И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от calico »

madMery написа:А каква цена излязоха на Петрович? Кой месец започвате поръчките?

следи секцията за поръчки
почва се когато актуализират сайтовете си с новите наличности
петрович бяха около 3-4 евро корена, за транспорта не помня.
той има основно старинни рози и малко остинки, но старинните са му доста пълна гама
не помня дали има други- чаени хибриди и пр., щото не ги заглеждам
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от denitsavm »

Мери, привет и добре дошла :tzvetentze:

Много работа те очаква, много четени и мноооого приятни емоции :ieeee: Имаш прекрасен голям терен, който с интерес ще следя как ще се развива :dovolen:

Виж в темата, надали някой се сеща точно коя снимка търсиш :hmmm: Може би е в албума на Калико :hmmm:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от ljuboznatelna »

Веднага видях една катерачка, насадена до средата на стълбището, да цъфти нагоре и над входа на първия етаж, и още една над другата врата :dovolen:
Изображение

А за ивица покрай дясната част (както го гледаш) на къщата мислила ли си? :liubov2:
(само да не кажеш сега, че тази страна е плътна сянка :hmmmmmm: )
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от Анемоне »

Извинете,че се меся,но ако се пусне една уистерия по фасадата започваща от зелената кофа,минаваща под прозорците,задължително с дървени кепенци по-натам във времето,няма ли да добие провансалски вид.Виждам че къщата е благодатна за това.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от ljuboznatelna »

Ще добие :) Аз дори бих пуснала и текома, но там климата не позволява. Но нали темата е за розариум, а на катерачките по-трудно им се намира място, затова ми е такова предложението.:) Гледам, че в момента на снимката там не огрява, ако е север май не става.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от calico »

къщата наистина е много благодатна.
това би трябвало да е юг, все пак парадния вход и стълбището са от тази страна.

вистерия, рози, капаци, глинени гърнета, лавандула- прекрасно! :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
madMery
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Юли 10, '11, 08:39

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от madMery »

juboznatelna, привет!
Да не си помислите, че темата е зарязана. Неее!
Виждам предложения, за които не съм се и сетила. Много исках да сложа някъде текома тази пролет. Чудех се къде и си останах с чуденката.
Сега да разясня изложенията.
Това е юго-изток. Повече изток, по-малко юг.
http://mad65.snimka.bg/nature/cvetna-gr ... 3.27769328" onclick="window.open(this.href);return false;
тава е североизток. Повече изток
http://mad65.snimka.bg/nature/cvetna-gr ... 3.27769327" onclick="window.open(this.href);return false;
това е също изток
Въобще предната фасада на къщата е изток, но не чист. Къщата леко е завъртяна.
Пред стълбите на къщата е пълно с луковици на нарциси- много стари.
Текома може ли да се сади есен? :hmmm:
А какво е уистерия?
dal

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от dal »

уистерия е глициния Изображение
те нашите тука не издър жаха като видяха този стил , предполагащ развихряне на провансалския стил
обаче аз като опозиционер практик ще питам-ще правите ли нещо по фасадата /мазане/ стъпалата-укрепване и покрива-подмяна чантии и т.н. , щото тези дейности пряко се конфронтират с пущане и садене на пълзящи по къщата
Да ти кажа аз имам три глицинии и трите са на път от местене да изхвър(чат от двора
до огради ковано желязо и дувари как да е-бива , ама по къща освен на картичка да знаеш че цъфтенето е 10 дена , мравките и листата и шумата-целогодишно , а как се подвира в процепи не е истина
най мравковъдещо е текомата , тя е магнит за пълзящи гадини във фунийките на цветчетата , пак прави обилно боклук ама поне цъфти лятото
иначе наистина стилово това е страхотна къща за който обича и иска отморя и съхранен стил от едни отминали времена , с модерни придобивки вътре може би , защото романтиката си е романтика , обаче един задник да измиеш вечер си трябва баня канал , ако е гредоред и ти потъва под краката , лесно дантелено перде на 3една кука духа ветър и отпред капаци на джама , ама ако от покрива тече бахти пердето нали , -ей тези неща са належащи като решение и после вече ще тапицираш с китки , няма да остане така ;
ако ще се гради нещо за сянка , като лятно с навес или т.н.-трябва да се планира от сега
правиш сметка на финансите по цени от интернет и умножаваш прогнозата по 1.5 най малко , аз умножавам по 2.5 че да остана приятно изненадана после :D

Есен се сади всичко , а в този форум и декември и януари и август и т.н. тука сезонът не спира -или си в кроежи или си с 6 номер мотика в ръка :liubov2:

За растенията- според мен ако има засенчване хортензиите са страхотно решение
потърси на Саша градината тук из темите , щото тя може да ти даде много идеи :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от calico »

аз не бих засадила досами основите на къщата нито глициния, нито текома. Хеле пък текома. За нея казват че има толкова мощни корени, че минава през камъните на основите и влизат в мазите, и рушат.
Дал е права за ремонта първо и после китките, ама то сърцето не трае. Все пак мисля че рози катерачки могат да се насадят, и после внимателно да се свалят на земята ако се маже.
и ако майсторите са хора, а не напаст.

ама аз за пръв път виждам къща с вход откъм севера, много хубаво, щото има сянка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
madMery
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Юли 10, '11, 08:39

Re: И казах "Да бъде РОЗАРИУМ"

Мнение от madMery »

Dal, гледала съм ги такива къщи по интернет. Не знаех, че това растение цъфти толкова кратко. И да ще мажем къщата. Ще сменяваме дограмата. Мъж ми има проект за навес отпред пред входа. Казва, че обича да си пие питието навън и когато вали. :mrgreen: Къщата е стара. Гредоред е. От моята бабака е милата ми :sflower: Там съм израснала през ваканциите. Мило и драго ми е. Кога ще се извърши ремонта, един бог знае, но е плануван :stiskam:
calico, бъркаш. Входа на къщата е изток. Входа на дворното място с кола е север, а за комшии има малка врата от изток :lol:
Като прочетох какво прави глицерията - значи отпада. Текомата много я харесвам. Ще и отредя друго място. Като отида ще снимам пълна панорама за да се ориентирате.
Dal, може ли да боцнеш текома - разсад за бедната душа?
П.П
по къщата има много неща за ремонт. Дори баня си нямаме. Чакам от години. Проект имам - личен ( и двамата с мъж ми сме строителни инженери), ама паричките не достигат до там. :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”