Малко помощ

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Малко помощ

Мнение от Zory »

Благодаря Дени и Дал!
Всичко написано до тук от вас ми е един тласък напред! И вече ми дава една насока наистина да мисля не само какво да боцна, а и как да го оформя, не че до сега не съм мислила, но нямах точната насока от къде да започна. Така че грабвам един лист, не два и започвам на единия да пиша, на другия да чертая.
След време нали мога пак да ползвам вашите консултантски услуги?
dal

Re: Малко помощ

Мнение от dal »

Zory написа:Благодаря Дени и Дал!
Всичко написано до тук от вас ми е един тласък напред! И вече ми дава една насока наистина да мисля не само какво да боцна, а и как да го оформя, не че до сега не съм мислила, но нямах точната насока от къде да започна. Така че грабвам един лист, не два и започвам на единия да пиша, на другия да чертая.
След време нали мога пак да ползвам вашите консултантски услуги?
ти сега като начертаеш си огледай , -раздели го на петна и кътове
напиши отстрани какво ще има -беседка, чешма, малко кичозно дЖуже+ патка, пейка , фалшив геран , купчина камънаци от копането /от които ще спретнем алпинеум / пътечка/и/, арка , и т.н.
напиши на един лист какво си искала да имаш като цветя
пиши и какво нещеш при никакви обстоятелства

и като стигнеш донякъде пак пиши тук сводките , а проекта като го начертаеш може да го снимаш или сканираш и да го качиш-номерираш петната и отстрани надписваш :
№1-асмата на свекъра
№2 лехата с лалетата
№3-три камъка и жужето до тях
№ 4 -пейка
№5 -еди кво си
и т.н. :stiskam: :tzvetentze:
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Малко помощ

Мнение от Zory »

silviya написа:Аз много малко опит, да не кажа почти никакъв имам с градините, дизайн, растения...
но за твоето местенце http://mag.plantes-et-jardins.com/idees ... jpg?page=1" onclick="window.open(this.href);return false; нещо подобно ми се струва, че ще изглежда добре.
Само дето ще ти излезе по-солено да си го направиш. Освен ако нямаш сръчен мъж в къщата.
Аз тук около стойката бих направила нещо друго, бих оставила малко място за садене на рози между опорите и нещо увивно, но ароматно за опорите. С една импровизирана пътечка от небрежно метнати големи плочи или плоски камъни планински, с тревица между тях, ще се получи много добре. И все пак зависи къде точно ще се разположи и какво е изложението на мястото.
Силве,
Точно тази идейка /благодаря на Дени/ вече съм си заделила и другото е "импровизирана пътечка от небрежно метнати големи плочи", които вече ги имам обещани, само трябва да ми ги докарат и да ги мятам ........ :dovolen: , ама сега ще пиша и чертая /не че имам много свободно време, а май съм болна манячка вече, че не мога и да спя/ и сигурно ще споделя тук. А мястото е много слънчево и непременно трябва да се мисли за сенчица, не знам какво да мисля за да скрия от погледите от към улицата, не е много оживена, но все пак си минават хорица. Макар, че няма и какво толкова да се крием .........
Тревичката трябва да я сеем тази събота, :stiskam: да завали след сеидбата
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Малко помощ

Мнение от Zory »

беседка - харесвам тази, която е избрала и Силвия
чешма - не, няма как
малко кичозно дЖуже+ патка, пейка , фалшив геран - не, категорично /в този ми момента на развитие/
купчина камънаци от копането /от които ще спретнем алпинеум - за сега, не
пътечка - да, идваща откъм стълбите, малко след розите, криволичейки надолу стигаща до красивата озеленена беседка "Силвия"
арка - ???
и много мечти
Много, много ви обичам в тоз момент
silviya
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Сеп 28, '10, 14:49
Местоположение: Кипър

Re: Малко помощ

Мнение от silviya »

Zory написа:
silviya написа:Аз много малко опит, да не кажа почти никакъв имам с градините, дизайн, растения...
но за твоето местенце http://mag.plantes-et-jardins.com/idees ... jpg?page=1" onclick="window.open(this.href);return false; нещо подобно ми се струва, че ще изглежда добре.
Само дето ще ти излезе по-солено да си го направиш. Освен ако нямаш сръчен мъж в къщата.
Аз тук около стойката бих направила нещо друго, бих оставила малко място за садене на рози между опорите и нещо увивно, но ароматно за опорите. С една импровизирана пътечка от небрежно метнати големи плочи или плоски камъни планински, с тревица между тях, ще се получи много добре. И все пак зависи къде точно ще се разположи и какво е изложението на мястото.
Силве,
Точно тази идейка /благодаря на Дени/ вече съм си заделила и другото е "импровизирана пътечка от небрежно метнати големи плочи", които вече ги имам обещани, само трябва да ми ги докарат и да ги мятам ........ :dovolen: , ама сега ще пиша и чертая /не че имам много свободно време, а май съм болна манячка вече, че не мога и да спя/ и сигурно ще споделя тук. А мястото е много слънчево и непременно трябва да се мисли за сенчица, не знам какво да мисля за да скрия от погледите от към улицата, не е много оживена, но все пак си минават хорица. Макар, че няма и какво толкова да се крием .........
Тревичката трябва да я сеем тази събота, :stiskam: да завали след сеидбата
Ами тогава примерно беседката да е с един вход, не да се влиза отвсякъде и входът да е скрит от улицата. А "стените" да се покрият постепенно с нещо увивно, което расте бързо. За идея какво да кажат другите обаче. Аз знам, че с подобен план мятам моментално жасмина и след 2 години половината беседка е готова.

малко офтопик: дал, вчера постна снимка на жасмин ординале. Честно казано точно този не го бях и виждала, но жасмина винаги се познава. И точно вчера като си вземах детенцето от детегледачката, поради ремонт по пътя се наложи да вляза през задната къща, която е на зълва й. Там видях точно този жасмин. Заприказвахме се с женицата, пита ме искам ли резник преди да успея да си го изпрося, казах да и тя ми даде готов вкоренен в една кофа, вече към половин метър. :ieeemyzh: ще пиша в другата тема за него повече :)
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Малко помощ

Мнение от Zory »

Честито!!! Радвам се за теб, дано всичко ти е успешно!
жасмин ординале - трябва да се интересувам, дали е студоустойчиво, че то колкото си е топло лятото, все пак си имаме и зима ние тук
а аз си мислех за някаква дива лоза, има такав тема, то май не цъфти, но все пак зеленичко
Но може би на първо време трябва да мрънкам за структурата, кой ще ми е изработи и дали въобще ще се ангажират с мен :snif:
silviya
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Сеп 28, '10, 14:49
Местоположение: Кипър

Re: Малко помощ

Мнение от silviya »

Виж кое ще ти излезе по-евтино, дървото или метала. Щото с дърво има много интересни изработки и може да ти направят нещо като мрежа по "стените", за да се вият растенията по-лесно. Ние щяхме да правим беседка дървена, но по финансови причини го оставихме за догодина.

jasminum-officinale, не ординале...що така ми дойде да го кажа, не знам...виж предната тема за снимката.
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”