Идеи за градинка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

Останалата част от градината сме я подредили добре, или поне така си мисля, но за това петно нещо не ми идват много идеи и както и да го мисля и въртя, нещо не ми харесва и реших да се обърна към вас - повече глави, повече идеи. Мястото е приблизително 2 х 2 м. Разчистихме го тази есен и направихме грешка да насадим много лалета там (но това е поправимо) и набоцкахме набързо това, което имахме в момента. Има засадени маргаритки, рудбекия, ирис и катереща се роза до оградата; мини розите все още не са насадени, но са предвидени за там. Мисля между розите да насадя ниски сини цветя, тъй като тази комбинация от цветове ми е любима и дотам с идеите. Пролетта всичко може да се премести без катерещата роза, нея мисля да я оставя и мини розите ще са там, но може би не така подредени. Приемам всякакви идеи от вас. :tzeluvka:

Изображение
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Идеи за градинка

Мнение от calico »

на северната стена отвътре към двора ти е южен припек, нали? какво имаш там
или нещо на мен ми се виждат объркани посоките?
щото като застанеш с лице към изток севера е отляво
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

Ох, объркала съм посоките :nod: Там, където съм писала север, всъщност е юг, но покрай сградата има една ивица дето е на сянка през целия ден и има здравец. Другите посоки са си ок.
Ето пооправих малко схемата, не знам дали се добива точна представа:
Изображение
Последно промяна от estrella74 на Фев 20, '11, 15:51, променено общо 1 път.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Идеи за градинка

Мнение от calico »

ами като мислиш да напълниш празното мяссто с рози, пък зад тях ще има една ивица здравец, ми той първо няма да се вижда, после визуално ще е като "дупка" в цялото петно..
не знам, ама за мен преди да почнеш да редиш китките трябва да решиш какво ще го правиш това място, ще има лли пътека покрай него, храсти ли ще има, или нещо като зелена стена...изобщо не само там ами и покрай другите дувари, щото мястото е малко и няма начин те да не въздействат върху цветното петно. това реално ще ти е рамката на малкия розариум и почни оттам за да видиш каква ще е визията ти на цялото място.

но ако имаш снимки дай изгледи щото така е трудно да се прецени поне за мен, може и да греша, те и други ще се включат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

Нямам снимки за съжаление, до есента мястото не беше готово. Здравеца е засаден, за да запълни една ивица, която е на абсолютна сянка и изглежда грозно като е празно (отгоре има малка стреха) Искам да кажа, че не държа да се вижда здравеца, а само да попълни празната ивица. Градинката няма да е точно розариум, защото розите са три и са бордюрни - 40 см. са високи, т.е няма да запълнят мястото. Храсти не искам да има, защото двора ни е дълъг и ако отпред има храсти, няма да се вижда градината в дълбочина.
П.П. Като се влезе през портата, отдясно е въпросната градинка, а до нея има малка къщичка, отляво е къщата. Дано да съм успяла да обясня правилно. :dovolen:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

Иска ми се да е нещо такова, но като че ли все нещо липсва:
Може и да има някой идруг храст, но да е нисък (например кариоптерис съм сложила на снимката)
Изображение
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Идеи за градинка

Мнение от calico »

аз не разчбирам ако сложиш например туи или храсти на мястото на здравеца, те как ще ти закрият гледката, като отзад пишеш че има сграда, непосредствено зад стената. и колко е висока тази сграда?
а отдясно на входната порта пак ли е плътна стена?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Идеи за градинка

Мнение от ZAPLESKA »

понеже си имам подобно петно и се чудех не може ли пък да се развие като японски тип градина? мъх, здравец, райграс, камъни по фън шуй и в най-забутания ъгъл нещо феерично храстовидно като бамбук или треволяк висок и евентуално някоя поилка за птици или декоративен фенер ... просто си се чудя де , спецовете давайте идей :)
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

calico написа:аз не разчбирам ако сложиш например туи или храсти на мястото на здравеца, те как ще ти закрият гледката, като отзад пишеш че има сграда, непосредствено зад стената. и колко е висока тази сграда?
а отдясно на входната порта пак ли е плътна стена?
Туи не могат да се сложат, защото сградата е ниска и има едно прозорче; също така градинката непосредствено е залепена за сградата, а тази ивица земя е винаги суха, заради стрехата отгоре и засега установихме, че вирее само здравец. Също така здравеца не е водещ, т.е. винаги можем да го преместим, ние го сложихме временно да запълва празнината под стряхата, докато измислим какво да правим. Може би тези дни ще се опитам да скицирам целия двор, за да стане по-ясно.
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Идеи за градинка

Мнение от estrella74 »

ZAPLESKA написа:понеже си имам подобно петно и се чудех не може ли пък да се развие като японски тип градина? мъх, здравец, райграс, камъни по фън шуй и в най-забутания ъгъл нещо феерично храстовидно като бамбук или треволяк висок и евентуално някоя поилка за птици или декоративен фенер ... просто си се чудя де , спецовете давайте идей :)
Ами лошото е, че мястото е малко за райграс, няма как да се коси след това; другото, което е купих розите и сега си чукам главата... но това е, много ги обичам, а вече нямаме друго свободно място, на което да ги засадим, така че ще трябва да ги вместя в пейзажа :lol:
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
[img]http://media.snimka.bg/s1/1862/029967772.jpg?r=0[/img]
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”