години. И е супер ароматна, и търпи сенчесто. И най-важно е без бодли, та няма да се бодете там

ако я приковаваш към стените ще получиш това Изображение

ако я оставиш свободно като моята, ще е така
Изображение

верно че няма да ти цъфти много повторно, поне не първите три години, но розата си струва
истинския цвят е като на моята снимка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
wenche

Re: Garden-to-be :)

Мнение от wenche »

Здравей, Луиз ! В английски стил ти поднасям пай с моркови и зеле за добре дошла. От другия заек във форума :tzeluvka:
sasha

Re: Garden-to-be :)

Мнение от sasha »

Еее, живи да сте, че ме научихте да гледам "Активните теми", нямаше да видя тази.
Такааа...Мила Lois , добре дошла. Грандиозна работа, титаничен труд до това ниво! Браво, че не сте се отчаяли!
Градинарството е много интересно занимание, води до зависимост, която е нелечима, и преминава през различни етапи. Един от тях е пристрастяването към определин вид растение.В случая при теб май е с розите/може и да греша, ама просто да ми е/. Изграждайки градината си, освен в този форум/който според мен е велик/ ще започнеш да разглеждаш и градински центрове. Там ще видиш много интересни видове и ще ги поискаш. 1.300 дка не е малко, но далеч не е достатъчно , за да засееш всичко, което в годините ще поискаш. Ако решиш, можеш да придобиеш колекция от рози и това е прекрасно, но в годините може би няма да те удовлетворява. Та искам да кажа: може би не бива да бързаш с набавянето на всички рози наведнаж. Остави си въздух и за нещо друго. Накъде бях писала, че според мен има два вида градинари - едните имат растения, а другите имат градини. И двата подхода са достойни за уважение, но ползвайки повече растения , имаш повече възможности да рисуваш динамични картини. Защото ние градинарите /дано не звучи твърде претенциозно/ сме художници и рисуваме с цветя. Всеки кът в градината ни може да има свой облик, разбира се съобразен с общата стратегия, но ползвайки повече багри/ разбирай видове с различен хабитус, цъфтеж, поведение във времето, взаимоотношения със съседните и прочие/ ние можем да нарисуваме картините си по-цветни, по-различни, да проявим повече творчество. Не че розите ни дават малко възможности, но с повече растения е друго.Дано не съм ти прекършила ентусиазма, но нали за това сме тук, ако може да те предпазим от излишни грешки. Макар че едва ли е възможно, никой не може да направи нашите грешки. Те са си наши и ние само трябва да си изминем пътя.
PS Специална благодарност на теб Дал за оценката, нооо ти май направи републиканския си обход без да ме споходиш, но нищо, сугурно програмата ти е била тежка. Аз оставам са надежда, че и това ще стане, приготвила съм "кацалката" :mrgreen:
Lois

Re: Garden-to-be :)

Мнение от Lois »

Calico, благодаря за съветите и за идеите. Не знам зали ще те послушам, ама е добре да чуеш странично мнение - поне разбираш какво искаш наистина :mrgreen:

sasha, и на теб благодаря за включването - разглеждах снимките на градината ти с часове една вечер. Много е красиво!
Всъщност аз нямам намерение да ставам колекционер - по-скоро искам в двора ми да има повече цвят през по-голямата част от топлите сезони. И този цвят да не се осигурява от едногодишни китки, които всяко лято трябва да браня от плевелите и охлювите. Дали ще са рози - не знам :) за сега ми изглежда привлекателна идея - още повече че имам вече няколко, добре се развиват въпреки моите топли грижи :angelche: :angelche:
иначе споделям, че с повече и различни растения композициите се обогатяват, но пък грижите вероятно са по-трудни (ама че израз).
Надявам се все пак, че ако свърша някаква глупост, ще мога поне да я видя, и да я разкарам :dovolen: да се надяваме, че ще ми стигне визуалната култура :srofl:

wenche мерси за заешката почерпка на теб :)
sasha

Re: Garden-to-be :)

Мнение от sasha »

Lois , метни му на съседа/ситуация номер 3/ една Текома, ще имаш цвят цяло лято , ще му избият издънки даже вътре в навеса и му гледай сеира :mrgreen:
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Garden-to-be :)

Мнение от setipeti »

:lol: :lol: :lol: ооо това беше тежка присъда за навеса :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”