Градината, която "ме е намерила" (както рече един приятел)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

Хе-хе, ще гледам как сподиопогонът "плъзва" по форумните терени. ;)
renimoss написа:Ама не може така! От май, та чак октомври :svekurva:
Вземам си бележка. :oops: Пускала съм някакви снимки и от юни месец, но в "Нашите градини - 2016", ето поста
Юнска градина и затова тази тема изглежда толкова рехава...

Пък и този сезон се "провалих" с едногодишните и градината ми остана бедна на цъфтежи. Семенаците ми бяха прекрасни, насадих СЛОН - рисува́х, планира́х, бриса́х и накрая точно латинките, които никога не ме предават, се пръкнаха едни цигляви. :snif: Хем пресни семена поръчвах.
И с един пипер декоративен, който трябваше да ми придаде уиуава вариегатна нишка на бордюра - пак издънка! Семенаците направиха едва 3-4 сантиметра прираст и повече не мръднаха.

Добрата новина е, че имам около стотина растения Verbena Bonnariensis от тази година, въпреки че повечето са само на шума, но пък миналогодишната ми вербена презимува, изби си на старото място и цъфна доста по-рано. Ако и тия презимуват, ще е прекрасно! :ieeee:

О, и един въпрос: повечето ми едногодишни (далии, латинки, цинии :ufff:) бяха нападнати от дребни черупчести охлювчета. Много късно се усетих какво ги яде, поради което на сляпо пръсках с инсектицид, ръсих гранули, но, съвсем логично, ефектът беше нулев. Какво се прави в този случай?!?
Аз вече вдигнах белия байрак, обикалям и събирам на ръка..., ама не си е работа.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Мария Николова »

Аз вече вдигнах белия байрак, обикалям и събирам на ръка..., ама не си е работа.
За съжаление, това е единственото, което може да се направи. Наричам го намаляване на популацията. ;) И не пропускам случай да "пощя" почвата за вече снесените яйца. Нямам жалост към тях. :twisted:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Angelina_S »

Изпролети се вече, време е да дам признаци за живот и аз... :nod:
Безсмислено е да ви обяснявам, че това е тежка форма на минзухарно-обсесивно разстройство. :angelche:

Изображение Изображение Изображение Изображение

Изображение

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от tili »

Минзухарите са прелестни в тревата. После косиш и нищо ли им няма? Какво става при аерирането наесен и напролет? И цъфнали лалета в Княжево :potekoha: Явно там си е по-топличко, при мен са още само листа и намерение за пъпки :lol:
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3441
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 146 пъти
Получил благодарност: 100 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от polyabs »

Много красиви минзухарени поляни и колко различни цветове :potekoha: не бях виждала червени !
Прекраси ! Приказно е в твоята градина! :liubov:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8439
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 566 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Shami »

Тази градина е изумителна направо. :potekoha:
Как се постига такова съвършенство :hmmm:
Аз като съвсем начинаеща градинарка се прехласнах по розите и съм на тема резници под буркан, но тук :o :shock: :potekoha: има толкова други прекрасни растения.
Толкова вида здравец,папрат и хоихери пък и други незнайни за мен растения, много ми харесва всичко,всичко,всичко.Просто нямам думи :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от libra »

Angelina,не я лекувай тази обсесия! Малкото лаленце как се казваше/да си го запиша :liubov2: /? Но тези малки снимки не ми изнасят-искам като зареди страницата ,тази красота да ми е пред очите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Тутти »

Angelina, прелестната ти градина я показвай по-често, моля те. Това е вдъхновяващ пример за подражание и е като учебник за естетика, а толкова рядко качваш снимки. Минзухарите в тревата са приказни. Наистина ли не им пречи косенето и аерирането? Ако оцеляват безпроблемно, задължително ще си обогатя едната полянка с тях. Лилави, бели, ауууууу...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от Daniela Pargu »

О,боже!Ето къде бил раят на земята !ПРЕКРАСНО... нямам думи,разхождам се тук за почивка с чашата кафе....
А есенните кадри ме довършиха!
Такава красота може да бъде създадена от богата душа....
Топли прегръдки за споделените гледки! :gush: :gush: :gush:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Градината, която "ме е намерила" (както рече един прияте

Мнение от МГХ »

О, пролетта при теб е прекрасна. Аз тъкмо си бях планирала на есен да садя минзухари в тревата и гледам тук вече се е получило. Коя година им е ? Първа ? Интересно какво ще стане след това , защото при мен минзухарите на втората , третата година намаляват и изчезват. Може полевките да са виновни или нещо друго , но само дивите се множат.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”