Градината на Иво

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Libra ивицата за засаждане на розите ми е 35см не ми се иска да стеснявам тревата защото ще остане малка ивица и сега трудно я коса с косачката а после не знам затова ниски рози може и не мини
цветово също съм в дилема затова помагайте .Благодаря на всички за съветите.Нека с ваша помощ да спретна една красива градина .
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Градината на Иво

Мнение от Силвия »

Много свежа градина :daaa:
На по-предните снимки гледах, че една палма си стои кротко в средата. Тя как зимува :?:
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Палмата е трахикарпус вида зимува без проблем но тази беше засадена като старо растение коено беше изнежнено и май аз го претоплих зимата с предпазните средства
.Имам на заден план същата палма но тя е засадена като малка и е аклиматизирана и зимува без предпазни средства.
denitsavm

Re: Градината на Иво

Мнение от denitsavm »

Хлорофитум е това със шарените листа, за него съм изумена :shock: , иначе традесканцията при мен зелена, но си зимуваше, нещо я уморих...

Рози, ми виж ниските флорибунди и храстови, аз все си препоръчвам тези на Кордес, но аз много си ги харесвам моите... Във всички случай 35 см. им е малко... това е само за ЧХ,за да не ти растат на ширина много... има хубави нови сортове - Sweet Love/Chandos Beauty е много красива и доста цъфтежна, също Frederic Mistral и има поне още 5-6 такива сорта, чиито имена не се сещам, но по-нови селекции и са по-цъфтежни и красиви за градина :nod: Също ЧХ катерачи Barkarole, Mini Eden и подобни с твърди клони и изправен растеж, които се водят ниски катерачи - такива, които да не заемат място много напред, особено в основата си :nod:

Вариант е и да сложиш няколко решетки с клематиси, особено едроцветни с летен цъфтеж - ще стане много нежно, Нептун има такива снимки в албума си :dovolen:

А лавандулата е станала уникално красива и стои много стилно :daaa:
wenche

Re: Градината на Иво

Мнение от wenche »

Чудесен двор ! Много разхлаждащо въздейства, а при това е в такива ярки цветове.
И аз се захласнах по лавандулата. На колко години е, каква подстрижка и прилагаш ?
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Благодаря.Лавандулата след прецъфтяване я подстригвам с храстореза и сега пак има тук там цветовеиначе лавандулата е втора година.
Невероятно се развива това е тротоара и с водата малко съм я пренебрегнал но това не и се отразява мисля че е обратното.
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Здравейте имам въпрос и разчитам на вашето мнение .Искам да направя една промяна да сменя розата на стенат на барбекюто не че не е красива но е само еднократно цъфтяща и после нищо сега съм взел няколко високи рози Giardina,Cesar,Elfe,James Galwey
някоя от тях виждате ли на мястто на бялата.
Изображение
някъде имах и по близка снимка та някой ако я разпознае и дали да я махна или преместя някъде.
Изображение
Изображение
завъдил съм я от резник от Тасос.
Това е за сега но въпросите ще продължът.
elena kirilova

Re: Градината на Иво

Мнение от elena kirilova »

виждам,виждам :dovolen:
стават и Цезар и Елф
Елф е по прибрана роза,не расте на ширина толкова много
Цезара си е Цезар,той е много мощен :nod:
прецени си какво ти е мястото
дали ъгъла е по малък и тогава сложи Елф
ако има място да се разпростре сложи Цезар
която и да ти остане в повече гледай да я засадиш в близост до другата
много си подхождат двете цветово
аз бях ги сложила една до друга,сега Цезар е в обелиск
но видях на живо ,че са приказна двойка
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Градината на Иво

Мнение от kesten »

Иво, аз имам само Елф от изброените и мнението ми няма как да е съвсем обективно. Но тя е толкова красива, че тази есен извадих един катерач Perpetually yours и там сложих Елфа. Приказно цъфти и цветовете са трайни. Мойта е на подобно място. Може да се вдигне и да отиде на покрива и на оградата.
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

А никой ли не разпознава сегашната роза коя е и дали да я запазя и преместя .
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”