Градината на Боги :)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим

Градината на Боги :)

Мнениеот boggy » Пет Мар 29, 2013 10:56 pm

Изображение Здравейте, остана ми само този ъгъл да измиля как да направя.дали може да ми помогнете с идейки?
Това е най-левия и далечен ъгъл на двора.Слънцето пече почти цял ден.
Как бихте ме посъветвали да го озеленя и да грейне?
Скоро почвам да качвам снимки на цветните ми кътове/надявам се наистина да са цветни :dovolen: /
Благодаря ви :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 35

Re: Градината на Боги :)

Мнениеот denitsavm » Съб Мар 30, 2013 12:04 am

Е дай снимки и на останалите кътчета - все пак трябва да стане едно цяло, нали ;)
Less Grass – More Flowers

Дворчето: http://www.album.bg/denitsavm/albums/140576/
Аватар
denitsavm
Наркоман

Години: 40

Мнениеот boggy » Съб Мар 30, 2013 9:42 am

Изображение

От тук се вижда ъгъла :) Всичко е още толкова празно :( Надявам се скоро да спре да вали и да купим каквото трябва да го сложим по местата си :)
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот calico » Съб Мар 30, 2013 10:12 am

аууу, колко място :potekoha: :potekoha:

липсват ти дървета, липсва ти нещо във височина според мен
цветята са лесни, първо дърветата

това празното само трева ли ще бъде, или предвиждаш нещо друго
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот boggy » Съб Мар 30, 2013 10:22 am

Да трева ще посадим.Купена е тревната смеска - седи и чака :)
Високи храсти ще сложа,само левия ъгъл незнам как да декорирам.Ако може да ми дадете някакви идейки.Искам нещо цветно,да се забелязва отдалече :)
А посредата на двора няма да слагаме дървета, иска ми се така зелено да си е и само по края да има цвят.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот calico » Съб Мар 30, 2013 10:29 am

ами за мен точно този ляв ъгъл му трябва нещо във височина, група дървета и храсти.

не харесваш ли тип градини като на Любознателна и Иса? на Люб също е градена на такова празно място, но то не е оставено само за трева
ако го разчупиш ще имаш много и много повече възможности
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман

Мнениеот boggy » Съб Мар 30, 2013 11:02 am

И двете много ми харесват.На Любознателна градините са супер - очите ми остават там :)
Аз имам идея там да сложа по стената Физокарпус,след него Первоския,Спирея японика и Лавандула и на няколко метра пред тях мисля розите,които купих вчера / http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=6 и http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=6 /
Нещо такова мисля аз....
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Diyana » Съб Мар 30, 2013 1:24 pm

Леле Boggy, какво поле за изява имаш...едва ли само аз ти завиждам :mrgreen: Ще стане страхотно от сега го виждам...Снимай по-често, напълни я тая тема, нека да виждаме развитието и... :daaa:
Аватар
Diyana
Виенско кафе

Години: 31

Мнениеот denitsavm » Нед Мар 31, 2013 9:38 am

Боти, аз подкрепям мнението на Калико за група във височина. Представям си, че мястото откъдето най-често ще се гледа натам е откъм стълбите. В такъв случай подбраните растения ще направят ниска група, която ще се загуби когато поотрасне живия плет. Ако държиш на рози е необходимо да сложиш високи храстови и/или катерливи рози, флорибундте ще са много ниски, аз бих подбрала някои с меки стебла, които да правят разпилян храст - остинки напр. или нещо като Rosarium Uetersen. Физокарпуса и спиреята са хубави, но както казах ще се позагубят като височина и ще и им трябва нещо във височина, което да привлече погледа към композицията - тис :hmmm: Лавандулата би стояла добре отпред :nod: , но перовскията е за между розите - то е доста редичко и несъразмерно храстче :dovolen:
Less Grass – More Flowers

Дворчето: http://www.album.bg/denitsavm/albums/140576/
Аватар
denitsavm
Наркоман

Години: 40

Мнениеот boggy » Нед Мар 31, 2013 10:30 am

Мерси на всички включили се :)
А тази роза,ако сложа само дали ще стане работата?
http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=2 или тази,която имам да сложа там - не толкова голяма - http://www.oakplants.eu/cat_podrobno.ph ... egory_id=6.

Замислям се за иглолистни или храсти,но наистина когато туите пораснат тук трябва нещо високо да изпъква, но и цветно....

Доста голям храст става като гледам,само се притеснявам и незнам дали трябва да се крепи с нещо или просто си пада като храст надолу?Височина 2,5м доста ми се вижда.Няма ли да се счупят клоните?Иначе ми харесва и ако стане ще е внушителна :)

Не държа на рози.Чудя се какво да сложа,затова питам...
Мерси
Последна промяна boggy на Нед Мар 31, 2013 10:50 am, променена общо 1 път
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот dal » Нед Мар 31, 2013 10:47 am

Изображение
бих разсъждавала така
какво виждам? добре разчистен терен , съседска гледка , която трябва да скрия и ронеща се постройка с тухли единички , като в съчетание с това там някак се пада и по ниско и по засенчено , или поне по снимката е така
Не може да тапицираш кьошето с рози , не и бързо и успешно
трябва ти височина , дали ще облечеш с дива лоза от пълзящата , а не от висящата тухлената постройка , това ще ти омекоти фона и ще го заглади в зелено за 2-3 години
тук са крили огради и постройки Изображение
и тук Изображение
Отпред трябва комбинация от поне 1-2 средно високи насаждения - дали ще е дървета и пред тях иглолистни , но бих редила най отзад най високо и напред по ниско -има чудесни и нетолкова скъпи възможности
прекрасна полянка ще стане , но обрамчването с бордюри цъфтящи е задължително , и то не в прави линии , а поне някакви завои да има по контура -иначе ще е скучновато
Изображение
бих раздвижила група и в средата , но не пет камъка + три глинени гърнета + колело от каручка или подобие на алпинеум , а комбинация от растителност , може би пергола с рози а отдолу място за кафе , а пред розите от всички посоки по ниски многогодишни и това цялото ще се открои обрамчено от тревата наоколо , а и ще косиш по малко :D
Печелиш и място за наслада да се радваш на градината със семейство и приятели
Печелиш възможност да завъдиш китките , които ще ти харесаш ако се задържиш тук :tzvetentze:
успех и снимай
dal
Наркоман

Мнениеот boggy » Нед Мар 31, 2013 11:12 am

Мерсси много за отговора Дал и за снимките.

Желанието ми е да скрия дупката,която се получи между моя двор и този на комшията.Това което остана като оградка беше преди да насипем хумус около 1м,а сега остана около 20см.И отгоре стана много празно.
Иска ми се да сложа нещо,което не е в разрез със Закона ! и да е естетически издържано.
От снимките,които ми пускаш мога да си избера нещо.Трябва да помисля как да ги подредя и какво да бъде то :)

Така както съм снимала май не се вижда хубаво оградата.Ето още една снимка.
Изображение
Благодаря
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот dal » Нед Мар 31, 2013 11:26 am

да , просто долната част на двора ти трябват растения , които да ти скрият във височина това което се вижда
ще ти потърся по подходящи примерни снимки и ще ги пусна по късно
ще стане много хубаво
р.р. ама как можа да тапицираш склона с покривните иглолистни , там толко роза бих набола :D и какво ли още не , стъпала , скатове за всичко , и то с почва - градина с перспективи имаш! браво :tzvetentze:
и при мен има такива , ама рязко намаляха с годините / вадиш садиш и друго на негово място :mrgreen: /
малко насечен терен
ето ги моите как са стеснени Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
като казвам баир виж надолу под тях нивото е на поне 7 метра Изображение
При теб ще стане много по лесно и по красиво !
dal
Наркоман

Мнениеот boggy » Нед Мар 31, 2013 12:00 pm

Склона нямаше как с друго,защото е доста стръмен и трябваше да измислиме нещо с големи корени,за да го държи.Иначе и аз исках на него рози или някакви цветни композиции.
А дали ако махна няколко събини и сложа на тяхно място мини рози ще стане хубаво /различни или еднакви цветове/.Или циганийка ще стане.
Много искам цветове в градината.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот dal » Нед Мар 31, 2013 1:14 pm

склона ти е за рози между сабините , и за много други неща -това ще ти го кажат всички с градини тук , без изключение ;
преди растенията да го вкопчат и укрепят почвата ще улегне сама , защото няма такава стръмнина и напор на почвата
ама явно трябва ти да си го измислиш във времето , щото виждам че с нагледни примери някак не става :dovolen:
а има толкова възможности
Изображение
Изображение
Изображение
това червеното е все рози един сорт ИзображениеFlower-Carpet , почвопокривни
тук са храстови , два сорта Изображение

ама оградата е с приоритет , мисля
dal
Наркоман

Следваща

Назад към Нашите албуми