Градинките на" утринния покой"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Tanet »

Ноелче, Херитаж ми е подарък от Дал и е на 3 години.

ето общ изглед на двора

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Tanet »

На последната снимка е Роки-то от поръчката на Ким. На третата снимка се виждат едни лози дето ще водя тежки преговори да се махнат. Есента ще напръскам с препарат против широколистни плевели и мисля да подобря тревата. Лентите с рози са много голи и прави,но имаме концептуални разминавания с мамчето ама лека полека ще нодделея. Тя обича право и еднотипно аз неправилно и сгъчкано с пълнеж. Мама_ли , Вестерланд-а първо този ми е от резник когато идея си нямах какво садя, просто обичам оранжевия цвят и като я видях залепнах. Тази година я изрязах високо и на етажи. Ми стана висока с много цвят, но по китките има постоянно прецъфтяващи. Слабо повтаря и не така пищно. Жената, от която взех резника я гледаше на силно слънце и розата беше с по-наситен цвят и по-впечатляваща. Тук вс епак е измита от дъждовете.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Tanet »

Моята градина е голяма скука. Липсват и обем и пълнежи и предвиждам някои промени. Успях да се преборя да махнем едни лози и ето как беше и как стана за сега.
Изображение преди

Изображение сега

разбира се нашите не се дават лесно :mrgreen: и се появи магданоз в средата на мястото където възнамерявах да насея тревна смеска за фон на цветния бордюр, ноооо... той не пониква и сигурно ще го разкарам от там. Възнамерявам последователно да изтикам луците още по-надолу от герана, а на по-късен етап и да премахна и единия ред лози, от които и без друго нищо не берем, както и да преместя ягодите зад фигурата там също да затревя.Тези фигури изглеждат нескопосано и неестествено, но трябваше да ги отделя от терена докато попораснат нещата там да не ги смачкат нашите, пък и може да наредя някой и друг камък като успея да довлека от някъде. То като поотраснат растенията ще скрияг границата , мисля да сложа почвопокривна вербена или мащерка, има храсти в двата края - един пенисетум, сложих самбуктуса черна дантела, има висок флокс, лихнис от Аби един роки божур, фохтегрила и еонимус алатус от Иса. Абе там ще стане храсталак. Около едното плодно дръвче оформих по-висока част и сложих вкоренени от мен резници от почвопокривни рози от едната страна, а от другата има стар божур, и роза Шекспир.
Изображение

От другата страна лентите с рози са празни ,щото са орязани до земята и не се виждат иначе оплевих много добре.
Изображение

Изображение

тук в ъгъла където е кръглата тръба мисля да сложа някакво ниско иглолистно, но още не съм измислила какво - идеи?

Също мисля да сложа колоновидна туя или някакво подобно ,но растящо във височина не и в ширина до каменните стъпала на работилницата на дядо на долната снимка

Изображение

ще варосам стената и боядисам прозорчето , там има роза Глория де джон , папрат , роджерсия и хортензии защото е влажно и сенчесто. Има и един арункус.
По дувара съм сложила клематиси, роза айсберг, вкоренена гисленка, която вече порастна, ню доун, сувенир де доктор жамен, спирит оф фридъм,, хандел, розариум утерсен, пилигрим розово анемоне, таликтруми , на преден план са пастела, вкоренена фърст лейди, блу фор ю, вкоренена крокус, аспирин , пиано. Има малко треви, стипа от семена от Люб, непета от Ноелката, зайча сянка, една лайка от Зелено с чудни лимонени листа , жълт риган от Саша, дива еуфорбия, няколко хеухери, начеваща брунера от Маги, сложих кампанулите от Незабравка , розова еонотера и разни
Изображение това по протежението.

Направих опит да наредя вход с плочи към градинката,но ще го поправям,че не са ми с подходящ размер.
Искам да префасонирам този ъгъл, там май трябва някое топчесто иглолистно, някой камък и пълнеж. То има рози, насадих лилиуми , в началото сложих азалията ама много е постно.

От другата страна също е вяло, а уж сях лалета,ама то май трябва поне 100 да сложа.

Изображение
Изображение
Изображение

В средата ще сложа трева. Абе скучно е, ще се преработва. След неделя ще пиша за розите отвън къщата край плевнята. Важната е, че полека прокарвам идеи и завоювам нови територии, при това без да стеснявам полето на нашите, просто овладяваме пространството по-пълноценно и не така разхвърляно и на посоки.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Магдалена »

:lol: :lol: Така,така,Танечка! Днес се си преборила за лозите, утре -за нещо друго! То е защото имаш място и мисълта ти върви широко!!
Ако градината ти беше мъничка,като моята, нямаше да имаш такива терзания!!Защо обаче ще варосваш дувара,аз толкова го харесвам такъв !?
Но важно е ти как го виждаш ,не аз ! Успех и ще гледам какви ги вършиш тук с удоволствие и мъничко завист! :dovolen: :dovolen:
А - виолките ти са страхотни,като цвят и размер!! :daaa: :daaa:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Tanet »

Маги :tzeluvka: , не дувара ами стената на къщата където е била шивашката работилница на дядо ще варосвам,че има някаква нескопосана замазка със сив цвят да я прикрия :nod: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от calico »

Танечка, прекрасно е. Жива къща на село, много хубаво... :tzeluvka:

п.п. магданоза никне понякога и за 40 дни :angelche: , а лалетата- 100 бр са за 1 кв. м :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Noel »

Танче,с иглолистните бъди много предпазлива.
Такива корени правят ,че ще превземат цялата градина.
Помисли за широколистни храсти.Спирея литъл принцес или ауреа...физокарпус ,кариоптерис-миналия сезон взех от Алпина един с лайм листа,голям красавец е...
Височина могат и белите гаури да дадат,имаш ли или да пращам?
Там където е тръбата дали няма да ти хареса един корнус Елегантисима :hmmm:
Зимата има изумителни червени клони :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
denitsavm

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от denitsavm »

Скука било :svekurva: гледай си работата :stongue: На мен пък ми харесва :liubov2: Има си неповторим чар :tzeluvka: Сега като избуят новите лехички и ще е прелест :angelche:

Потвърждавам на Ноелче думите за иглолистните и добавям, че все пак растат и си им трябва внимателно и качествено оформяне постоянно :nod:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Tanet »

Съвети приемам всякакви, аз мислех и за някаква слънцелюбива хортензия, или пък имам мискантус зебринус, той става височък - там за където е тръбата. Гаура ще си взема, посяла съм ехинацеи от Нини и салвия от Рачето, дано поникнат. Сега трябва да затревя с по-хубава трева новозавладения терен,че да не изникне пак някой тунел я за марули, я за разсад :mrgreen:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1671 пъти

Re: Градинките на" утринния покой"

Мнение от Гео, граф »

Tanet написа: Изображение

тук в ъгъла където е кръглата тръба мисля да сложа някакво ниско иглолистно, но още не съм измислила какво - идеи?
Танюшка, не е ли малко схематичен този ъгъл? Имам предвид, че просто е леха под прав ъгъл. Дали няма да изглежда по-раздвижен, ако разкопаеш вътрешната страна, като вкараш и тръбата, да заоблиш цялата леха и да сложиш там една височка трева да направи зелен фонтан, а до нея нещо туфесто, окръглено. Или юниперус от лежащите ако държиш на иглолистно. Примерно де, аз не ги умея тия неща, ама да се включа :sblush: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”