каква я мисля и каква ще стане

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от tili »

Това се казва "показнО" за рязане. Аз като че ли малко прекалявам с почистването отвътре :) И явно късметът на начинаещия ни напуска след 3-4 години розовъдство, защото и ние бяхме посетени от пробивача :( Едната ми Цветелинка и една флорибунда свалих до здраво. Имам и още неизрязани, та ще видим... Трябва да сме нащрек към края на май, нали?
Ще се пръска, няма как :angelche:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

ще пръскам не, ами и с тежката артилерия ще е. Някъде края на май, началото на юни май летеше тая оса.

а пък иначе с прореждането никога не може да се прекали, просто розата ще се възстанови дори и по-бързо.

я виж какво се казва прореждане. Бел, ти не гледай, ще получиш криза :lol:

[video][/video]
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от tili »

Ооо! Тия клипове съм ги назубрила и има полза. Сега не се стряскам толкова :mrgreen:
just

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от just »

calico написа:
Розите вече са изрязани на трето минаване, повече няма какво.


Офф, аз също все режа и все дълго ... дано този уикенд приключа вече :stiskam:
calico написа:до нея са тънките като кибритени клечки клончета на Момо, ако изобщо се виждат, вече ме ядосва тази роза
Ако Момо-то успее да те изкара от нерви и разклати романтичната ти душа, засили я при мен, докато ти премине :angelche:
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от elitka »

Ани, ако наистина има някое излишно клонче от Ангела, само тогава бих приела, иначе - НЕ. Аз и без това искам да поръчам и още една-две рози, така че мога да почакам до евентуална поръчка. А по принцип следваща поръчка през есента ли се очартава или няма определен сезон за поръчки на рози?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Да, ако има поръчка ще е за есенна доставка на рози
обаче те заявките почват още юли месец, та следи
пиши ми на лични адрес да ти пратя някой резник от Ангела
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
elitka
Виенско кафе
Мнения: 372
Регистриран на: Окт 12, '16, 12:51

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от elitka »

Благодаря ти от сърце за всичко, Ани! :gush:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от calico »

Малко цветове към днешна дата, по залез и на лоша светлина, ама то цял ден пече като лято

Изображение


вечната иглика - разцъфтя около 3 март, мисля че още поне две седмици ще е цъфнала
Изображение

някаква сбирщина от останали луковици. То тази година всичко е объркано, но все пак има цвят, макар и в хаос и шарения
Изображение

подготвих местото за тревичката. Обаче котките му разказват играта, не сварвам да чистя л...а, тия дни трябва да засявам и покривам вече
Изображение

някой искаше да показвам чимширеното кътче. То там нищо ново, и хостите дори още не са прокарали. Чимширите са се обезформили от снега и от растеж, ще режа скоро
Изображение

Вай Ейк и Розовата импресия- бяха по две луковици преди три години. Не потъват и се множат
Изображение

а тези около патката са от 2007, не се множат, но и не потъват.Тази патка ми е подарък от внука преди 10 години, и ще е там докато някоя котка я счупи, още не са успели
Изображение

лунарията започва, ще направи лилави облаци до седмица
Изображение


жълтите лалета вече станаха кайсиеви, така са по-добре. Все им забравям името, ама Юлчето го знае, много приятен кайсиев цвят. Само дето Акебоното дето трябва да е сред тях в редичката, се позагуби и има предимно листаци
Изображение

Изображение

плевел във вид на ламиум
Изображение

и кривата круша разцъфтя, има повече пчели отколкото цветчета
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 2084 пъти
Получил благодарност: 693 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Emilly1212 »

Много е красиво! :tzvetentze: В такива съвършени градини като твоята Ани, аз оставам без думи. Каквото и да кажа, все ще е малко. Благодаря ти, обичам да гледам твоите снимки и да те чета! :gush:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5630
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1722 пъти
Получил благодарност: 1956 пъти

Re: каква я мисля и каква ще стане

Мнение от Тутти »

Започнаха панорамите. :ieeee:
При теб и плевелите са като цветя, и кривите круши са красота, а сигурно е и вкусна. Много хубава пролетна картина,calico. И снимките са си добре, всичко е прекрасно. :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”