Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от Diyana »

Е тъпи, тъпи..колко да сме тъпи :mrgreen: Много сме си умни даже, ама нали такъв е лафа... :sblush: Да не би и ти да си телец... :gydigydi: Нещо започва да ми се заформя теза в главата, че хобито ни е свързано със зодията по някакъв начин...Телеца е земна зодия /аз съм родена на 22 април-деня на Земята/и хипотетично може за това да обичаме растенията, почвата и въобще да обичаме да сме близо до земята...Имам познати риби и раци...те без морето не могат...Та знам ли? :sgiggle:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от ljuboznatelna »

Има един градински център на околовръстното между Коматево и Прослав, в ляво (пътувайки от Коматево към Прослав, за да ме разбереш точно), там има много красив сравнително малък скален кът, ако ти е на път, може да почерпиш някаква идея. Ако пък си от другата страна, на Голямоконарско шосе Флора Дизайн са направили на по-високо ниво павирана площадка с много красива беседка, до нивото на земята е нещо като рокарий, заслужава да се види! В галерията им "Изпълнени проекти" има подобни на твоя.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от calico »

dal написа:ти що викаш на телците тъпи? :o :svekurva:
/кленовете са въпрос на късмет и почва , червените не обичат як припек по цял ден /


червените кленове обичат сянка? :o Ми аз кво чакам че още не съм насадила под орехите три-четири клена? :lol:

Диана, не му мисли толкова за камъните, като ги покрият растенията и се виждат само малка част от тях, изобщо не личи вида им. Според мен просто нахвърляй по-едри камъни, вкопай ги до половината и засаждай пълзящи край тях, а между тях каквото си решила.

ето при мен как беше едно местенце последователно три години наред

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

разбира се, при теб ще се получи много по-красиво, защото няма да ти е под големи орехи и да нямаш много избор на растения, ща слагаш каквото си искаш

ето така изглежда същото това място тази година рано напролет, когато луковичните още не са тръгнали - както виждаш безразборно струпване на камъни
Изображение

ето още едно друго място, под другия орех, там даже и луковични няма много, почти нищо освен трева и камъни
Изображение

разни флоксове, фестуки и пр. треви много бързо покриват камъните, на мен ми предстои тази пролет основно да махам всичко оттам и да пренареждам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от calico »

а иначе- ей това наричам аз скален кът- просто нахвърли по-едри камъни, уплътни с по-дребни и тук там нещо да има между тях
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от Роза1924 »

Преди дни се разходихме до "Св. Константин и Елена" и пред един от хотелите бяха сътворили кът - камъни и растения / професионалистите да кажат дали е алпинеум или скален кът. Красива гледка е, както и да се нарича - та идеи за комбинации могат да се вземат

Изображение,
другите снимки са на този линк https://picasaweb.google.com/1143820875 ... 7485658226" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от Diyana »

Еее Калико...честно ли??? :potekoha: Уникално е станало...и това за колко години става въпрос?И това под орех...машина си, честно... :daaa:
Люб, мисля че се сещам за градинския център между Прослав и Коматево...ако не се бъркам там май се води кв. Беломорски...взимала съм си от там доста растения ама сигурно е било преди 3-4 години и не помня да съм го видяла тоя скален кът...ама със сигурност ще отида...
Впрочем от там си взех растение, което не можах да разпозная...консултантката също не знаеше какво е, бяха го натирили в един сенчест ъгъл и го бяха отписали...
Ще го снимам да се пробвате да го разпознаете...прилича на Араукария, но е градинско...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от ljuboznatelna »

Не ,този е след кръстовището Коматево - Първенец в посока Прослав.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от Diyana »

Ще го търся...ако не го открия, пак ще ползвам жокера помощ от приятел ;)
Иначе ето го това дръвче, на което търся името...

Изображение

Изображение - Това е в цял ръст

Не ми се ще да пълня форума с теми от сорта "Помогнете ми...това какво е!", затова го пускам тук...пък ако имам късмет някой ще го разпознае. Ако не е на място, моля админа да го премести.
Много ми се иска да го размножа...расте сравнително бързо...взех го преди 3 години и беше малко над педя...прави миниатюрни шишарчици, но предполагам, че е като при някои иглолистни и ще зреят няколко години.Пробвах от резник...от 25 оцеляха 2, ама ми се наложи да пътувам и ги оставих на грижите на мъжа ми и на свекърва ми, което се оказа пагубно за тях...
Аватар
dolli
Баш кафе майстор
Мнения: 2007
Регистриран на: Апр 8, '10, 14:07

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от dolli »

На това дръвче есен пожълтяват ли му игличките и опадват ли? Много ми прилича на лиственица /Larix /, но не съм специалист, и не съм сигурна. Пък и те листвениците са няколко вида, европейската май беше листопадната ...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1306 пъти

Re: Айде народе, КОЙТО РАЗБИРА - ТУК СЕ СПИРА

Мнение от ljuboznatelna »

Не е лиственица, със сигурност. На мен ми прилича на криптомерия Cryptomeria japonica, но и аз не съм сигурна. Иглолистните много ги бъркам, познавам само тези, които имам плюс още малко :)
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”