Пролет зад оградата

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Пролет зад оградата

Мнение от Албена »

Такава видях пролетта зад оградата ,в дола,който започва от задния ни двор. :D
Посрещнахаме лилаво-розовите букетчета на мечата пита-
Изображение

Изображение

Първите цветове на лютичето и цяла полянка със сочните му зелени листенца-
Изображение

Изображение

Арумът вече е показал на туфи листата си -
Изображение

И ,разбира се ,игликката -
Изображение

Изображение

А какво има зад вашата ограда ;) ???
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Пролет зад оградата

Мнение от libra »

4 дръгливи коня пасат зад моята ограда,вярвам че можете да си представите!
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Elyza »

Сърдита леля с метла, която мята неодобрителни погледи към алпинеума ми. Още не е размахала ръка с намек към психичното ми състояние, но мърмори под носа си нещо именно в тази връзка. ;) И няма никакви цветя извън моята ограда. Красивата пролет е у дома. :nod:
Чудя се дали предпочитам конете пред лелите. :hmmm:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Пролет зад оградата

Мнение от rumivarna »

Моята ограда, в едната си част ,е грозна съседска стена :snif: От плочата над нея, наднича баба Мара и ме предупреждава да не бода нищо близо до сената, че влагата отивала в тях :hmmmmmm: През другата страна на оградата виждам младо семейство с 2 деца, без нито едно цвете в двора,но със стремеж към трево-бетон :hmmmmmm: След техния двор е дерето. Ходих там вчера да бера коприва за каша и се изумих какво представлява след зимата това място - селското бунище се преместило тук :o Няма да изброявам видовете отпадъци, но съм решила да атакувам кметицата да се включим в акцията "Да изчистим България за 1 ден" с разчистването на тази язва. Честно казано не съм обнадеждена, но ще опитам! :daaa:
Та това е пролетта през моята ограда. Както казва Елиза, чакам пролетта в моя двор и тя стъпка по стъпка идва :ieeee:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Пролет зад оградата

Мнение от libra »

Всъщност,аз много се радвам на конете,не ми пречи ,че са дръгливи-и без това съм късогледа и ги виждам без подробностите!
Аватар
joannka
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1873
Регистриран на: Сеп 30, '10, 17:24
Местоположение: Плевен

Re: Пролет зад оградата

Мнение от joannka »

Зад оградата от страната на моята градинка няма почти нищо - плочки и входа на баба Пена и две саксиичета с нещастни мушки.... :snif: До скоро имаше много кокичета по едно тясно бордюрче,ама аз не ги виждам от моята страна ,пък и отдавна прецъфтяха...
От другата страна ,където е нашият вход /и плочки/ зад оградата е дворчето на др.ми съседка ,по-младичка ;) и добра цветарка!И тя сега си кипри дворчето и гледката от там е много хубава почти цяла година .Малко и е дворчето ,но добре и умно подредено - висящи и др.саксии с мушки и сакъзчита,големи саксии с палми разни /изнесени отвътре/ лехи здравец , катереща жълта много ароматна и дълго цъфтяща /незнайна/ роза, малка плачеща върбичка ,един-два клематиса от сините традиционните ...някакви...,треви,камънаци и...абе хубава гледка е :daaa: А,сега е засадила и две! вистерии по оградата м/у нас ,ще видим как ще цъфтят.
Обаче, :swait: струва ми се,че любопитните съседки /с добри намерения/ повече се застояват и заглеждат какво има зад моята ограда :sgiggle: :daaa: :hihihi:
:swink: :ssun: :sflower: :ssun: :sflower: :ssun:
Изображение Изображение Изображение

ИзображениеFlowers feed the soul...
Happiness is a decision.You are as happy as you decide to be!
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Diyana »

Ето ги мойте комшиики колко са пъргави...току що ги снимах от прозореца на спалнята :lol:
Изображение
Изображение
Втората снимка е на баба Иванка, на 90 години...ама страшно пъргава... :sbow:
Дет се вика, може да не живеем в Драгалевци, ама народа квото има-тва поддържа :nod: Това всъщност са комшиите на свекърва ми, където живеем в момента.
А иначе комшиите в наща къща, която е в ремонт, са пълна скръб...отзад е кър, а от двете страни са пълни малоумници...единия ни комшия така си бие коня с пръчка, че ако някой ден четете по вестниците, че момиче прескача двуметрова ограда и пребива комшията...да знаете, аз съм :ufff:
dal

Re: Пролет зад оградата

Мнение от dal »

отпред булевард , тролеи ,моторетки , малки гърчави педерастчета пилещи гуми всяка вечер на кръговия остров-т.нар дрифтинг , кауфланд с паркинг и изоставената спортна зала преди кайлъка -тополите прорасли през сградите са над 20 метрови ;
между мен и изоставения бетонен мастодонт-общински градинки ,които изчистихме и насадихме за наша сметка миналата година + нашия си тротоар ,дето вървят хората за фабриките нагоре...и него сме озеленили и подстригали
от двете страни огради и сгради и нямам съседи в този смисъл
откъм североизток -грозно празно огромно изтърбушено хале , надвиснало над ската в горната частна двора ,отчасти скрито от дърветата в зеленчуковата градина , която се пада на високото над мен
нямам съседи , гранича с мене си от градинарска гледна точка
боклуците в годините наоколо ги извозихме и изчистихме отдавна ...
най хубавата гледка е на юг и запад -вижда се само зелено и то скрива всичко .... :dovolen:
има много птици ,всякакви , защото зимата ги храня

то ..излезе малко самохвално ,ама и оттатък оградата копая и садя само аз ,това исках да кажа :oops:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Мария Николова »

Албенче, зад твоята ограда цъфти "мазно кокалче". :ieeee: (Заради лъскавите зелени листа.) Много го почитам в двора си. И много раздавам от него - така слънчево цъфти! Останалата ми туфа е колкото на следващата ти снимка. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: Пролет зад оградата

Мнение от Elyza »

Не е никак самохвално. Това е само за поздравления. Ако имаше повече инициативни хора, а не само създаващи боклук по света, сега градовете щяха да са красиво за живот място, а то...
И аз искам да мина оттатък оградата с едни магнолийки и още рози, ама е малко наказуемо :angelche: И леля няма да е очарована. ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”