мечтана градина.. но по-късно.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

libra написа:Имам от дребното киви,на 5 години е ,дълго е 2м макс,а плодовете му са във вид на гаргамушки-демек-нито шума - нито киви.
На южна стена е .
Кестенче,ти на каква височина си?Кивитата са ми от Хоум Гарден,при Таралас може да са по-добри.
На 290 м.н.в. южна Б-я. Топличко е при мен. Зимите по правило не са тежки. Както писах, половин село отглежда киви, но не узрява. Аз за сянка го искам. А ъгъла за който го глася е югоизточния на двора.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от libra »

E,значи,ще стане!
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от Tanet »

Ама Кастанея /така е кестен на латински ;) /туй ковано желязо за една Зефиринка без бодли плаче к`во киви :hihihi: .
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

Tanet написа:Ама Кастанея /така е кестен на латински ;) /туй ковано желязо за една Зефиринка без бодли плаче к`во киви :hihihi: .
Първо не съм питомен кестен /Castanea Vesca/, а съм си направо див -конски кестен /Aesculus Hippocastanum/ :mrgreen:

А сега сериозно Танет, таз Зефиринка ще може ли да направи достатъчно сянка и зашуми 3 х 3 м. Отивам да разглеждам и да търся в нета :tzeluvka:

сега прочетох, че е малко кекава и неустойчива на болести. Танет имаш ли лични наблюдения. Иначе ароматна и изящна, ама ако боледува, как ще пръскам все над главата си?

Дописвам..
ами тя прекрасна таз роза. Ква стана тя... Като вица с Иванчо- и тухла да види пак за една и съща работа си мисли.... Та и ние така с розите :potekoha:
Аз вече говорих с Таралас и се разбрах в събота да купувам кивито от Пловдив, а сега ...роза Зефиринка... :mrgreen:

Отивам в темата - препоръчайте ми роза за...
Танет - знаеш колко малко ни трябва...
mama_li

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от mama_li »

kesten написа: ами тя прекрасна таз роза. Ква стана тя... Като вица с Иванчо- и тухла да види пак за една и съща работа си мисли.... Та и ние така с розите :potekoha:
Аз вече говорих с Таралас и се разбрах в събота да купувам кивито от Пловдив, а сега ...роза Зефиринка... :mrgreen:

Отивам в темата - препоръчайте ми роза за...
Танет - знаеш колко малко ни трябва...
:lol: От Таралас кивито за сянка и зефиринка, или някоя друга за аромат и цвят ;) .
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

mama_li написа:
kesten написа:
:lol: От Таралас кивито за сянка и зефиринка, или някоя друга за аромат и цвят ;) .
подигравай се ти подигравай се :oops: знаеш колко ни е слаб ангела за тез рози :tzeluvka:
mama_li

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от mama_li »

Съвсем сериозно ти го предложих, като компромисен вариант между сянката и аромата на розите :daaa:
Пускаш кивито във височина, а в единия ъгъл какво пречи да сложиш една красива, ароматна роза! Кой е казал, че трябва да е катерач? Може да е сравнително ниска, ароматна в любим цвят, която да те радва, като седнеш там да си пиеш питието.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

mama_li написа:Съвсем сериозно ти го предложих, като компромисен вариант между сянката и аромата на розите :daaa:
Пускаш кивито във височина, а в единия ъгъл какво пречи да сложиш една красива, ароматна роза! Кой е казал, че трябва да е катерач? Може да е сравнително ниска, ароматна в любим цвят, която да те радва, като седнеш там да си пиеш питието.
а това не подлежи на размисъл. Рози в краищата ще има. То в същност вече си има по единия диагонал :P .
До дънера има Дарби, до люлката Пени Лейн и Еден /май не е много жив, ама си стои/

Чакай че се размислих сега да подменя кивито с роза. :hmmm:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от Tanet »

За Зефиринка питай Калико, тя и е голям фен и при нея е супер мощна и обемна та и сянка ще направи. Даже и снимки и е пускала.
Ей ти тук http://rosomanes.blogspot.com/2013_05_01_archive.html" onclick="window.open(this.href);return false; зефиринка да видиш какво е, първата снимка цикламената. Ей я при Калико

Изображение
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

В събота, както си стоя на терасата гледам нещо, като голяма пеперуда ли, жаба ли подскача под дървото. Отидохме заедно с кучо да видим и за мое учудване ей това пиле-бебе подскача. Кучо малко ми се разсърди че взех играчката /поне два пъти го налапа и изплю/ но то милото в момента в който го взех в ръцете си се успокои.

Изображение

ей така се носихме поне 10 мин. докато измисля какво да го правя. Накрая реших да го кача в изоставеното гнездо на щиглец на вишничката от миналата година. Като се качих на стълбата до гнездата разбрах че то това си е неговото гнездо. По следите около гнездото се видя че то съвсем не е изоставено. Странно защото миналата година птичетата бяха много шумни, а тази хич не се чуват и аз мислих че са ни изоставили.

Та ето го бебето върнато в гнездото.
Изображение

Странно че е самичко. Дано ако е имало други не са паднали предишните дни, когато е нямало кой да ги вдигне.

Ето ги и лястовичетата ни от тази година. Снимката е от края на юни. Много рано напуснаха гнездото. Вече гледам по жиците започват да се събират. Скоро сигурно ще си тръгват.
Изображение

А това е вече направената конструкция в ъгъла. За да има нещо отгоре за сега уших нещо като тента.
Изображение

След дълго чудене- киви ли или вистерия?? накрая засадих и двете. В събота отидох до Таралас за киви, но нали око лакомо си тръгнах с киви и вистерия. Кивито е засадено отзад. Мъничко е, но вистерията се вижда до оградата. След година две сигурно здраво ще играят ножиците, но за сега ми се иска бързо да зашумят.

И малко розички- да не забравям че те са господарите на градината.

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”