Късчета любов

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Късчета любов

Мнение от Димана »

mama_li написа:Ей, усмивке!
Не зачезвай толкова дълго! :svekurva:
Пускай повече снимки! Чудесно е!
:sheart:

Ето една нова придобивка - щамба Cotonearter hori. Variegatus.
Изображение
Не е посаден накриво, фотографката нещо... ;) .
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Късчета любов

Мнение от Diadolin1975 »

Здравей,Димана много хубаво планирана градина.Винаги присъствието на езерце или фонтан раздвижват една градина и разхлаждат въздуха наоколо и могат да се отглеждат и средиземноморски растения в близост.А и са като магнит за децата и всички гости остават впечатлени.Така се получава в нашата градина особено и ако в езерцето има и златни рибки.В нашето езеро имаше такива риби обаче от както обирахме рибки вместо домати се разделихме с тях. :dovolen: Историята е следната:Един ден разпъваме маркуча в улеите на доматите и започваме да поливаме. Оставихме водата да си тече във вадите и се прибрах ме в къщи.На следващият ден се връщаме да берем доматки и какво виждаме сред тях има и рибки.Обяснението е следното:Източваме водата на езерото до определено ниво с един маркуч който е монтиран ниско на езерото и понеже зеленчуковата градина се намира на по ниско ниво и водата се отича. С тази престояла вода поливаме всичките си зеленчуци и така рибките през маркуча се озовават при доматите.Рибите много лесно се гледат хранят се само с попадналите във водата насекоми и червейчета и по желание се купуват гранулки за такъв вид рибки и за цвят на тялото.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2134 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Късчета любов

Мнение от pepelqshka71 »

Ох Диманко, много любов в твоята градина. Искам да съм цвете у вас. Красиво е. Тези безкрайности ме кефят. Каза, че у вас лалета не зимуват в земята. Нали ужким пролетно цъфтящите луковици се садят късна есен. Ти кога садиш и как съхраняваш?
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Късчета любов

Мнение от calico »

Диманко, чудно е станало при теб, отдавна не съм го виждала и направо не мога да позная двора :ieeee:

а лалетата ти са трепач, супер, точно в любимите ми разцветки.
и ти, дето харесваш оня оранжев светофар и неоновите масадки, не си турила жълто-червени лалета? направо изумително :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Късчета любов

Мнение от Димана »

pepelqshka71 написа:Ох Диманко, много любов в твоята градина. Искам да съм цвете у вас. Красиво е. Тези безкрайности ме кефят. Каза, че у вас лалета не зимуват в земята. Нали ужким пролетно цъфтящите луковици се садят късна есен. Ти кога садиш и как съхраняваш?
Пепеляшке, добре си дошла и не като цвете. :tzvetentze:
С лалетата процедирам така-садя късно наесен, цъфтят напролет, не ги доизчаквам да си изхранят луковиците, защото трябва да се садят едногодишните и ги вадя без да изрязвам стъблата и листата. Слагам ги в едни хартиени торби и ги нося на свекърва ми. Тя е много подредена жена и си ги съхранява, докато паднат стъблата. Садя ѝ ги наесен, а аз си вземам нови от СС или Флувел. :daaa:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Късчета любов

Мнение от Димана »

calico написа:Диманко, чудно е станало при теб, отдавна не съм го виждала и направо не мога да позная двора :ieeee:

а лалетата ти са трепач, супер, точно в любимите ми разцветки.
и ти, дето харесваш оня оранжев светофар и неоновите масадки, не си турила жълто-червени лалета? направо изумително :angelche:
В първите години на безумни цветарски страсти много харесвах ярко оранж и червено за цвят на лалетата. Слагах ги където има място. Сега ги ограничих само в двете безкрайности. Няма място за ярко, старая се да е мааалко по-лежерно. Докато не са ме наскацали ярките мисли. :D
И на мен ми харесаха така. Догодина може само да подсиля цветовете. Ще видим. :hmmm:
Ще се радвам да пием кафе под черешата. :liubov:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Късчета любов

Мнение от Гео, граф »

Диманке-калпазанке, няма да сменяш нищо - толкова е хубаво :svekurva: ! Най-много да смениш комбинацията на цветове, но все така стилни :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Късчета любов

Мнение от calico »

Диман, при тия два цвята ти липсва розовото за подсилване.

лале Mariete, има го в момента, невероятно лилиевидно високо стройно, красиво и ярко розово, не е пастелно
цъфти вече трета седмица при мен
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Късчета любов

Мнение от Димана »

Diadolin1975 написа:Здравей,Димана много хубаво планирана градина.Винаги присъствието на езерце или фонтан раздвижват една градина и разхлаждат въздуха наоколо и могат да се отглеждат и средиземноморски растения в близост.А и са като магнит за децата и всички гости остават впечатлени.Така се получава в нашата градина особено и ако в езерцето има и златни рибки.В нашето езеро имаше такива риби обаче от както обирахме рибки вместо домати се разделихме с тях. :dovolen: Историята е следната:Един ден разпъваме маркуча в улеите на доматите и започваме да поливаме. Оставихме водата да си тече във вадите и се прибрах ме в къщи.На следващият ден се връщаме да берем доматки и какво виждаме сред тях има и рибки.Обяснението е следното:Източваме водата на езерото до определено ниво с един маркуч който е монтиран ниско на езерото и понеже зеленчуковата градина се намира на по ниско ниво и водата се отича. С тази престояла вода поливаме всичките си зеленчуци и така рибките през маркуча се озовават при доматите.Рибите много лесно се гледат хранят се само с попадналите във водата насекоми и червейчета и по желание се купуват гранулки за такъв вид рибки и за цвят на тялото.
Привет. Имаш си прекрасно водно кътче. :tzvetentze: Отдавна искам такова фонтанче, само да измисля къде да го сложим...
Нашият воден източник е повече в ролята на басейн, затова не става за растения и рибки. Доста е голям и дълбок. Пълним го от реката с една помпа и напояваме градината с друга. Имаме вода за поливане и за къпане цяло лято. Водата се пречиства само с механичен филтър, не слагам никакви химикали, освен син камък понякога.
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Късчета любов

Мнение от Димана »

Гео, граф написа:Диманке-калпазанке, няма да сменяш нищо - толкова е хубаво :svekurva: ! Най-много да смениш комбинацията на цветове, но все така стилни :daaa:
Те това казвам и аз. Ей този градинар ще ползвам за...консултации. ;)
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”