Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
dal

Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от dal »

Здравейте , сега тук ще ви напиша всички мечти и планове за моята градинка :tzvetentze:
Помолих друг да ми пусне тема , за да не объркам секциите , благодаря ви предварително :liubov:
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от pantazieva »

Здравейте вече официално и от мен-от моя собствена темичка, :ieeee: :ieeee: за което съм безкрайно благодарна на Дал :tzeluvka: :tzvetentze: Такааааааа...започвам от самото начало ,както сте ме посъветвали:
Някои от вас вече сигурно сте разбрали,но по стечение на обстоятелствата ни се наложи със съпругът ми да се преместим от слънчевия,приветлив , красив и горещ Сандански -в ..... :ufff: студения,скучен и замиращ Смолян :eeeh: :eeeh: Ноооооо..няма какво да се прави,примирихме се/поне за сега/ и затова решихме да си създадем един макър и "миниатурен рай" в нашата скромна градинка.....и....естествено няма рай без РОЗИ :dovolen: :dovolen: :dovolen: :dovolen: Решихме,по скоро аз реших :P да си направя розариум.Вие ми взехте акъла буквално с Вашите рози-лягам и ставам с тях.По цели нощи чета и разглеждам снимки и албуми-големи красоти.Събирам информация за видовете рози,които съм харесала,затова вие като едни малки енциклопедии всички/ Дал- голяма енциклопедия/-ПОМАГАЙТЕ със съвети.Градинката ни е все още в ремонт,а и с тоя дъжд,вече нямам представа и кога ще приключим-удави ни в тоя Смолян : :snif: ,затова и снимките ще направя и кача,когато спре да вали.Дал ме посъветва да изчакам с поръчките,но сърце трае ли-току що си взех от еконт двете щамбови рози,които си поръчах вчера от бритрозако :ieeee: :ieeee: :ieeee: -Cinderella, и Leonardo da Vinci :stiskam: Щастлива съм-това са ми първите придобивки :D :D Мисля да ги засадя в големи кашпи,за да мога да ги прибирам зимата/все пак тук е кучи студ,нищо че по статистика Смолян е града с най-много слънчеви дни в годината/.Дайте съвети,МОЛЯ каква почва да избера,колко големи кашпи да купя,какво въобще да направя от тук нататък с щамбите,за да се чувстват добре :tzvetentze: Дал-обещавам,повече поръчки няма да правя,ще устискам до есента-и без това няма къде да ги садя сега.
Както споменах някъде по темите,семейният бюджет ми е отпуснал само 120 евро,за поръчката на есен,затова помагайте да избера най-подходящите видове рози за климата тук/като цяло иначе не е чак толкова суров,като в северна България/.Планирането на градината се оказа доста сложна задача :hmmm: З :hmmm:Знам какво искам в общи линии,но проблема е,че искам да имам всички рози. :P :D Ето какво възнамерявам да правя:
1.имам арка,купена от Практикер-искам по нея да пусна катерливи рози,в розовата гама-да стане една романтична розова арка,с всички нюанси на розовото,а като акцент да има и една в лила :shock:
2.от едната страна на градината ще има нещо като пергола,по скоро дървени греди,по тях също мисля да пусна катерливи рози
Това като цяло се оформя за сега къта за кафе-влизаш през арката и сядаш под перголата :hihihi: :hihihi: Слънцето в този кът е рано сутрин-до 10-11 и късно следобед-след17ч.Дървените греди /тези,които са отгоре/,тръгват от дувара,който е около 2.2 м.До този дувар също искам да направя леха от рози,или да пусна пак катерачи,но влиза в сянката на дувара и е слънчево само след 17ч. :?: :?: :?:
3.от другата страна на градинката има наследена една елха/около 5-6 м./,която е орязана доста високо и мисля,че няма да прави сянка.Въпрос:може ли по нея да пусна някакво растение-примерно клематис
4.оградата с другите съседи е символична-дървена,около метър висока/сега се изработва/.За тук чакам идеи-дали да са чаено-хибридни и флорибунди,или само флорибунди/естествено от Остин/-искам хубаво оформена розова леха.
5.самият вход към къщата е една бетонова грозна алея/ще я снимам,за идеи/,от двете и страни смятам да направя нещо като нисък жив плет от рози :o :hmmmmmm: Какви рози да избера :?: :?: :?:
6.и последно-другата стена на дувара-тя е метър висока и пред нея също искам рози,рози,рози :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Малееееееееееееее..............замечтах се............детето от детска трябва да взимам :shock: :shock: Довечера повече :tzvetoman: :tzvetoman: :tzvetoman:
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от Lizi »

Ох момиче ... твоята е направо :нещо от типа "Сега го искам ама мъжко го искам!" :cry: :cry: :cry: .
Моят съвет е : първо се зареди с търпение.Една градина иска години наред докато се оформи.Розите също искат поне три години да се покажат в целия си блясък. И тогава ... започва едно разместване.Това не подхожда по цвят или по височина. Хубаво е че все пак си ги представяш някой неща.
Откажи се от идеята клематис под елата.Няма как да стане.По-добре насади няколко рододендрона.Розите можеш да ги съчетаеш с клематиси.И колкото повече цветове рози сложиш, повече кич според мен.Всички трябва да са в един тон или поне два.
И това да мъчиш себе си и розите в кашпи??? Ужас. Насади ги и направи по-голяма изолация есента.
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от pantazieva »

Lizi написа:Ох момиче ... твоята е направо :нещо от типа "Сега го искам ама мъжко го искам!" :cry: :cry: :cry: .
Моят съвет е : първо се зареди с търпение.Една градина иска години наред докато се оформи.Розите също искат поне три години да се покажат в целия си блясък. И тогава ... започва едно разместване.Това не подхожда по цвят или по височина. Хубаво е че все пак си ги представяш някой неща.
Откажи се от идеята клематис под елата.Няма как да стане.По-добре насади няколко рододендрона.Розите можеш да ги съчетаеш с клематиси.И колкото повече цветове рози сложиш, повече кич според мен.Всички трябва да са в един тон или поне два.
И това да мъчиш себе си и розите в кашпи??? Ужас. Насади ги и направи по-голяма изолация есента.
Даааа...така е.......а само щамбите мисля да засадя в кашпи......поне за сега :hmmm:
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от pantazieva »

Изображение
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от pantazieva »

Пробвам да качвам снимки,но и в това не ме бива-не става.Тъй като тук си нямам собствена градинка още,искам да кача няколко снимки от градината в старата ни къща,която сега посещаваме само в почивни дни :snif: :snif: Изображение
не става-пак само една
как мога да си влезна в профила ми в пикаса или бгснимка от тук :?: :?: :?:
Аватар
nikolica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1036
Регистриран на: Дек 1, '09, 06:57
Местоположение: пловдив

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от nikolica »

Ако искаш да дадеш линк използваш като в средата копираш линка.
Няма нужда да се ядосвате за нещо, което може да се промени. А ако не може да се промени, съвсем няма смисъл.
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от pantazieva »

Е,не мога да се справя с тези снимки и това е
[img][IMG]http://i48.tinypic.com/sbog8l.jpg[/img] [/img]
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от pantazieva »

Изображение
pantazieva
Кана кафе
Мнения: 574
Регистриран на: Май 25, '12, 23:19
Местоположение: Смолян

Re: Градинката на Пантазиева -помагайте!:)

Мнение от pantazieva »

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”