Градината на Иво

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Градината на Иво

Мнение от Светката »

Страхотно! Поздравления! :dovolen:
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
mama_li

Re: Градината на Иво

Мнение от mama_li »

С нетърпение очаквам снимки на розата в ъгъла! Спомням си я от миналата година каква прелест беше!
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

И аз да добавя някоя и нова снимка за новия сезон .През почивните дни реших да променя леко облика на мини гьолчето ми като добавихме едни три соларни лампи който взехме.
Одавно мислех да променя прехода между канта с камъни покрай езерцето и тревата хем да ми е по лесно за косене и малко да добавиме нови елементи .Засадиж една Туфа с Miscanthus и няколко фестуки който жена ми одавна ме караше да си вземем.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тази година се надявам да има много промени и тази да не е последната .
Deleted User 2919

Re: Градината на Иво

Мнение от Deleted User 2919 »

iveliks написа:И аз да добавя някоя и нова снимка за новия сезон .През почивните дни реших да променя леко облика на мини гьолчето ми като добавихме едни три соларни лампи който взехме.
Одавно мислех да променя прехода между канта с камъни покрай езерцето и тревата хем да ми е по лесно за косене и малко да добавиме нови елементи .Засадиж една Туфа с Miscanthus и няколко фестуки който жена ми одавна ме караше да си вземем.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тази година се надявам да има много промени и тази да не е последната .
Понеже и аз съм фенка на водата..Колко ти голямо езерцето и как чистиш водата? С помпа? или самопочистване биосредата?
Deleted User 2919

Re: Градината на Иво

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:Иво, градината ти е прекрасна. Обаче щом си наумил че искаш нещо по-различно, трябва да опиташ. :mrgreen:

дали можеш да вземеш малко от тревата тук и да оформиш цветен бордюр с плавни линии?
ето тук, не можах много добре да го направя, щото хич ме няма в тая работа, но ти разбираш
Изображение

от другата страна пътеката с хризантемите е чудна, а и там нямаш възможност да лавираш. От към тревата обаче обаче можеш да направиш доста работи, без при това да я намаляваш кой знае колко.
Трябва да потърся снимки на старата градина на Лили, тя при нея имаше такива групи покрай тревата.
Можеш да композираш храсти, хости, астилбета, аквилегии, - все неща за сянка.
Милата ми. Така той ще добави за себе си работа с плевеляването. Но ако търси доп.работа, това е хубав съвет :daaa: :dovolen:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Иво

Мнение от calico »

ееее, Иво, най-накрая някоя снимка от теб
не изчезвай така без снимки

мноооого хубаво е станало езерцето :daaa:

има едно мъъъъничко нещице дето аз бих направила по по-друг начин, но не се съобразявай с това, ма все пак ще го кажа

ето на тая снимка този остър ъгъл с който тревата се врязва между пътеката и езерцето - бих махнала тревата оттам и да е с насип камъчета
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 2919

Re: Градината на Иво

Мнение от Deleted User 2919 »

calico написа:ееее, Иво, най-накрая някоя снимка от теб
не изчезвай така без снимки

мноооого хубаво е станало езерцето :daaa:

има едно мъъъъничко нещице дето аз бих направила по по-друг начин, но не се съобразявай с това, ма все пак ще го кажа

ето на тая снимка този остър ъгъл с който тревата се врязва между пътеката и езерцето - бих махнала тревата оттам и да е с насип камъчета
Изображение
:daaa: Плавен преход към тревата..Само че трябва да сложи найлона под камъчета, иначе ще расте тревата и непрекъснато скубене ще омръзне..Но и цветната лехичка от пълзяща нискорастящо сапунче пак е хубаво.
Изображение
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Градината на Иво

Мнение от iveliks »

Благодаря за съвета Calico имаш право но следващата промяна си мисля да махна камъните от пътеката и да я направя с квадратни плочи със фуга от трева .Нещо такова
http://images.meredith.com/bhg/images/2 ... 021147.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
но не с такава подредба дано не сгреша но наистина така си го представям.
Дори си мислех да махна циментовата фуга между камъните но незнам колко добре би се получило .
А относно плевелите итревата под филца има геотекстил за да пази
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината на Иво

Мнение от libra »

Извинявай,но въвеждаш няколко вида камъни и фуги в едно кьоше.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Градината на Иво

Мнение от ivanina »

Това е градината , която се запечата ярко в паметта ми със своят блясък, изисканост...просто ШИК ! :dovolen:
В нея всеки детайл бие на очи - със своето изящество и елегантност!
Не зная какъв си-що си Иво , но мисля че по природа си художник...и то в голяма доза! :daaa:
Поздравявам те , и искрено се радвам на това което твориш в двора! :tzvetentze:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”