Моето предизвикателство!

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Здравей Марго и добре дошла. Режа само прецъфтялото на розите до първия петделен лист.
Пенстемона ми е подарък от lena и не знам как се казва. Трета година е навън, местен един път, че не ми харесваше как поляга на сянка. Сега е на пълно слънце.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от маргото »

Благодаря, Пепеляшче :tzeluvka: И аз така ги режа, даже късно есента по-високите /без катерещите и минитата/
ги накъсявам до около метър и така карат зимата, за да не ги чупи снега, иначе по правилата на пролет...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Миша »

Пепеляшче, чудна градина -толкова свежо и цветно е при тебе, сякаш тозгодишното жежко лято те е подминало :o :hmmm:
pepelqshka71 написа: Пенстемона ми е подарък от lena и не знам как се казва. Трета година е навън, местен един път, че не ми харесваше как поляга на сянка. Сега е на пълно слънце.
Пенстемона като гледам е някой от дигиталисите, ако листата му на слънце стават винено-червени е Penstemon digitalis 'Mystica'
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Мише :tzeluvka: , точно той е. Не мога да слагам снимки, но ми цъфнаха делфиниумите от теб и са :potekoha: :potekoha: :potekoha: , а една гайлардия аризона сън (пак от теб) втора или трета година цъфти та се къса. Не я плаши слънце, ни дъжд. Цъфнала е юни и ще изкара до сняг.
Поздрави за теб, Мише :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1494 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Гео, граф »

Примирам от удоволствие да гледам такива свежо зелени градини като твоята, Пепеляш :o :slove: !
За розите нямам думи просто :slips:, тази Артемис отдавна ми разтупква сърцето, ама то на мен какво ли не предизвиква този ефект с ясното съзнание, че ще си остане безплодна мечта. Давай, показвай, не ни жали, борѝ се с Тинито колкото можеш повече :gush: :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Момичета благодаря ви, но свежо и зеленко беше май месец. Сега е горедолу зеленко, но не и свежо. А тази година нашия град беше нападнат от цикада и няма да казвам какво е. Цяло лято пръскам с отрова и след няколко дни мия пашкулите с маркуча, после пак пръскам и така до сега. Няма отърване, ако аз ги уморя, прелитат от съседите. Имам цветове в градината и събота ще поснимам
А сега обещаната Чарити Грация Мерседес
Изображение

Това е Ава
Изображение

А тук Ава спи на кака си в полата, но и майка и иска да легне там :lol:
Изображение

Ава плува
Изображение

Чара се е размазала на кака си в полата
Изображение

Ей такъв живот си живеят псетата у нас :angelche:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1660 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Emilly1212 »

С нетърпение чакам нови снимки, Пепеляш! Толкова е хубаво при теб! А животинките са страхотни душички! Много са хубави и си личи, че са глезанки! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от Ава_и_мама »

Ехааааа, и вие си имате и Ава и мама и Чара :P
Жиивички и здраввички да им се радвате!
Да те слушат и да не мачкат китките. :roll:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7594
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1879 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от pepelqshka71 »

Ем :tzeluvka:

Танче, Ава вече се поукроти. Влиза в китките, но прави по малко щети. Е онзи ден беше изкопала дупка половин метър в къта с иглолистните.Посъсипала е някой неща, но това е щото майка и гони един гущер там, а тя ходи и имитира майка си. Нагушкай твоята Ава :gush:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
mariana51
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Окт 18, '14, 08:44

Re: Моето предизвикателство!

Мнение от mariana51 »

Мила Пепеляшке,
Часове четох твоята тема - една история украсена с красиви цветни картини, споделяния и любов. Всички думи като че ли са произнесени, възхищенията извикани, поздравленията поднесени от други съфорумци. Така, че нищо не мога да изрека, дори похвали – само ще ти кажа, че четох без да прекъсна, огладнях, взех храна през лаптопа и не спрях да пътувам по страниците, докато не свърших.
Възхищавам ти се и се радвам, че макар и виртуално се запознах с теб. Беше случайно нашето запознанство, а може би и не – защото каквото трябва да стане – ще стане.
Ще ти пожелая само едно – бъди здрава!
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”