Елипсовидната ми градинка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от Denis »

Виола написа:Вярно е, зависи Роза какво иска, дали да поддържа градинка с едногодишни, многогодишни, ниски, средно-високи, високи, храстовидни и т.н.
Мястото става и за розариум; например ниски флорибунди щом иска постоянно цъфтяща градинка.
Знаех си че най-накрая ще стигнем до розите-просто няма начин :mrgreen: А пък и това е градинката на Роза все пак :nod:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от calico »

Denis написа:
Знаех си че най-накрая ще стигнем до розите-просто няма начин :mrgreen: А пък и това е градинката на Роза все пак :nod:
от там трябваше да почнем. мястото е идеално за рози. флорибундите или патиото са идеален избор за тая леха , трябва да се търсят облистени до долу и да се наредят цветово, или да е един цвят. а ако иска може и като розов фонтан да го направи - една по-голяма фонтановидна в средата, и едни или два реда смаляващи се във височина. ако я нагласи и с ароматни рози ще умирисва квартала с толкова голямо петно.
но все ми се стурва че всяка година едно и също ще й омръзне.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от Роза1924 »

Трябва да кажа, че след всеки пост си казвам - ето една добра идея и така след всяка следваща страница:dovolen:
От цялата тема виждам, че може да прекопирам идеи за още няколко местенца в двора.
Благодаря на всички, мисля, че доста хора от форума могат да ползват събраното инфо.
В интерес на истината замисълът беше всяка година градинката да има различен вид, но така както е малка по размери, "гимнастиката", която изисква не ми е по силите, а нямам любезни съседи да ударят по едно рамо:) /Половинката е много работен, но не е по тази част/.
Започва голямото мисловно комбиниране, пък ще видим :hmmm:
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от desitata »

Ето какво изскочи от гугълИзображение
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 566 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от greeneyed »

Много е красива тази композиция,Деси, виждам рудбекии и спиреи, вляво в дъното високото храстче какво ли е? :hmmm:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от desitata »

Ето цялата информация за градинкатаhttp://www.comfort.bg/bg/интересно/view/544.html.На този сайт намерих доста интерсни статийки.
Май не се получава.. :hmmm:.На стр.34 е,
Храстчето е будлея :nod: .
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 566 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от greeneyed »

Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от desitata »

Благодаря ти :liubov2:.
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 566 пъти
Получил благодарност: 1029 пъти

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от greeneyed »

Гиздава е градинката, ще имам основните растения, ако се справя със семената. Разбира се някои ще са заменени, но имам желание да спретна подобно кътче! А пък ако дойдат и холандските растения, ех ... голямо нареждане ще пада)))))))))))))))) :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
denitsavm

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от denitsavm »

greeneyed написа:Гиздава е градинката, ще имам основните растения, ако се справя със семената. Разбира се някои ще са заменени, но имам желание да спретна подобно кътче! А пък ако дойдат и холандските растения, ех ... голямо нареждане ще пада)))))))))))))))) :angel2:
Големия проблем в тези картинки, е че не цъфтят едновременно тези растения - спирея и рудбекия имат поне месец разлика във времето на цъфтеж ... много ме дразнят такива лъжовни скици :evil: , защото ги мързи да направят няколко реални
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”