Градинката на Миша

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от gabi123 »

И аз сам от новите вьв форума ,4ета много ,но сега я видях !!!!!!Браво! :ieeee: :ieeee: :ieeee: :tzvetentze:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

Градинка с характер :dovolen: Много уютна, с много настроение!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинката на Миша

Мнение от Миша »

Еееех, колко отдавна не съм писала тук и колко ми се стопли сърчицето, когато прочетох милите ви коментари :liubov2: . Колко вода изтече оттогава, толкова планове се измениха, толкова неща се случиха, едно го мислиш, друго ти поднася животът. Важното е, че оцеляваме, след поредица от тежки години планирам отново да се развихря :stiskam:

Градинката ми отдавна я няма, доста години не е пипана и е потънала в бурени, ядосвах се, тропах с крака, плаках , не съм права,разбира се, домашните правят каквото могат, поеха всичко , когато не виждах и не можех да се движа като хората, сега още не съм този човек, който бях преди и това на моменти ме побърква, но реших радикално проблема- напролет махаме всичко и евентуално започвам отново. Евентуално, защото работата по оранжериите и зеленчуковите градини отнема страшно много време за сметка на цветното ми градинче, решила съм да отложа и максимално смяната на коленната става и за сега планът върви успешно,но и това изисква всекидневни тренировки, поне на този етап, не мога обаче да не се похваля, според ортопеда съм един от двамата му пациенти, който се бори да си спаси коляното, по думите му още преди две години е трябвало да замине , а аз есента вече успях да се кача до една крепост високо в планината, ще ви разкажа и за това, невероятно усещане, пролетта не можех да мина 10 метра с наклон без всичко вътре да се разтропа и заскърца , съответно да се възпали , а сега само с помощта на шина и укрепването на мускулите мога да ходя в любимата ми планина, хора, движението не е само здраве, то е самият ЖИВОТ. А аз съм човек, който е свикнал да се движи от сутрин до вечер, бездействието ме побърква, най-тегавия сезон винаги ми е бил зимата, късичък ден, затворен вътре, мрачно , ами явно съм растение :dovolen: , защото ако не мога да фотосинтезирам на слънчице тежкО им на околните :mrgreen: . А не можех да движа освен куцук- куцук и....до тук :eeeh: . И сега съм щастлива, не знаете какво е да сънуваш как се катериш по росни пътечки сред дъхави гори, а камъните светят сякаш са покрити с лунно сребро от едва процеждащите се през тях капки. Не че знам какво е лунно сребро, но така си го представям и така го сънувам, толкова детайлни са тези сънища, че почти мога да ги нарисувам. И се събуждаш и гледаш планината само отдалеч и единствения досег до нея е разходката по равен асфалтиран път в покрайнините на някое планинско село :snif: . За това и изчезвах последните години, понякога ми е толкова криво, че искам единствено да остана сама.

Тук искам да благодаря на всички другарчета, които ми се обаждаха, момичета, не знаете колко сили ми дадохте и продължавате да ми давате, благодаря от все сърце! :sheart:

Но стига толкова съм се оплаквала, това обяснение беше основно защото тук имам толкова много близки хора и им го дължа , липсвахте ми :liubov2: :liubov2: :liubov2: , но някак се бях затворила в себе си и нямах сили да пиша. Отделно все още не мога да стоя много време седнала, така че и писането е трудно. Нещата вървят на добре, малко постоянството чат пат ме изоставя :ufff: , но мисля, че напипах верния път.

Край.
Настъпва нова ера.
По-добра. :dovolen:

Следващият пост ще е на съвсем друга тематика, захванали сме с една щуротия, която отнема страшно много време и сили, и ще имам нужда от много , ама наистина много съвети, разчитам на вас да помагате. :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Мария Николова »

Мишонка, не съм от другарчетата, които са се обаждали и са те подкрепяли.
От другите съм - които много се радваме, че отново си сред нас! :sbear:
Затварянето в черупката на свърхчовек само пречи, не помага на никого.
Остани с нас със силата си, и със слабостта си, и с цялата си човечност.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Emilly1212 »

Много се радвам, че си тук, Мише! :liubov:
Мария го е казала много хубаво, присъединявам се към казаното от нея!
Ще те следя с интерес! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от ljuboznatelna »

Ех, че хубаво! Мише, не знаех какви проблеми имаш, но много се радвам, че си намерила правилния път! Ще се радваме на най-цъфтящата градинка!
Аватар
darina1960
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1682
Регистриран на: Яну 31, '13, 17:17
Дал благодарност: 233 пъти
Получил благодарност: 113 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от darina1960 »

Здравей, Миша!
За да напишеш това, значи си намерила верен път, правилна посока, влязла си в мир със себе си.
Аз лично много ти се радвам!
Цяло лято аз и моите съседи се радваме на две /три/ сандъчета /твои/петунии. Моите са в поръчката на Деси. /desi_slava/
Всеки ден като ги погледна и си мисля за теб.
Бъди здрава, Миша!

Изображение
alina
Двойно кафе
Мнения: 192
Регистриран на: Окт 7, '21, 14:38
Дал благодарност: 74 пъти
Получил благодарност: 130 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от alina »

Миша, на моята приятелка от Питер лекарите казали, че и двата крака да се смени коляното.но първо на едната, после на другата, която засега е по-добре. А протезата на ябълка на крака поставена почти на конвейер, сменят бързо и качествено.
Само, че трябва сила на воля да ослабне. Аз казах на нея да почне да ходи скандинавската и да намали порциите за яденето, но явно не съм авторитет- Излишното тегло пречи на приятелката доста в движението. Първо време трябва да се откаже от углеводите, хляб и захар.
Миша, като възстановиш здравето, и сили се появят за градинката. Сега обръщай повече внимание на себе си и своето здраве.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от maranta »

Борец си ти, Мише! :sbow: :sheart: :liubov:
С твоята енергия, оптимизъм и упоритост ще успяваш във всяко начинание. :sclap: Още повече, че си отворена за съвети и помощ. Но, както сама си разбрала, има нужда и от почивка - от градинката, от общуването с много хора... Ремонтираш машината, зареждаш батериите и продължаваш напред към новите предизвикателства. :daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Градинката на Миша

Мнение от Daniela Pargu »

Мише, поздрави и от мен !
Градината е добър вариант за тонизиране и забравяне на здравословните проблеми !
/от опит :angelche: /
А какво по-хубаво от нова възможност !
:tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”