Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Последно промяна от boggy на Дек 8, '13, 21:01, променено общо 1 път.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Тове беше прословутия ъгъл , но трябва да го направя нещо тази година.За там обмислям много лавандула, за да придобие цвят.Розите ще са още по-големи и ще цъфтят надявам се повече, въпреки че тази година се разбиха от цъфтеж :)
Има една катерачка по камъните и тя добре се развива, няколко храсчета / первоския, керия, цорнус алба, физиокарпус червен/ по стената, но бяха малки тази година :) Но ме страх, че май брезата посредата умря и ще трябва и нея да заместя с нещо на пролет ...
mama_li

Re: Градината на Боги :)

Мнение от mama_li »

boggy написа:За там обмислям много лавандула, за да придобие цвят..
Обща поръчка едва ли ще има. Мога да ти дам координати на човек, който произвежда разсад на лавандула. Тази есен си взех от него. Растенията бяха много добри и на костуема цена.
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от katina »

Боги, чудесен двор, голям и просторен! Наистина има място за много цветни композиции, изгледа също е страхотен :daaa:
Но ме страх, че май брезата посредата умря и ще трябва и нея да заместя с нещо на пролет ...
Ако искаш бреза, то точно сега е момента за успешно садене. Сега дървото е в покой, има влага достатъчно и време да пусне корени на пролет. Ние садихме нашата брезичка точно по това време, към 15 декември и вече е красиво 6 годишно дърво. И не само за дървета, сега е време за садене и на всякакви храсти, така, че успех :stiskam:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
mimozago
Kъсо кафе
Мнения: 86
Регистриран на: Юли 23, '13, 18:42

Re: Градината на Боги :)

Мнение от mimozago »

Ще следя темата ти с интерес ,че и моята градина е на подобен хал :nod:
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Изображение Изображение Здравейте, ще попитам тук, но май никой не чете и няма да може да получа отговор :(

Имам един ъгъл , който искам да запълня.Доста е влажна и камениста почвата там, сянка е .
Поръчала съм от / Белгииската поръчка / една хоста и малко здравец и от Сортови семена две хортензии Mophead.

Можете ли да ми дадете още малко идейки,за да направя ъгъла красив ? Може би някакви треви декоративни, някакви почвопокривни ли, нещо цъфтящо / но за сянка и влага малко трудно : ( /

Прилагам и снимка - малко е старичка, вече всичко там е в трева - хубаво покарала :) Ъгъла е долу в дясно / не до къщата, а от дървото надолу / - за съжаление само тази снимка имам, не съм го снимала специално него, за което ме е яд :(

Ще се радвам,ако някой се включи с идеи, мерси :)
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Боги :)

Мнение от nadin »

Може би да сложиш нещо по-високо в ъгъла и от пред по ниски. Аз бих ти предложила някой вид
hydrangea quercifolia:

Изображение

Тя е по-непретенциозна от макрофилите и есента листата стават червени и е по-сенколюбива. Също Hydrangea arborescens:

Изображение
тези стават по високи от макрофилите и са за най-отзад.

Като почвопокривно може да ползваш хиперикум:

Изображение

Разни кампанули, папрати, Actaea:

Изображение

Aruncus:
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 393 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Боги :)

Мнение от nadin »

сещам се още за сенколюбивите божури:

Атена:
Изображение

Paeonia mlokosewitschii:
Изображение

paeonia mascula
Изображение

Също Астилбета ако е влажна и леко кисела почвата

thalictrum:
Изображение

кандилки:
Изображение

semiaquilegia:
Изображение

всичкото това може да се аранжира с някой по красив камък или ниско сенколюбиво инголистно. Точно сега е пълно в поръчките с такива :dovolen:
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Градината на Боги :)

Мнение от presto »

Щом има сянка и влага, можеш да пробваш рододендрони и яп. азалии в този ъгъл. В поръчката от Витрофлора има доста за избиране.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Благодаря ти Надин :)

От тези, които си изброила си избрах : Hydrangea arborescens ; хиперикум ; и отпред посредата хостата.Като си го представям май ще стане работата :) и по оградата вече нагоре мисля невени да сложа :)

Ауууу тези божури са прекрасни - дали цуфтят цяло лято или само есента?

Кампантули ще си купя от някъде тази година :)

Paeonia mlokosewitschii: - много ми харесва :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”