Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
mama_li

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от mama_li »

Хей, Стани, не се сърди! :tzvetentze:
Предполагам, че любознателна не е искала да те засегне. Просто изказва своето виждане. Тук нали е форум и всеки има право да се изкаже. А тя има градина, която много ми допада. Лично аз много се зарадвах на появяването ти и пояснението, че това ти е работата, при това и хоби. :nod:
Не бих отказала една консултация. Аз съм пишман градинар. Нямам кръгла година, откакто започнах да се занимавам интензивно с двора. Всичко се ражда в движение, а определено не ми достигат знания и имам нужда от съвети. Хората тук бяха така добри и отзивчиви и дадоха някои идеи тази пролет. Повече за мен - в съответната тема, но на по-късен етап.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от ljuboznatelna »

Станислава, не съм искала да те отказвам да помагаш, съжалявам, ако съм ти повлияла в такава посока. Не споря с теб, само отбелязвам каква е разликата между задание, и градина, която се прави от любители.
Дал, не мога да се видя отстрани, но за мен форумите са виртуално пространство и не влагам емоции, ако не познавам хората лично. ;)
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от Diyana »

Ей като взема една бухалка и като ви подкарам... :svekurva: нещо ми намирисва на конфликт...Що??? Кво делите...Всичките се опитвате да ми помогнете, за което съм страшно благодарна и само да отбележа съм едрогабаритна, та за всеки ще има...не се бутайте :hihihi:
Искам ви весели...малко ли гадория има около нас в "живия" живот, ами и тук където искаме да се разтоварим и да си прекараме хубаво да се неврозираме...Не давам... :evil: Айде виртуално да се придобрите...бързо...
Люб, аз от твоите градини се уча, крада идейки и се вдъхновявам...защото си човек без ландшафтно образование, но въпреки това си направила едно вълшебство...Освен това си майка, домакиня и работеща съпруга и ти се възхищавам как ги съвместяваш тези неща с любовта ти към градината...
Стаси, аз като влезнах за сефте в тоя форум точно това ми хареса, че хората са добронамерени и мили...в случая конкретно се получава нещо от типа "изгубени в превода" в случая в пространството...от написаното може да не се разбере това, което искаме да кажем...А ние всички искаме да кажем: ДОБРЕ ДОШЛА, МИЛА...добре си ни дошла и с акъл и с конструктивни критики и с похвали /както се разбира от човешката психика е хубаво да наблегнеш на последното :hihihi: /
Дал например в един от постовете си така здраво насоли Пенков, че си викам...Леле, тая люта плевенчанка ако го барне тоя клет Пенков на живо, гръкляна ще му откъне...ама такъв е тона тука...и на мен ми харесва...а съм сигурна, че и ти не си сухарка, надуших те...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от calico »

чудесен проект Станислава, още повече щом допада на Диана, значи си нацелила идеята й.
аз лично никога не бих прахосала толкова място за трева, и бих предпочела малка закътана джунгла с дървета, храсталаци и с тревни пътечки с цветя, но това е- различни сме и харесваме различни неща
Диана разполага с прекрасна възможност да направи каквото й се иска :daaa: , и няма нещо с което да се съобразява, за проекта де. а това е просто чудесно.

и моля те, сега пък да не зачезнеш, как така ? Люб е най-внимателния човек който познавам, и също така винаги искрено си е давала мнението, поне на мен много ми е помагал погледа й върху нещата. Не мисля че нещо към теб лично или професията е насочено. Щото и но мен така нещо не ми харесват градинките тип "хотелски", аз така им казвам, все са ми еднакви и все скучни, пък на- и те правени от професионалист. Знам че там целта е друга, ама ...... :mrgreen: :mrgreen: все ми липсва малко хаос и дивичко :lol: :lol:
(и това щото и при мен е доста подредено в градината, пък на, искам друго)
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от dal »

аз обичам Пенкоф ,той е шарен и ги ръси и благодарение на него душата ми е асер палматум , пък :lol:
Калико , орех мой на градинската олелия и сенколюбив хаос , ех хората не ни разпознават като нормални , знаеш как е , трябва си пето четене :hihihi:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от calico »

сега разгледах проекта по-подробно. много хубаво се е поллучило с тази дъга на пътеката, просот се чудех как се се избегнат правите ъгли и високите огради, а то станало чудесно. като се разлистят ония ми ти зелени работи и ще стане от хубаво по-хубаво.
пак продължава да ми се вижда много тревата де. дали няма място за малко езерце? с върбички?

Дал, първото нещо което гледам като включа компютъра, е този форум. то бива бива, ама толкоз готини хора на едно място :angelche: :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от stanislava »

Всичко е ОК, не се сърдя.. , но определено не ми стана приятно като прочетох, че ние ''фирмите'' проектираме и изграждаме изкуствени, нагласени градини.. За съжаление в България има доста лоши примери, които често са изграждани от ''фирми'', които нямат необходимите или достатъчно познания, но пък са по-евтини..
Често архитектите си мислят, че могат да свършат работата на ландшафтния архитект или пък работници, които по-продължително време са работили във фирми за озеленяване, но почти винаги резултата е под всякаква критика.. :svekurva:
В България основният фактор, както вече коментирахме е финансовият и в повечето случаи проектите ги печелят точно ''фирмите'', които подбиват цените, за сметка на качеството и затова явно много хора си мислят, че сме зле подготвени и работим еднотипно, скучно и т.н.
Такава е ситуацията в момента, за съжаление.. Естествено има много красиво изградени и поддържани зелени площи, но за съжаление лошите примери преобладават.. :svekurva:

По отношение на проекта - доколкото разбрах Диана не желае да има водна площ в двора й.. Тя ме помоли да й дам пример за трасето на настилката и скалния кът и аз това съм направила.. Винаги може да се добави още растителност. Аз затова я помолих да напише с какви растение разполага, за да им намерим мястото в двора, а след това вече бихме могли да коментираме какви други растения би желала да има и да помислим как да си ги набави.. това е необходимо, за да се изгради 'скелета' на пространството.. А допълването с растения, както и подмяната на някои е ясно.., важното е да се внимава да не 'забърка' Руска салата на терена..
Относно откритите и закритите пространства - по принцип е хубаво откритите пространства да преобладават, но винаги иам изключения :hihihi:
Изображение
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от Diyana »

Йеее...е такъв тон ме радва...Сега ще ви оправя настроението с моите рисувания...
Я глейти ся...ама не се смейте много...
Изображение
Това е съществуващите растителности /по-големите/ + Навеса /несъществуващ все още/
Иии да...за водните площи си права...няма да имам...искам, но ме е страх, че ще се събират много комари...
А и само още нещо...Мацкиии, така и така ми бъркате името, което е ДиЯна, та що не ми викате Дида...по-кратко е :hihihi:
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от Diyana »

dal написа: Диана изглежда ведър и отворен човек , заслужава подкрепа , сигурно много си и помогнала
Дал, сега го прочетох... :gush: Ние плевенчанките всички сме ведри и отворени, нали знаеш :hihihi:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от ljuboznatelna »

Ами...фирми всякакви. Аз говоря за ей такива неща:
Изображение ИзображениеИзображение Изображение

Тези са от руски сайт, умишлено. Виждала съм и много хубави неща, разбира се.Предполагам, че е по-лесно с обществени места, където парите не са проблем, а към дизайнера няма претенции. Давам си сметка, че някои градини се получават зле и заради безумните желания на собствениците им. ;)

За списъка с растения имах нещо съвсем различно предвид. Начинаещия градинар задължително си има мечти, но те са ограничени от по-малкото познаване на растенията. Освен това лакомията на любителя няма граници. Влизаме в градински център за едно растение, а си тръгваме с три. Или уж само да разгледаме, а изпразваме портфейла :D И други крайности има - страстта на някои да отглеждат дърво от семе, включително и иглолистно. И то намира своето място в градината, смушено някъде, и ако изобщо оцелее, започва да се забелязва след 5 години :dovolen: Или пък като се появи тема за поръчки, направо се забравяме.... Така предвидените 10 стават 100, после и повече. Купува се, сее се и се разменя непрекъснато, и като отеснее градината , правилата и естетиката понякога отиват по дяволите, но ние сме щастливи с новите си придобивки :D Когато има задание, има срок и определен бюджет. А в любителската градина скъпите желания се отлагат за по-късно, а дотогава вече сме харесали две други... :dovolen:
Аз преди две години много исках пицея оморика. Квартала е пълен с такива, на мен винаги ми е изглеждало някак приказно като подмине десетте метра, и на една Коледа се сдобих с двуметрово такова на солена цена, заради Коледата де :dovolen: Обаче тогава представа нямах какви по-приказни дървета има. Ако сега трябва да избирам, със сигурност няма да е пицея оморика.
Diyana , в тази връзка да те питам - избрала ли си дърво, което да украсявате по Коледа? :dovolen: Извинявай, ако ти звуча като даскалица, представа нямам какви познания имаш, затова се опитвам да помогна за всичко, което може да пропуснеш. Аз конкретни съвети кое къде не обичам да давам, първо, защото не се чувствам достатъчно компетентна, второ - защото всеки си има своите вкусове.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”