Остинки ограда

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Дал, разбирам, но не може ли да приемем, че до оградата има остин рози и търсим нещо, което да се връзва с тях,но при известно заварено положение :tzvetentze: Наистина доста се разшири темата, но не ми се започва наново - вече веднъж я преместих.....Ти какво би посадила там дори да не е остин роза?
presto, на индийски люляк ще му е студено май при моя планински полусофийски климат :nod:
Нади, зададох в розбука шраб и максимална ширина 70 см и излязоха 1-2 чувани имена. Предпочитам някой да препоръча нещо от собствен опит :nod:
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Време е за отчет ;)
Идеалните остин рози за ограда - Geoff Hamilton, The Pilgrim, Queen of Sweden
Изображение

Нататък следват Tess of the d'Urbervilles /местена миналата есен/ и Charlotte също добре стои до ограда, въпреки че е малко по-ниска.
Изображение

Разлятата форма на Crown Princess Margaretha може добре да се подреди по ограда, за разлика от Golden Celebration.
Изображение

Остин розите покрай тази ограда са пълна мъка вече трето лято - дори няма да ги изброявам кои са, докато не се разберем с тях. Само да похваля Lady of Shalott, която е на две лета, а най-напористо се развива.
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Остинки ограда

Мнение от calico »

как мъка бе Лале, я виж само Маргаритата :potekoha: :potekoha: :potekoha:
ако е за телената ограда- там ми се види малко тъмничко, така ли е?
кои са там, казвай да видим, макар че догодина вече ще е друго според мен.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: Остинки ограда

Мнение от лалесъм »

Да, Калико, Маргаритата не е убийствена като твоите, но хваща окото тази година :nod:
Не е тъмно на телената ограда, обаче пролетта на 50 см в дълбочина тече поток и есента ще копая канавка в съседното запустяло място да вкарам в русло поне повърхностните води от планината. И друго сбърках - като ги садих май не беше много добре угнил оборския тор, който слагах в дупките им :ufff: Вчера Зеленко ми даде идея да ги загърля и да се развият на собствен корен - добре се отразявало на нейните остинки. Моите не развиват храст, а Дарби - ниското розово на снимката е рестартиран. Засега неговият син William Morris ми е разочарование - много по-малък размер на цвета и оголени катерачови крака. На същата ограда, по-същото време, но на по-лошо място засадена е Buff Beauty
Изображение

Изображение

На последната снимка пред храстите трябва да е Самър сонг - 2 години си стои 20 см клечица. Направо се пукам от яд :evil: Дай и ти акъл, какво да ги правя :liubov:
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13695
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Остинки ограда

Мнение от zeleno »

я аз да попитам , кога ще ги видим наживо , че да разсъждаваме на място :?:
аз , от собствен опит знам , че представата ми за една градина е на светлинни години от действителноста , обикновено
пп и остинките ти ги получи в една пролетна поръчка , в която бяха бая "ритани" , помниш ли :?:
пак , на фона на последващите пролетни поръчки от холандеца - поне не са подменени сортовете
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Остинки ограда

Мнение от calico »

Загърлянето ще ги забави още, но пък може да се окаже правилното решение.
Водите едва ли им пречат чак толкова, щом са течащи, а не застойни.
Възможно е самата пратка да е била с по-слаби рози, на 1 година калеми и пр., просто им дай време

Съмър Сонг има прекрасен цвят, ако човек иска да прави букети или да заснема картички. Храста е ужасен. При мен е висока около 170 см още сега, като сноп прави клони с китки цвят на върха. Ниското рязане напролет на 40 см не помогна- дорде не докара прираста до тая височина, не цъфна. Естествено искат връзване и така вече съвсем приличат на сноп. Ако ти е на предно място и няма нищо пред нея, ще те ядосва.

дай им шанс още една година, натори ги хубаво напролет- амониева селитра, после МПК или Ярамила, после листно торене, и изобщо не разчитай на оборския тор. Не знам защо толкова го превъзнасяте този развъдник на какво ли не, не бих го сложила на розите за нищо на света, като знам какво се въди у него.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Остинки ограда

Мнение от janethd »

При рускините пише ,че Benjamin Britten не цъфтял много!
Дали е вярно,да съжалявам ли че си купих тази роза и то от Бг оригинална направо от Остин :dovolen: и сега да не цъфти!!!
dal

Re: Остинки ограда

Мнение от dal »

janethd написа:При рускините пише ,че Benjamin Britten не цъфтял много!
Дали е вярно,да съжалявам ли че си купих тази роза и то от Бг оригинална направо от Остин :dovolen: и сега да не цъфти!!!
бенджамин брайтън - не клюма , около 170 , изправена , особено червено по долу пускам няколко снимки
не мисля че има проблем с цъфтежа , и е доста различна някак от останалите му

Изображение

Изображение

Изображение гадно за снимане червено

стърчи над другите Изображение

Изображениеимам и по добри снимки но не ги намирам
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Остинки ограда

Мнение от janethd »

Прекрасна е!
Благодаря Дал
Аватар
janethd
Кана кафе
Мнения: 670
Регистриран на: Юли 26, '15, 21:02
Местоположение: Димитровград -България

Re: Остинки ограда

Мнение от janethd »

На коя роза викате Спектъра
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”