Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от zeleno »

Пиша тук , за да не спамя
Има бреза с червени листа - Royal Frost , има японска вишня с червени листа - prunus serrulata Royal Burgundy
, бъз с тъмни листа , смрадлика ... въобще варианти много ... разгледай - имаш време
За съжаление в полската поръчка брезата е твърде висока , а вишнята е на щамб
лалесъм

Re: Градината на Боги :)

Мнение от лалесъм »

Червенолистна бреза има в поръчката от Витрофлора за храсти и дрвета на добра цена ако ще се налага подмяна на брезата ти, въпреки че най-добре ще е да е оцеляла твоята За лавандулата - Миша ще предлага разсад на различни видове лавандула - бяла, розова, ниска синя, а отделно аз имам няколко самозасяли се лавандулки и мога да ти ги пратя :daaa:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 21 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Боги :)

Мнение от nadin »

Ако става дума за дървото аз съм за едно голямо дърво с красива корона малко в страни от къщата, което да дава сянка лятно време. Мястото е голямо и може да понесе един орех, явор, домашен кестен, липа или нещо подобно. Всички други - брези, декоративните ацери, магнолии , бъз могат да се оформяр в групи по ъглите на двора .

Нещо такова:
Изображение

Или пък такова но не толкова близо до къщата:
Изображение

Изображение

Аз имам орех, липа и лешник близо до къщата и макар да правят голяма шума есента не бих ги махнала за нищо на света. Лятото без тяхната сянка ще е ад.
Ето го и ореха превърнат в пиратски кораб който е на не повече от 8-9 метра от терасата на къщата. За децата е страхотна играчка лятото

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Уау! Страхотно местенце е този орех!
Боги, червенолистната бреза не е нищо особено, кората й не е бяла. И червеното не е толкова добро червено. Ако трябва да се сравнява с червенолистна слива , разликата им е във формата на короната и листата, но като сложа на кантара, бих предпочела слива. Има по-гъста корона, някак червеното е по-изразено. Червенолистните брези ги има по нашите разсадници.
А ти защо мислиш, че брезата е умряла? Питам, защото не си сигурна :hmmm:
За хойхери мислила ли си на сянката? Те правят шаренийка на сянка.
Синя фестука понася засенчване, стига да й е светло. И да не задържа вода. В смисъл - ако там не огрява, но няма какво да й хвърля сянка допълнително и почвата е пропусклива (може да сложиш пясък в дупката за садене) - расте и хубавее. :)
Изображение

Хаконехлоата също е добра за сянка, но туфата нараства доста бавно.
Изображение

Някакви хемерокалиси можеш да сложиш, вярно, че цъфтят веднъж, но отварят цветове почти месец. Особено като нарастне туфата - цвят след цвят.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от zeleno »

Надин , ореха е върха :!: :!: :!:
Да добавя в списъка за разглеждане и дръвчетата с криви клонки
И там има от всичко - върба , лешник , бреза и прочие
пп От червенолстните моят фаворит е тетрата
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Ихааа и на мен много ми харесват тези големи дървета , но ако можеше да ги пренеса така големи директно на двора :)
А те растат доста бавничко :( Ще разглеждам още и ще избера нещо макар и ниско в началото поне да е ефектно :)

А за ъгъла - Луб да набелязала съм и съм поръчала и хойхери и тази трева също ще взема от Зелена пролет :) Почти ми е ясна концепциятата на ъгъла, дано стане все пак нещо :)

Благодаря ви за идейките, ако се сетите още нещо казвайте :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Ами сетих се още за аюгата - разпространява се бързо и на сянка има по-хубав цвят. Аз имам една комбинация, която не съм планирала, с пъстролистна винка - много ефектно се получи, на снимката не личи толкова.

Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Ааа д аи това е интересно, иска ми се да няма празно голо петно :)
Трябва да си избера от всичко ,което ми предложихте и да действам :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

лалесъм написа:Червенолистна бреза има в поръчката от Витрофлора за храсти и дрвета на добра цена ако ще се налага подмяна на брезата ти, въпреки че най-добре ще е да е оцеляла твоята За лавандулата - Миша ще предлага разсад на различни видове лавандула - бяла, розова, ниска синя, а отделно аз имам няколко самозасяли се лавандулки и мога да ти ги пратя :daaa:
Благодаря ти :) Лавандула ще трябва да си поръчам доста от някъде, защото искам да сложа до всички рози, които имам, както и пред една тераса :) ти каква лавандула имаш?Голяма ли е?
Благодаря ти за предложението :)
лалесъм

Re: Градината на Боги :)

Мнение от лалесъм »

Boggy, моята лавандула е от обикновенните, самозасяли са се - някои са големи колкото разсад, има и една малко по-голяма. Ако искаш да ти ги пратя ми пиши на ЛС :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”