Моята градина - КОЙ КОГО

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
bell

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от bell »

лалесъм написа:
wenche написа::sangry: Черна завист в най-чист вид :sangry:
И дупки си нямам, а и място за дупки нямам, обаче чакам 9 рози. :ufff:
Моля ви, сложете ми бан в темите за поръчки.
Венчелистче, я да се разприказваме какви рози си напоръчала, как ще ги съчетаваш, ....ей такива хубави работи, та да ти мине отчаянието :lol:
и аз чакам приказки :snurd: :snurd: :snurd: кой каза рози :slove:

Венче, за да ти оправя настроението, ако искаш да ти пратя още 5-6 рози за разкош :angelche:
wenche

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от wenche »

А така, сеир за чужда сметка :liubov2: :liubov2:
Къде виждате място за 9 рози ? 2-3 мога да сложа на пътя, в другия ми двор също има място, но няма да си гледам всеки ден.
Ще дойдат Munstead Wood, Eyes for You, Absolutely Fabulous (Julia Child), Celebration Time (Cinco de Mayo), Chandos Beauty, Jude the Obscure, Capri Tantau, Mary Ann Tantau, Darby.
Шътнах Пашмината и една някаква бяла. Ето на това място между лавандулата и Bukavu-то. И него май ще го местя, че ми е много ярко и шарено.
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от calico »

ама Венче, ти на това ли му викаш липса на място? :angel2:

и изобщо, тези рози дето сега ще дойдат, ти досега без тези рози ли си била? Милата ми, тя...

и нали Дарби няма да го наредиш там сред другата свита, ще е на по-лично място, нали? :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от libra »

Венче ,аз съм експерт/консултант по усвояване на тревни площи.В твоя случай ,просто присламчваш розичките до цветния бордюр,ако трябва посбутваш малко наличните китки.Розите ти не са големи и не изискват метри място.Ландафтът без зор може да усвои 9 розички. Само маааалко трябва да ограничиш тревата,което ще бъде напълно незабележимо,за сметка на добавена пищност.Е,те,тия аргументи изтъкни на ТМ,ако има известни резерви и първоначално не е въодушевен да копае малки чимчета.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от Гео, граф »

wenche написа: Къде виждате място за 9 рози ?...
Бошкей, какви въпроси задаваш, Вени :lol: ?!? Не 9, а още 99 може да се съберат при теб (ако питаш розарките де 8-) )

Момичета, има рози Венчето, има и място за още, но правете сметка, че става дума за градинка колкото носна кърпичка! Тази тревичка дет се вижда, всъщност е много малко и много ценна - все на човек ще му се прииска да полегне да се попече, да поседне под крушата (круша ли беше, Вени :hmmm: ?), а ако всичко е в бодли и шума, ще трябва да лежи на плочите, което не бих ѝ причинила. Затова не я чоплете, тя си знае най-добре :nod:

Но има нещо друго, което лично мен буквално ме втрещи - Julia Child :shock: ??? Жълта роза??? Вени, верно ли :sooo: ???
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от Tanet »

Ааа, Julia Child - това си струва ама много, даже две една до друга ще е супер. Виждала съм я на живо при Деси и е страхотна даже и аз си я поръчах, че и успях да вкореня.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от Гео, граф »

Бъзикам се с Венчето, Танет, защото тя обича розови рози и върти-суче, все на такива цветове я избива :lol: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1434 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от Тутти »

И аз все покрадвам място от чимовете. Сега съм се стопирала вече. Мисля, че тази полянка при теб е чудесна и гледай да се контролираш с броя рози, да не се загуби пространството. Така много ми харесва. Ти си естет, ще измислиш точното място на новичките, запазвайки вида на градината. Джулия Чайлд е безотказна роза, нищо че е жълта. Така розовите ще изпъкнат още повече.
bell

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от bell »

Красавици чакаш, Вечне :tzvetoman: Овалът ще стане лекинко по-голям овал и готово :angelche:
Bukavu наистина можеш да я преместиш, ако трябва в другия двор, защото тази роза ще стане огромна след години. Ако, можеш сложи я в някое ъгълче, където да се вихри и да не я режеш. Големите мускове не са рози за пътека, освен ако не ги подстригваш непрекъснато, но ще им вземеш от красотата.
elfy

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от elfy »

wenche, много ми харесва градината ти. Новите розички са много хубави, а и не толкова обемни - ще им намериш място :angelche:
Имам питане за тревата - много ми харесва, каква смеска си използвала? Предстои ми да правя нов двор и тревата ми е голяма чуденка. Трябва да не изисква много грижи, ако може само косене и уикендно поливане. Дали твоята отговаря на тези условия?
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”