Градината на Иво

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Здравейте .Искам да Ви покажа градината ми .През годините премина през различни варианти на композиционни решения с удоволствие ще намеря снимки за ретроспекция .Сега съм в нова фаза и ми трябва помоща Ви и всяко мнение ще ми е от полза.Предишните години залагах основно на едногодишни цветя но от миналата година се опитвам да променя нещата и добавям и многогодишни растения и малко повече рози.С розите темата ми е още мътна но се надявам да се избистри кое къде и как да позиционирам.Градината ме се намира в София.
URL=http://iveliks1.snimka.bg/flowers/2013.768821.31166836]Изображение[/URL]
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
последната снимка е от вида на градината с едногодишните цветя .
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Изображение
Това е зад къщата изложението е северозападно след обяда го огрява слънце в линията между зеленчука и тревата ми се иска да насадя рози но още избирам по поръчките.
Изображение
Още една от минал сезон.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Градината на Иво

Мнение от Гео, граф »

Въх :shock: :potekoha: :potekoha: ... Аферим, машалла и бравос казвам аз на тази градина, Ивеликс :nod: !!! Поздравления - чудесна е :daaa:

Не можах да се сдържа на волните съчетания и изпрасках само възхищението си. За съжаление акъл не мога да давам, че и на мен не ми стига :sblush: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на Иво

Мнение от libra »

Хубава ти е градината-поддържана и гледана с мерак.Е,може и някоя силна жена да има извън кадър.
Покрай оградата е подходящо за катерачи и виждам ,че си заформил лента с ниски рози.Щамбата е хубава,червената също -не се вижда тя каква е .
Еми, сега е моментът да правиш поръчки за рози ! :daaa: За многогодишните може би пролетта ще ти бъде офанзивата.
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Точно при оградата ме и драмата там е леко сянка от зида и винаги когато насадя цветя там има разлика в развитието им спрямо тези от предната линия.има ли минита които са по сенколюбиви.
А дори не зном искам ли минита или просто рози до 1м.затова и пускам темата за помощ.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на Иво

Мнение от ivanina »

Точно за оградата ми беше главната мисъл.Тя е толкова красив декор в общата картина ,че никога не бих я скрила зад колкото и красиви да са катерачи.Предпочитанието ми е за около 1 метрови обилно цъфтящи рози флорибунди :daaa: Въпрос на гледна точка.
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Изображение
Изображение
Изображение
и пак задната част на двора.
Изображение
неизвестно мини но цъфти без големи паузи да не кажа постоянно.
Изображение
също не известно мини купувано е то морето разсадник до Равда преди да започна да чета че тези красоти си имат имена.
Изображение
сега арката е значително по плътна.
Изображениепредишна година с Тунбергия но тази година нещо разсада не стана и минахме на чедърчета.
Изображение
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

А знаете ли че това лилавото цвете расте навън и презимува успешно вече втора година в момента не се сещам за името му но там е и с едно друго стелещо се листно декоративно то не се вижда от другите цветя та те се презимуват навън.
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на Иво

Мнение от libra »

Оградата каква точно посока е ,юг?
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Да юг е .светло е не мога да кажа че е сянка но е някак по усойно ако може да се каже така като поливам там винаги има повече влага.
Давайте съвети а видове рози че изтървам поръчката при холандеца . :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”