Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Новият терен

Мнение от lenuza73 »

Мерко не се ослушвай ми давай нови снимки,какво си криеш красотата само за теб,а? :angelche: :mrgreen: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2174 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Край! Край! Край! :sdance: :sdance: :sdance:
И последната щайгичка лалета отиде в мазето! :daaa:
И сега се въртя на 360 градуса и се чудя от къде да подхващам бурените до два метра. Зная как ще изглежда двора, като дойде време да гушна босилека - като сега. :nod: След засаждането на лалета до ваденето им, не съм похващала нищо в двора, нито съм посягала към фотото.
Не мога помагач да пусна, защото ще кара всичко наред, за по-лесно, ;) и ни една китка под бурените няма да остане.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новият терен

Мнение от Виола »

Мери, много си прецизна. :lol: С плевенето карай сутрин по хладното по малко. Ние няма да ти инспектираме градината я! :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2174 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Светката написа:Все призната цветарка е кака ми Мари!
Аз съм я признал, ехеййй преди колко години.
И не само от цветя а,даже и от рози разбира. :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Да си ни жива и здрава Маре!
Светльо, ти заедно с още няколко сте ми най-старите приятели още от "детската градина" на цветарските форуми - "За дома". И страшно много държа на вас. Защото бяхте първите, с които можех за пръв път да споделям цветни трепети. Това не може да се забрави! :daaa: :daaa: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2174 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Виола написа:Мери, много си прецизна. :lol: С плевенето карай сутрин по хладното по малко. Ние няма да ти инспектираме градината я! :liubov:
Вили, за пладне си имам плажен чадър, който разнасям из двора. :lol:
Незабавно забих едно етикетче "Принца за Виола", сещаш се, нали. :dovolen: За лилиума "Арабския принц", Elite. :mrgreen: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5582
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1626 пъти
Получил благодарност: 1790 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Тутти »

Мери,не може да успяваме с всичко.Плевенето след тези дъждове е кошмар за всички ни.А градината ти съм сигурна,че е пак така красива с леко и незабележимо недостатъче,което само в твоите очи е значимо.А като покажеш снимки,ще се види,че е така.
Синът ми като беше малък беше усвоил от децата в детската градина един израз,който използваше винаги,когато не успяваше да направи нещо амбициозно."Много важно,пиле блажно".Означавало да не се косиш за нещо,което няма да те ядосва като се сетиш за него след пет години,например.
:liubov: :tzeluvka:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2174 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Тутииии! :lol: Страшно ми хареса "Много важно, пиле блажно"! :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
Специални поздрави за сина ти от мен! :ssun:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2174 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

LUCKY LETY написа:Изчетох всичко на един дъх!!!
Мария, много е красота и живот има около теб.

LUCKY LETY, драго ми е, че си ме открила. :mrgreen:
Благодаря ти и здравей! :D :tzvetentze:
Градините ни преминават през различни етапи и се променят. Ние преминаваме през различни етапи и се променяме. Ce la vie!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Новият терен

Мнение от Виола »

Мария Николова написа:Вили, за пладне си имам плажен чадър, който разнасям из двора. :lol:
Незабавно забих едно етикетче "Принца за Виола", сещаш се, нали. :dovolen: За лилиума "Арабския принц", Elite. :mrgreen: :daaa:
Мерко, сетих се и още как. :D Благодаря ти много! :gush: :ieeee:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31639
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 964 пъти
Получил благодарност: 2174 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Цял ден днес правя хартиени тренировки за новите ириси.
Вчера направих на всеки един описание. За мъчните френски случайно попаднах на този руски сайт.
http://www.podvorje.ru/retail/catalogue ... tml?name=a" onclick="window.open(this.href);return false;?
:ufff: :ufff: :ufff: Ако бях го открила в срока на поръчката, нямаше да създам толкова много труд на artist-чето... :snif:
Тези данни записах на картончета 10/7 см. И заумувах по кой белег да ги подреждам общо или отделно по двете поръчки.
По височина общо 25 бр.! :daaa: А в групата по височина - по колора на долните, за да не се струпат все подобни.
Накрая дойде ред да им намеря място в описа на 14 реда големи германики в ирисовата полянка.
Мислех, че това е работа за 10 минутки. Първо намерих място на 10 френски и 5 германски. Добре, ами другите 10? Наложи се на гърба на всяко картонче по 3 пъти да променям кода "ред.място."
Намествах, намествах и накрая останаха само 3 най-високи без място. Продължавам да им търся място в полянката. :daaa:
Това значи още 3 от старите ириси да освободят мястото си за новите. Сега ще преглеждам албума/15 г. и да реша кои ще са те.
Алтернативният радикален вариант беше да взема от лалеената полянка лента за 14 реда по 2 бр. и да я прибавя към ирисовата полянка. Но в тези жеги да разбивам пътечката, бетон-буците й да ги прехвърлям; рохка пръст да запълни пътечката и да оформя новата пътечка навътре в лалеената полянка...Не, не ми стига мерак за такава тежка работа. :swhew: :swhew: :swhew:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”