Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Преди обед минах с лист и молив да инспектирам, докато бях вчера в Дулово, как се представят на 5 септември новите ириси - франсетата и германските германики.
Последното франсе, което все още няма ново листенце - Fascinant - утре ще изкара листенце. :daaa: Отгатнах ръбчето му в нежна резеда, :sheart: което утре вече ще се измъкне от пазвата на едното старо листо. Макар и след почти 2 месеца, ще го бъде и него! :daaa: А други два ириса имат И по едно бебе отстрани на ризома. :dovolen: Второто бебе от дясната страна на ризома на Еvening Drama от Пепеляшка, беше изсъхнало. Но през последната седмица изведнъж се събуди и дръпна силно с 3 листенца наведнъж. :mrgreen: Читавото бебе от лявата страна вече направи внушително ветрило! :daaa: :ieeee: :ieeee:
Германските германики тръгнаха полека-лека. :daaa: Пет от тях имат нови листенца.
Обаче Expose, германската Еvening Drama и Monmartre не дават никакви признаци на живот. :snif: Мъничките им стари листенца менят бързо цвета си от измъчено зеленикаво - към сламен. Гасне фотосинтезата им...
Ами, и тях ще чакаме 2 месеца, ако издържат толкова. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1434 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Ирисовата вълшебница си ти.И всичко знаеш за тези качулатковци.Твоите подаръци са навсякъде в градините ни,а конкретно при мен се развиват усърдно,прегръщам те.Какво друго има в градината ти сега?Очаквам разказ.
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Новият терен

Мнение от tili »

Идвам от Светката и прекрасната форумна среща и видях, че си писала, Мери :) Да докладвам - твоите красавци тръгнаха всичките. Френските и те с три изключения, но не губя надежда. Ох, дано да цъфнат догодина :angelche: Лека нощ! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Тутти, с ръка на сърцето, ирисовата вълшебница е Влади. И двете разпращаме навсякъде, но да, ти получи новозагорчета. :mrgreen:
tili, може би не всички франсета ще цъфнат още догодина.
Все повтарям, че петунията цъфти в годината на посяването на семената. Ирисът е многогодишна китка и му прилича да го дава по-тежко. :lol: И да не цъфне още догодина, а на втората година, не е загуба, не е провал.
Помисли за педя дръвче, което трябва да чакаш 40 години да стане голямо дърво, а? ;)
От моята камбанария, годините текат искаш - не искаш.
И ако през това време някоя китка събере сили да стигне до момента на цъфтежа, а някое дърво - до внушителната си корона, е просто един допълнителен бонус към нещата от живота. :D :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Новият терен

Мнение от маргото »

:shi: Мерка! :tzvetentze: Първо да те поздравя за добрата организация и, заедно със Светката за реализиране на поредната прекрасна
форумна среща! И да те попитам кога режеш стеблата на прецъфтелите лилиуми и до къде? А при прецъфтелите ириси сега
намаляваш ли дължината на листата /за естетичен вид/ или махаш само изсъхналите?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

маргото написа::shi: Мерка! :tzvetentze: Първо да те поздравя за добрата организация и, заедно със Светката за реализиране на поредната прекрасна
форумна среща! И да те попитам кога режеш стеблата на прецъфтелите лилиуми и до къде? А при прецъфтелите ириси сега
намаляваш ли дължината на листата /за естетичен вид/ или махаш само изсъхналите?
Благодаря ти, Марго! :gush: Беше хубаво, от първата минута - до последната, както очаквах, че и отгоре!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Ха сега де! :hihihi:
Не питаш правилния човек, аз съм изключение от правилото и не го правя.
По принцип, на лилиумите режа само семенниците, за да не дърпат силата от луковицата. Всяка друга зелена част е нужна за фотосинтезата до последно. За мен това е по-важно от естетиката.
Трябва да питаш другите, които го правят, до къде режат. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Новият терен

Мнение от маргото »

Благодаря ти за отговора все пак, Мерка! Смятам, че ти си с най-дългогодишен опит тук! :tzeluvka:
Аз на ирисите съм скъсила по-дългите листа и махам всичко, което е изсъхнало, а на лилиумите
съм отрязала стеблата на половина. Чудя се дали има нужда от това сега или да става много късно есента?
С една дума да не морим излишно,... да пестим сили... :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Мила, какво ти пречат най-дългите листа на ирисите? :shock: :shock: :shock:
Защо ампутираните им листа да са по-естетични от здравите дълги листа? Колкото по енергична е фотосинтезата, толкова по-силни бебета ще правят, ще имаш да подаряваш.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1316 пъти

Re: Новият терен

Мнение от маргото »

Наистина Мерка, може и да си права. Убеди ме! Благодаря за което! :tzeluvka: :gush:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Преди дни ми скимна да отворя програмата си Пикаса. Като цъкна на опцията да ми се отвори по-голяма снимка, се изпълва целия екран.
Сега пак прегледах да видя какво не е наред. И открих една опция, която не бях забелязала до сега - за контролиране и редактиране. Цъкнах и снимката стана нормалната (средна големина) и най-важно - в ляво излезе "инструментариума" за писане на текст върху "средната" снимка.
Естествено аз не съм направила промяната на режима, с който съм свикнала да работя. Нито нарочно, нито неволно, защото след албума от ЧРД6Хобикафе не съм отваряла тази програма.
Същият, който пожела да блокира достъпа ми до сайта на френските ириси, е пожелал и да промени режима на работа с програмата.
Защото го може. :lol:
Жив и здрав да е!
И щастлив, щом само това го ощастливява! :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”