Елипсовидната ми градинка

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от Миша »

В саксия не,но на земята няма проблем.В саксията корените й се нагряват,предполагам това е проблема.Пред Народната библиотека заедно с пламъчетата винаги садяха от тази бегонийка,прави много красиви килими,а там е припек

Това не е Народната библиотека,но пак е слънчево
Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Снежи
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Дек 3, '09, 10:20
Местоположение: Wuppertal, Germany

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от Снежи »

http://zvetki.ru/catalog.htm" onclick="window.open(this.href);return false; този линк бях пуснала в темата за ,,прекрасни цветя и градини " Роза ,разгледай го ,ще ти е много полезен ,тук има характеристиките на всички цъфтящи ,треви и т.н ,каква почва изискват,кога се засаждат,кога ще цъфтят и още много други критерии ......
Прави така, че всеки, който дойде при теб, когато си тръгва да се чувства по-добре и да е по-щастлив. Ако твърде много съдиш хората, няма да ти остане време да ги обичаш.http://picasaweb.google.com/home" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Роза1924, нигелата търпи пресаждане, пресадих 7-8 на ново място и в момента си имам 1 квадратен метър гъсто насят с малки нигелки, зеленеят под снежеца :mrgreen:
Бегонии видях в един градински център, засадени в земята, няколко големи топки, бяха ги подрязвали и се бяха сгъстили, невероятна картина!
Сетих се, че циганчето цъфти цяло лято обилно, но пък иска повече вода, на някои цветя може да не им понесе. Иначе едно коренче стига за да даеме 30см диаметър.
Аватар
desitata
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1004
Регистриран на: Сеп 15, '10, 22:41
Местоположение: София

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от desitata »

още една идея:Изображение. :liubov2:
Пфу че сън индианец не мога да уцеля линкаhttp://www.comfort.bg/bg/интересно/view/941.html
denitsavm

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от denitsavm »

Ето тук има една елипсовидна градинка " onclick="window.open(this.href);return false;, както и много прекрасни идеи :nod:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от Роза1924 »

А някакво дешифриране на цветята от схемата на desitata? И интересно дали се прави издигане повърхността на някои места, или цветята са с различни височини????
А градинката от поста на Дени е много свежа, но си е на сянка и съответно цветята са за такова място.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от ljuboznatelna »

Пуснат е линк, макар и несполучливо: http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D ... w/941.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Там са указани и растенията.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Елипсовидната ми градинка

Мнение от Blue sky »

аз честно казано не харесвам особено такива островчета в моравата - имам предвид едногодишни такива - седят ми недовършени, и освен това, те винаги са красиви само в някакъв момент, освен това, за да са стилни, обикновено трябва да са от два, до три цвята максимум

пролетно време,

Изображение Изображение

или пък този есенен саксофон например

Изображение

ето тези карамфили

Изображение

летен бордюр

Изображение Изображение

после обаче, пък и преди това - какво - едно празно място, прашно, изсъхващо и т.н., на снимка за момент да му се възхитиш е едно, а да го гледаш месеци наред извън всякакъв декоративен вид, пък и да иска грижи преди и след - ами, не върви особено в малките частни градинки

освен това, ако не се подберат правилно цветовете, се получава и прекалено голяма, уморяваща окото шарения, ето тук са подбрани и пак е прекалено шарено, хем са и на големи петна отделните цветове

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

а най-често се получава такъв ефект, който пък съвсем не ми харесва, въпреки че, тук определено е положено усилие - има и височина, и плътност даже, но просто не е довършено, изобщо, трудно се правят такива островчета

Изображение

ето на този линк, има няколко страници такива идеи http://icorners.com/cms/taxonomy/term/397" onclick="window.open(this.href);return false;

поради изброените недостатъци, аз повече предпочитам островчета от този тип - има плътна гъста зеленина и цветният фокус е на няколко точки, които се редуват през сезона

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”