Моята градина - КОЙ КОГО

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 590 пъти
Получил благодарност: 1071 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от greeneyed »

Вени, прекрасни детайли показваш! Ах, тази гаура! 8-)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4384
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1989 пъти
Получил благодарност: 692 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от Emilly1212 »

Чудесни снимки Венче, гаурата е прелест! И розите ти са прекрасни - коя е розата след гаурата, много е красива. След като видях Айсберга при теб, вече си поръчах от форумно другарче. :liubov2:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
wenche

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от wenche »

Емили, да показваш айсберга. Щом при мен порасна толкова, при теб сигурно ще стане чудовище. А розичката, за която питаш, е Peach Drift - ниско храстче, което трябва да се стеле върху септичната яма, но засега е само ниско.
Мая, що не прескочиш да дадеш някой съвет на живо :gydigydi:
Грийни, ти не беше ли показвала една умопомрачителна гаура или нещо бъркам :hmmm:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5269
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 92 пъти
Получил благодарност: 101 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от Daniela Pargu »

Вени, ама при теб е сякаш друг сезон!Толкова свежо и зелено!
И аз да отбележа за протокола :hihihi: - ГАУРАТА ти е великолепнаа :liubov: :dovolen:
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от maiakt »

Здравей,с най-голямо удоволствие ще отскочим с ММ до вас,само да приключи един исторически ремонт ( до 1 седмица) и звъня. Имам нужда от съвети и виждане на красиви градини :mrgreen: - та ще ти досаждам,както и на Либра :angelche: .
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15871
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 836 пъти
Получил благодарност: 1686 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от Гео, граф »

Венче, ВСЯКА от картичките ти е за корицата на Хобикафе във фейсбук :potekoha: :potekoha: :nod: !
Отивам :arrow: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от utro77 »

Уау, очарователна градина! Просто прелест! :tzvetoman:

Идвам с някои въпроси на начинаещ градинар - как предпазваш лалетата от сляпо куче?! На мен едната година ми извлече около сто луковици на различни пролетни цветя, цъфна ми само един-единствен зюмбюл. А на следващата година садих лалета в саксии, но поникнаха по-хилави, та ми се иска да си ги насадя в земята все пак. Ако ги наслагам в близост до корените на дърво, дали пак ще ги нападне това животно? Много сложна интервенция ми се струва да закопавам телени мрежи, които да предпазват луковиците...

Игликата как се захваща? Тези, които пролетно време продават по сергиите съм чувала, че са някакви хибриди и не цъфтят на следващата година.

Лилиумите защо казваш, че ще ги слагаш на сянка? Поръчала съм за есента няколко лилиума, къде да ги сложа?

Маковете от семена ли са? Многогодишни ли са?
wenche

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от wenche »

Графиньо, поласкана съм, видях се във фейса :tzeluvka:

Привет, Утро, ммм какъв хубав ник имаш ! Откакто имам двор, заобичах утрото, преди все го проспивах :dovolen:

Първо за лалетата - аз съм късметлийка да нямам слепи кучета и друга гад от това семейство (засега). Ако си погледнала първата страница на темата ми, си видяла върху какво чудо китки садя. Изглежда камънакът не им е по вкуса. Иначе това с мрежите е голяма хамалогия. Чета тук за всякакъв хардуер, какво точно ще си причиниш, зависи от степента на влюбването ти в лалетата :tzvetoman: А докато не пробваш, няма как да разбереш дали корените на дърветата ще ги спрат. Рискувай десетина луковици, но набучи около тях пръчки от рози с по-големички бодли за всеки случай. И аз се отказах да садя лалета в саксии, и при мен беше същият жалък резултат.Мисля си, че онези снимки в нета са със специално третирани луковици, надали са изкарали зимата в саксиите навън.

Игликата ми е простичката “бабешка“, засаждаш 2-3 корена и след две години се чудиш как да се отървеш от нея. Размножава се с разделяне на коренището, но и се самонасява от семена. В София, в Изток е завладяла междублоковите пространства. Девойките тук имат успехи и с маркови, но това е друга краста ;)

Лилиумите ми, които са на слънце, са като експлозия - докато ги видиш, че са направили пъпки и вече са прецъфтели, затова - на сянка - осигуряват ми много по-дълго удоволствие. Може да е от сорта, знам ли. Ти какви си поръчала?

И за мака - многогодишен е, два корена, купени доста едрички, че при мен всичко дребно умира. Всяка година разпръсквам семена, но нищо не е излязло. Разбира се, това нищо не значи, защото условията са далеч от оптималните. И тази година съм събрала, ако искаш ще ти пратя да се пробваш. И иглика, ако искаш.
Аватар
utro77
Виенско кафе
Мнения: 366
Регистриран на: Окт 8, '15, 11:22
Дал благодарност: 5 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от utro77 »

Благодаря за подробния отговор! :tzvetentze:

Пръчките от рози за предпазване от къртици са хитра идея!!!
Ще умувам още малко до есента как точно да ги опазя. Обожавам пролетни цветя и не ми се иска да се откажа от мечтата да ги имам в градината. Ако трябва и малко мрежа ще закопая!!!
Моите саксии с лалетата презимуваха навън, ОБАЧЕ бяха закопани в земята, за да не измръзнат. Но така или иначе явно луковиците имат нужда от повече простор и в саксия не дават добър цвят...

Лилиумите са Stargazer, Gran Paradiso и Marseille.
За пръв път ще садя лилиуми, дано се получи!
Мерси за информацията - ще ги сложа и аз на малко по-шарена сянка.
лалесъм

Re: Моята градина - КОЙ КОГО

Мнение от лалесъм »

wenche написа::sangry: Черна завист в най-чист вид :sangry:
И дупки си нямам, а и място за дупки нямам, обаче чакам 9 рози. :ufff:
Моля ви, сложете ми бан в темите за поръчки.
Венчелистче, я да се разприказваме какви рози си напоръчала, как ще ги съчетаваш, ....ей такива хубави работи, та да ти мине отчаянието :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”