Двор за розови храсти и сладко от смокини

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Ясно е, че съм заразена. Заразата хванах от Любознателна, търсех нещо в интернет, открих блога и и после я намерих в този форум. Благодаря,Люб. Захласнах се. После се влюбих в градините ви. Започнах да мечтая. А вече знам какво искам. Не ме бива много в чертането, но се налага, дворът е голям и без план няма да стане.Започвам. И както казваше баба ми :"Бог напред, а аз- подир" :)
Светът е пълен с непознати хора...
denitsavm

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от denitsavm »

Първата стъпка е най-трудна. Ти вече си я направила, така че смело напред :daaa: Винаги ще искаш нещо повече от двора си и винаги ще се стремиш да постигнеш ново съвършенство... :ieeee:

ПС - кога ще е готово сладкото :angelche:
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Смокинята в двора замръзна тази зима, та пропусна първия завръз, но пусна издънки, сигурно наесен ще има плод за хапване и сладка. Но все ще се намери миналогодишно сладко за мили гости:) Тази година, вдъхновена от форума направих сладко от рози, ама после разбрах за ефекта му :)
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от calico »

краси кубарелова написа:Смокинята в двора замръзна тази зима, та пропусна първия завръз, но пусна издънки, сигурно наесен ще има плод за хапване и сладка. Но все ще се намери миналогодишно сладко за мили гости:) Тази година, вдъхновена от форума направих сладко от рози, ама после разбрах за ефекта му :)
от личен опит ли го разбра? :lol: :lol: :lol:

дай снимки на този розов двор, хайде че едвам търпим
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Строителна площадка е още. Имаше цветен двор, но първата работа на всеки майстор, който се извървя беше да види сметката на някое растение. Започваме от нищото. Но ще посадя рози "Румба"-уверих се, че са много издържливи. Работниците, които копаха дупка за пречиствателната станция изкоренили една роза и захвърлили корена около оградата. Откъде е намерило пръст това коренче, не знам, но милата розичка цъфна, и то със 7 цвята! Направо не е за вярване!Като чета колко труд полагате за вашите растения, съм още по- благодарна на това
храстче. Снимки и чертеж ще направя като изляза в отпуска, че в момента ми е много кът времето. Дворът е голям и ще купя повечко български рози на първо време. Първо фона, акцентите- по- нататък :) Пък и грозно цвете няма. Като има слънце, вода и торчица- отблагодарява се. По съвета на Дал започвам да трупам запаси от конска тор, мои приятели гледат коне в Еленския балкан и ще са много щастливи да разнасят чували с тор в луксозната си кола, заради уханието и може би :) Калико, много искам да направя цветни "стаи" като твоите. Но да ти кажа честно, при мен очакванията винаги се разминават с резултата :) Да видим какво ще стане. Любопитна съм.
Светът е пълен с непознати хора...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Калико, аз сладко не ям :stiskam: , но много се забавлявам да правя. И ракия правя, но не пия, близвам я само да я опитам :angelche: . Изкушава ме и едно трето хоби, но за него - друг път :)
Светът е пълен с непознати хора...
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от rumivarna »

Краси, много се радвам, че присъствието на нашия град във форума нараства :ieeee: Любопитна съм за това къде е твоето място - извън града или в него? Ако имаш къща с двор в самия град си страхотна късметлийка :daaa: Дай малко снимки, наистина :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от краси кубарелова »

Руми, в местността "Свети Никола" ми е мястото, на високото, над знамената на Ники Василев, на билото на срещуположния връх на паметника. Сравнително голямо е- над 2 декара- късметлийка съм аз. Тази година по технически причини смених 2 компютъра и вече не знам останаха ли ми снимки :). Обещавам, като изляза в отпуска ще направя нови снимки и ще кача стари .
Светът е пълен с непознати хора...
denitsavm

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от denitsavm »

2 декара :shock: :potekoha: Нищо де - снимки по-късно, сладкото - наесен ще хапваме :angelche: , но пък разказвай :nod: Каква е гледката? Равно ли е или ще терасирате? Там ли ще си живеете постоянно? Има ли вода? Дървета какви и колко? Зеленчуци ще гледате ли? ... Разказвай :angel2:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Двор за розови храсти и сладко от смокини

Мнение от rumivarna »

"Св.Никола" е най-хубавото възможно място във Варна :daaa: С невероятна морска панорама и на 5 минути от т.нар. център. О, ти си късметлийка Краси! Направо ти завиждам за двата декара :lol: Тази площ ти дава невероятни възможности!Сега що мислене и избиране ще падне :hihihi: Представям си ако аз имах нещо подобно за разкрасяване и то сега, когато вече имам и повече опит със земя (в пълния смисъл) и с цветя.......Винаги е чудесно да започнеш нещо от нулата! Може би си видяла това пиршество за очите и душата http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=35&t=3240" onclick="window.open(this.href);return false; градината на Зафиров. Пожелавам ти да сътвориш и ти един рай :stiskam: :daaa:
Последно промяна от rumivarna на Юли 5, '12, 09:20, променено общо 1 път.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”