Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от Valentinka »

Миналата есен се сдобихме с къща и двор в едно сели до Стара Загора - Остра Могила. Китно селце, в планината, което си е страшен плюс предвид жегата в града. Само че нашето местенце е с изложение юг/запад и пече нечовешки:)))). Иначе теренът е терасиран, в подножието на борова горичка...След доста години прекарани във Франция, с ММ мнооого обичаме Прованса, лавандулите, подпавките и изобщо цялата кежерна атмосфера, която цари там :liubov2: Та решихме да си направин местенцето в такъв стил.
Сега ще пусна снимки да видите до къде съм го докарала - мнооого работа има. Започнахме от нулата през март 2013. Преди това, през есента поразчистихме тонове коприва, бъз, сливаци, капачки от буркани на тел :?: :?: (сигурно вместо плашила)...изобщо ужас беше...
Как да кача снимки?
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от Valentinka »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от calico »

ето пак указанията

стъпките:
1. Натискаш бутона "Качете в ТinyPic"- той е под бланката дето ще пишеш ново мнение

2. натискаш бутона "избор на файл" - отваря ти пътя на твоя компютър и посочваш снимката която искаш да качиш

3. Натискаш зеления бутон UPLOAD NEW - и чакаш около минута да се качи файла. когато вече е готов в мястото над този бутон се появява малка картинка на твоята снимка. и тогава последна стъпка

4. натискаш бутона "Добавете към мнението" - системата добавя към мнението ти един линк. добавя го на мястото където е бил курсора ти.

това е всичко
като натиснеш "Изпрати" и този линк се превръща в картинката на снимката

АКО искаш да качиш втора снимка веднага след първата и се чудиш къде е бутона Качете в ТinyPic щото вече го няма , натискаш един разноцветен бутон с различен цвят всяка буква ТinyPic шарен и разкривен няма как да не го видиш, и повтаряш всичко още веднъж, и после колкото пъти искаш

ама ти си се справила :ieeee:
давай още снимки, в Остра могила било много хубаво
дай и от Прованса ако имаш снимки
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от Valentinka »

Изображение Това е с/у входната врата на къщата. Там е и розата на Остин, до пътеката кум тревата - Gentle Hermion, даже цъфти в момента. Беше в контейнер.

Изображение Това го откраднах от Санторини - вече е доста големи. Иначе имам доста Делосперми, много им харесва този пек и са огромни вече.

Изображение Билки разни...делосперми...много ми е гол гърба и ми се иска да сложа нещо за фон. Там пече цял следобед.

Изображение Грозната стена, която се вижда гледа на север, но е светло. Огрява я към 16х30:))) Онзи ден я следих. Там съм засадила хортензии, Има и диви лози (но вместо тези, които се катерят сами съм сложила "quinquefolia", та трябва мрежа. Там имам и една сенколюбива роза - у майкини живее, така че и тук би трябвало да успее - Мадам Алфред кариер...
До фасадата, с идея да се катери имам посадена Lady Hillingdon, уж е идеална за мн слънчеви фасади...
Та така. Ще правя още снимки. Имам лавандули, хости, хойхейти...но искам и рози. Искам като съм в тревата да виждам цветя, а тези ниските, които имам ги виждам само от пътеката...
Една снимка има по-горе с карамфилчета - мисля да ги бутна нанпред и да им сложа "гръб" - все рози ми се въртят, но кажете какви - да не са мноого високи...Много ще се радвам да ми помогнете. Като гледам вашите градини хем се мотивирам, хем ми се струва недостижимо...
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от Valentinka »

:eeeh:
Последно промяна от Valentinka на Юни 23, '13, 12:51, променено общо 1 път.
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от Valentinka »

Calico, от Прованса снимки да искаш...
Изображение

Изображение - това май е кампанула муралис, вече съм я засадила тук-там:) :ieeee:

Изображение

https://www.facebook.com/pages/Provence ... 1073568174" onclick="window.open(this.href);return false; - тук има страхотни неща, ухае на рози и лавандула:)))) :liubov2:
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от pepelqshka71 »

Браво Валя! Много е красиво! И тази борова гора...ммммм. Прелест!Дворчето ти се вижда голо, но не след дълго ще започнеш да местиш и да се чудиш кое къде да сложиш, защото идва новата поръчка :ssmiah:
А тези снимки от Прованса - нямам думи :daaa:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от Valentinka »

Аз не съм много наясно с поръчките...имам един неуспешен опит с рози с гол корен :oops: за сега само с контейнери боравя :lol:
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от calico »

Valentinka написа:Аз не съм много наясно с поръчките...имам един неуспешен опит с рози с гол корен :oops: за сега само с контейнери боравя :lol:
тук ще ти се проясни.
тези градини тук пълни с рози и какво ли не, почти всичките израстнаха пред очите ми за има няма 2-3 години, и то почти все от поръчки тук дето правим.
а в Бг рози в контейнери са сигурни само от сайта на Оакплантс, в Миролюбово. останалите са тото.
следи секциите за поръчки, сега почват почти всички есенни.
Прованса е .... :potekoha: отивам да храня бебе и после ще гледам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Valentinka
Кана кафе
Мнения: 582
Регистриран на: Юни 23, '13, 11:37
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Reve de Provence недалеч от Стара Загора

Мнение от Valentinka »

Да, всички са от там. И други растения от там съм поръчвала и съм много доволна. Ясно ми е, че с поръчките ще вляза в крак. Голите корени ме плашат. Смотана работа :) :ovtza:
"Имате ли рози на къщата?"
"Хм, на розите имаме къща..."
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”