Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Гео, граф »

Боги, така в леха повече ми харесват розите :daaa: !!! Даже след време можеш да разчупиш праволинейната й форма, да заоблиш външната линия при връзката с тревата ( кой го казва - точно аз дето доскоро всичко садях в прави редички :glupav: ). Можеш да сложиш между храстите не само едногодишни, а и луци ( кокичета, минзухари, мускари, лалета, нарциси, както и иглики - горски и култивирани - всички тези и още други цъфтят преди да са се развили хубаво розите и пълнят очите :nod: ). Метличина, кампанула медиум и гипсофила също стоят прелестно между цъфналите цветове ... :arrow:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

:) Благодаря ти, че ми отговори :) Аз бях напълнила кошницата с луковици от новата Сега поръчка, но като четох, че се прибират и съхраняват цяло лято реших,че немога да се занимавам с откопаване, закопаване на луковици :( А и пролетта там никой не ходи и няма да ги видя и усилията ще са ми напразни :(
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Нарциси и минзухари не се налага да вадиш, лилиуми и мускари също. Има и лалета, които се множат и без да се вадят, погледни в тази тема http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=28&t=3187" onclick="window.open(this.href);return false; Но е хубаво да ги защитиш от сляпо куче, ако имате, защото то се храни с луковици.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от Гео, граф »

Вадят се от който ги вади :lol: :lol: :lol: . Аз не се занимавам с подобни дейности - който жив остане, ще векува ! Абе то из нета пише, че и ранункулуси и гладиоли също се вадят, ама аз и тях не ги пипам, а напролет си излизат, дори се намножават 8-)
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Незнаех в коя тема да и покажа китайската ми розичка, която реши да цъфти сега :) Страхотен одарък за Нова година :)
Изображение Изображение
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

Хайде поредната лудост,която ме е обзела :))) КЛЕМАТИСИТЕ :)

Дали бихте ме посъветвали с дългогодишнищ опит който имате тези колони дали биха стояли добре с клематиси по тях?Или би станало много запушено?Има пердета лятото, бих могла на някакви мрежи да ги пусна нагоре, пък защо не и като перголи да направя към др колона да се съединяват двата цвята посредата?

Какво мислте вие,какво ви е виждането ?

Ако пък така е по-добре без да прекалявам с много цветя така да го оставя?

Изображение

Лятото е с такива перденца за прохлада и някак ми създават уют :)

Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Боги :)

Мнение от nadin »

Гледай сега за да ти вървят клематиси по колоните ще трябва да се крепят на нещо - да ги връзваш, да има няква мрежа, или решетка.
И като нямат листа всичкото това ще се вижда от долу. Колоните така бели са си идеални и си пасват чудесно на къщата. Нищо не им лепи отгоре. За клематисите винаги може да намериш място някъде другаде или да си спретнеш арка някъде специално за тях.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Градината на Боги :)

Мнение от boggy »

ССупер си Надин,ей такива отговори искам,да ми кажете какво мислите ви епо въпроса.Че аз като се заинатя и почвам да гледам снимки,да мисля, да купувам.....хахаах на мъжа м твоя отговор много ще му хареса :))) :D :D :D
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градината на Боги :)

Мнение от ljuboznatelna »

Много хубава къща! :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”