Остинки ограда

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от Мария Николова »

лалесъм написа:Зеленко, или е Clematis Wada's Primrose , или Clematis Hyde Hall.
Имаше съфорумка, която планираше градина в бяло и зелено - ако някой се сеща коя е може да й препрати сайта от zeleno - много стилно :nod:
Clematis Wada's Primrose не е чисто бял. :sneee: :sneee: :sneee: Има един лееееко мътен розовеещ отенък. Беше голямото разочарование на Дал. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Да, на снимките в нета го дават и често бял, и с лек розов примес. Аз не че се наемам да разпознавам клематиси, но в статията се споменава само откъде е купен белия клематис, а там предлагат само тези два бели клематиса :daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2246 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от Мария Николова »

лалесъм написа:Да, на снимките в нета го дават и често бял, и с лек розов примес. Аз не че се наемам да разпознавам клематиси, но в статията се споменава само откъде е купен белия клематис, а там предлагат само тези два бели клематиса :daaa:
"Примроз" го имам. Иначе и аз хич не съм по разпознаването ;) :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от МГХ »

Изображение https://encrypted-tbn1.gstatic.com/imag ... X3k8WZkQA4" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от zeleno »

В този сайт имам регистрация и всяка седмица ми пращат новите теми на мейла
Като ми доскучее си ги разглеждам и мятам в бук-а всичко което ми хареса...
Но не мога да копирам снимките , сигурно си има някаква врътка , ама не съм дорасла....
А белия клематис е със седем незастъпващи се листенца леко къдрави по края - немога да го постна само него в темата за клематиси , та затова спамя тука
Аватар
anasstasia
Виенско кафе
Мнения: 442
Регистриран на: Дек 23, '12, 14:59
Местоположение: Turnu Magurele Romania

Re: Остинки ограда

Мнение от anasstasia »

Great plans, beautiful roses! :tzvetentze:


Големи планове, красиви рози! :tzvetentze:
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от МГХ »

Още една идея и красота с рози :
Изображение
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Копирам питането си от другата тема, че пак стана спам.

Имам едно местенце над подпорна стеничка между два стройни лъжекипариса, на което ще му пасне остин роза, която НЕ прави окръглен или чашовиден храст, а да е като колец с КЛЮМАЩИ цветове, които да не са по върховете, а в долната част - все неща, които уж са минус. И понеже мястото е много парадно - да е от цъфтеливите. В близост са Jubilee Celebration и Christopher Marlowe.

Ето го местенцето:

Изображение

Изображение

За иглолистните - левият лъжекипарис е на повече от 20 години и все пършив си стои, режа го, за да сгъсти, но няма ефект, просто растението си е сбъркано, направо си е за махане, но ми е жал.
Десният лъжекипарис е на 10 години, мноого бавно расте, виждала съм негови връстници - огромни са. Просто при мен ако не торя специално, нещата бавно се развиват. А пък като се развият, подземните любимци вземат, че им видят сметката, както любимата ми туя - най-вдясно се вижда жалкия остатък от нея :evil:
Така че, мястото между лъжекипарисите няма скоро да намалее - поне в близките десетилетки, защото ще си торя розите, а не иглолистните :nod:
Ще го огрее ли някоя остин роза, мисля си за Summer song, или Schackenborg да е там, или някакво друго растение :hmmm:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от zeleno »

А защо остинка , лаленце ?
Сложи някакъв ярък , слънчев , банален , но цъфтежен храст :hmmm:
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Защото още преди да сме разтоварили багажа търча като луда да видя дали някоя остин роза не ми е цъфнала :angelche:
Иначе там има лилиуми, но я цъфнат, я ги изядат още ранна пролет.
Какъв храст, например спирея, оформена на топка или какво друго :hmmm:
Исками се там да е нещо по-продължително цъфтящо или като цъфне да не мога да отлепя поглед от него.....
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”