мечтана градина.. но по-късно.

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

calico написа:Кестенче, киви наистина е добро решение.

ако там обаче въпреки засенчването ще пече като се седне- затова питах кога пече- просто няма смисъл според мен, мисли за варианта барбекю.
Всъщност аз при всички случаи съм за барбекю, просто не мога да си представя че ще пиеш кафето някъде другаде, а не към тая прекрасна гледка :liubov:
Благодаря Калико, ох продължавам да умувам... Това наистина е най-хубавото място в двора.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от calico »

Мисли, мисли :tzeluvka:

освен всичко друго, едно BBQ би придало съвсем друга завършеност на цялото пространство. Нещо което не става само с беседка, навес или пергола.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

calico написа:Мисли, мисли :tzeluvka:

освен всичко друго, едно BBQ би придало съвсем друга завършеност на цялото пространство. Нещо което не става само с беседка, навес или пергола.
:liubov: :tzeluvka:
лалесъм

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от лалесъм »

Не знам съображенията ти за барбекюто - нали имаш лятна кухня, защо е барбекю в другия край на двора?
Няма ли барбекю там да затвори и без това тъмния ъгъл на градината - дори енергийно :hmmm: Май във фън шуй се говори за подобни неща, не му разбирам много, но това е моето усещане, не знам ти дали имаш такова :nod:
Иначе мога да ти изброя много за и против вистерията. Аз лично бях решила от самото начало да имам вистерия в двора си, обожавам аромата й. Всичко останало отстъпи назад.
Дяланият камък много артистично е подреден - ти ли го лепи ;)
Нишите в дувара са невероятни :liubov2: Первазите по него плачат за висящи цветя :liubov2: Какво си намислила за тях :liubov:
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

Лаленце под BBQ разбирай само това дето гори и дими, не постройка с маси и т.н. Още мисля. Ида там седна на люлката па мисля, седна на терасата.. па пак гледам и мисля :oops:

Лятна кухня нямам. Беше проектирана пред къщата в единия край на терасата, която се вижда на снимката. Заградена от три страни. Изведени са ВиК и контакти. Да ама първата година от построяване на къщата парите разбира се бяха свършили и там сложихме просто маса за хранене, като готвим вътре и изнасяме. Толкова много мухи има, че като редим масата захлупваме храната с едни тюлени похлупаци. Освен това там е толкова горещо, че не ми се мисли да вдигам температурата с котлон. Няма добро проветрение.

Нишите които се виждат на снимката продължават и под навеса, където стои колата. Та там в една от нишите сложихме електрическа скара. Ползва се изключително много. Удобно е защото е на закрито и до мивка, но мазните пушеци се носят под сайванта и лепят по колата.

В нишите не съм сложила цветя, макар за това да са направени. Няма кой да полива през седмицата. На терасата се виждат две саксии в стойки на крачета. Като си тръгваме изнасяме тези саксии в тревата, та да може поливната система да ги полива и тях.

А камъните са направо супер. Голям късмет имах. Прави ги един местен майстор, артист по душа. Почти два сезона облицова къщата на 70см и дувара. Тогава малко се поизнервих даже. Ще снимам и външната чешма, и там човека прояви голяма фантазия.

Лаленце, Калико, Ноел :tzeluvka: благодаря за включването. Още не съм намерила вярното решение и всяко мнение ми е ценно. :liubov:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от Tanet »

Кестенче, ето на нашия площад по какви перголи са пуснали вистерии , но да ти кажа вече четвърта година още сянка от тях не сме видели.

Изображение
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от zeleno »

аз гласувам за кивита :daaa:

Изображение

Изображение
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

Да очевидно вистерията отпада. Не съм толкова млада че да имам търпение да е чакам ;) Благодаря Танет.

Зеленко :liubov: :tzeluvka: , ами май не случайно цяло село подменя астмалъците с киви. Май на там вървят работите :
Сега остава да измисля конструкцията, та хем да е красива, хем да не е чак толкова скъпа.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от zeleno »

само да вметна , че има хубави и миникивита
аз , от полските клематиси си взех
vitikiwi , самоопрашващо се , харди и прочие
http://e-clematis.com/pl/p/Actinidia-ar ... -Kiwi/1156" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: мечтана градина.. но по-късно.

Мнение от kesten »

Благодаря Зеленко,

чакам отговор от Таралас. Видях че в сайта има вид самоопрашващо се, ама дали е подходящо за моя район, кой знае.
http://exoticplantsbg.com/product/524/a ... enact.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ще питам и за мини киви. Предимствата на минито какви са. Че плодовете са по-дребни и е по-красиво ли? или листата са по-дребни или цялото растение е по-дребно.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”