мечтана градина.. но по-късно.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

Здравейте. Пресрамих се и аз да покажа снимки от моята градинка. Преди една година беше строителна площадка..Сега съм на етапа да опитвам. Нямам никакъв опит в композиции и подреждане. Благодарна съм за всяка помощ и критика разбира се. Само не ме линчувайте че добре почистих предварително двора, плащам си скъпо като се пържа на слънцето. Една хортензия не мога да засадя, нали обичат сянка, при мен направо се изпичат.

Изображение
Изображение
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от Мария Николова »

Добре си направила, като първо си разчистила всичко, кестенче. Сега сама ще си избираш, сменяш, разместваш. Важното е, че не се налага да мислиш как да се съобразиш с даденостите, когато са в конфликт с мераците ти. :daaa: Трудно ли е да коригираш трасето на капковото - да го приближиш повече под стрехата? :hmmm: И нали знаеш, че градина не се прави за една петилетка? :mrgreen: Сигурна съм, че след 2-3 години ще имаш градина по-хубава от мечтата ти за нея, докато си разчиствала мястото - ще видиш! :angelche: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

s_t_m, няма капково напояване. Поливната система е оросителна, насочена към тревните площи. Нарочно не сложих капково до къщата, да не мокри основите.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от libra »

Не знам защо казваш "пресрамих се"?Градината ти е в идеално положение,сега трябва да видиш какво искаш и какво може да стане реално.По принцип,едва ли една градина може да събере всичко ,което ни харесва.А и всяка година е различно-всичко се развива,нещо загива ,друго променяме и т.н.
Малко близко си насадила розите и туичките до стената.Туите с подстригване можеш да ги сгъстиш.Аз и сега подстригвам ,като видя,че са се разрастнали и ми пречат за други растения.
Камъкът се напича много от слънцето и е добре растенията да са по-далеч от него.Не че аз не съм направила точно това.
Паната на стената са много красиви.
Успех! :stiskam:
dal

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от dal »

този двор е супер и само ще хубавее
ти имаш ръка и вкус , много ми харесва , много -и смелост да пресечеш разчистиш започнеш наново , това е магия :daaa:
спокойно си пиши плановете , пускай тук съмнения желания , кой с каквото може ще се включи да ти помогне наесен
ти просто няма да развалиш нищо , а ще го разхубавиш :tzvetentze:

р.р. позадръж се , разглеждай , пускай си удачи/ неудачи -ще видиш че всичко ще се намести
градините като твоята не са много
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

S_t_m, Libra, dal благодаря ви от сърце.

Libra, как не се сетих че камъка изпича туичките. Иначе ги подстригвах но не помага, ще ги сменя с други видове. Искаше ми се да направя "зелен" бордюр които да се вдигне над нивото на терасата, но може и да се откажа.

Розите са но около 30см пред камъните и даже ми минаваше през акъла да ги преместя по-близо. какво щях да направя :ufff:
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от magea1 »

kesten, туичките просто растат бавно. Не им се притеснявай, поливай ги добре, натори ги. Може да се оправят. Малки са за стригане. Бих те посъветвала на тоя малък двор да ограничиш вътрешната част на тревата и да оставиш заоблени лехи с неправилни овални форми отвсякъде и да намериш начин да ги поливаш капково. Нещо като това: Изображение До къщата наистина не е добре да тече много вода, затова сложи нещо там, което обича припек не изисква много поливане.Например лятото тагетис. Едногодишно, но много благодатно растение. Издържа на суша, обожава много слънце и цъфти до слана. Само дето е едногодишно. Другият вариант е да изтеглиш лехата напред към тревата за да може влагата да е по-далече от основите на къщата. Тая "оросителна система" как е разположена? От център към края или от краищата към център? Каква е? Самоделка или с компютър? Виждам че и на тревата имаш сухи участъци... А тя, да ти кажа под секрет, иска най-много внимание и грижи. Ако държиш да изглежда добре де... :-)
Виж тука: http://www.comfort.bg/bg/interesno/view/554.html" onclick="window.open(this.href);return false;,
http://www.comfort.bg/bg/tag/srchint/%C ... 5%EA%F2%E8" onclick="window.open(this.href);return false;
Има разни идеи
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

Здравей Магеа,
да тревата ми хич не е добре, защото сега ще я подновявам. Поливната система я полива колкото да не е грозно сухо, иначе системата си е професионална с компютър, таймер и т.н.. При саденето миналата есен на тревата взех лоши тревни смески /а иначе аз от това разбирам, ирония нали :nod: / Почти не виждам власатки между нея, основно райграс и то груб. Ядосах й се сериозно и сега септември я унищожавам с тотален хербецид, правата лопата и всичко от начало. Дето години наред ще ме дразни реших да я сменям още сега.

Поливната система пръска от двете страни: от къщата към дувара и от довара към къщата, като не стига до самата къща. Предвидила съм цветните групи да са около доварите.

Да тагетиса е май добро решение за без поливане. ;) Догодина може да направя нов опит с калдаръмчета до къщата и тагетис не бях мислила за тях.
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от magea1 »

Ето моят набързо спретнат двор от миналата година. Тревата е сята средата на юли в най-голямата жега, защото тогава смогнах с греблото да направя терена "огледало" :-) и да наредя тия пусти камъни, 3 пъти съм я прелазила до първо косене да дърпам буренчетата-ентусиасти, защото ми казваха че матона щял да съсипе младата трева...Абе луд умора няма, ама пусти мерак :ufff: . Тагетиса го разсадих средата на юни за да не седи гол розариума. Снимаката е от 12 септември-2011
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”