Преди и сега

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Преди и сега

Мнение от Blue sky »

предлагам тема, в която да споделим постижения, грешки, победи, сътоврена красота, кой каквото има да се похвали и да следим развитието на определени местенца

ето моето ъгълче

Изображение

миналата тук година имаше само 9 лилиума, сега са 11, но кичестите ще ги преместя, на по-забутано място и ще сложа други

от тази година има 4 рози

бялата - уинчестърската катедрала, зад нея има червена рудбекия, от ляво червен цитизус, отдясно перовския, нищо че с лупа се гледа все още,

Изображение

в ляво от розата , пред цитизуса, ще бъде еремуруса :mrgreen:

Изображение

синята рапсодия

Изображение

горещия шоколад

Изображение

и лятна песен

Изображение
Последно промяна от Blue sky на Юни 29, '10, 15:55, променено общо 2 пъти.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Преди и сега

Мнение от Blue sky »

между двете рози, има два клематиса - вивиан пенел, и снежната кралица

Изображение Изображение

за сега обаче, се вижда това само

Изображение

на преден план, между двете рози, в дясно от перовскията, която е за фон на бялата роза, и за да сенчат клематисите има хемерокалис Chocolat Candy

Изображение

около и пред него - бели маргаритки такива, кичести

Изображение

не съм решила още, но ми трябва китка за между бялата роза и белите маргарити, отзад са синята перовския и кафявия хемерокалис, вероятно ще е червена монарда

Изображение
Последно промяна от Blue sky на Юни 29, '10, 16:00, променено общо 1 път.
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Преди и сега

Мнение от Blue sky »

зад лилавата роза - има бели лиатриси, между нея и червената роза - кичести рудбекии микс, от които ще оставя само подходящите цветове, като се види коя как ще цъфне

Изображение

останалите цветя, които не се виждат включват бяла, оранжева и кафява ружа, ратибида за заден фон

Изображение,

както и две книфофии

Изображение

ми това е, новосъздаденото ъгълче, гамата е бяло-лилаво, оранжево, жълто-червено, цялото пространство е 3 кв, като ще го поразширя малко, та ще стане цели 5 :mrgreen:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Преди и сега

Мнение от calico »

Блу! :shock: Изумена съм! толкова красота на толкова малко място
Големи поздравления от менV
Добре де, ама като прокара всичко не се ли удушават? Щото и аз садя така, ама май ги душа някои неща. И не мога да поливам разделно, пък някои не щат много вода.
ама страхотни лилиуми, и всичко
:shock:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Преди и сега

Мнение от Blue sky »

Ами, с гайлардиите определено съм прекалила - те са 5 корена, ама ще оставя максимум 2, не знаех че стават такива огромни :shock: :nod: И изобщо, това е експеримент, сега го правя и ще следя кое как се развива, сигурно ще се наложи да местя това и онова, както и да контролирам размерите на туфите :nod:

Всъщност това е и идеята на темата, да видим и проследим във времето различни такива комбинации - кое с кое не си пречи, как се съчетава по цвят, форма и период на цъфтеж, как изглежда в различните месеци, изобщо, всичко на практика, не на теория само :nod:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Преди и сега

Мнение от calico »

Чудесно.
аз да си кажа да не засаждате книфофия ако край нея няма поне по два метра околовръст място. листата й покриват всичко, за две години направи туфа с диаметър 1,5м и умори всичко под нея дето остана.
Гледам ти имаш две, сигурно са още малки, ама имай го предвид
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
naska50
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Дек 3, '09, 06:18
Дал благодарност: 6 пъти

Re: Преди и сега

Мнение от naska50 »

По кое време може да се мести книфофията, че и моята май взе да превзема територията на другите цветя и да ги задушава?
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Преди и сега

Мнение от mileni »

Моята книфофия,си стои ,без да се разраства.Тази година и цвят няма,като чета какво пишете за разрастването.До нея съм сложила бели маргарити,те направо са я задушили и ще ги махна.
Самото растение ми е от поне 7 години.
Гайлардията е голям плевел,много бързо превзема мястото около нея.
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Преди и сега

Мнение от calico »

Милени, сигурно е била от някоя поръчка? Преди бабата на село да ми изкопае нейната, и аз купих едно коренище. То линя две години и така и не нарастна, после умря. Не знам защо.
Иначе има много мощни корени, разпростират се на ширина. Опитах да намаля моята но не можех, щото сглупих като ми я дадоха и я сложих в скалния кът, имаше около 50 см място в диаметър между едни камъни и си я представяш все там и такава. Тя има приосновни листа (като на хемерокалисите, но във всички посоки) които стават до 1 м дълги и оформят розетката. Принудена съм да ги режа непрекъснато, а не трябва. Въпреки това цъфти и се развива бързо.
Твоята вероятно още не е развила хубави корени. Може би трябва да я подхраниш с малко фосфорни торове?

Насе, мисля че по всяко време може да се мести. Е, извън цъфтежа де, но за да се прихване сигурно не трябва да е горещо. т.е. -есента.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
mileni
Чист кофеин
Мнения: 5149
Регистриран на: Ное 30, '09, 14:43
Дал благодарност: 229 пъти
Получил благодарност: 82 пъти

Re: Преди и сега

Мнение от mileni »

Calico,
благодаря за инфото.Моята е от съседката,преди си вървеше добре ,но от 2 години линее.Ще наторя и да видя какво ще става с нея. :tzvetentze:
Пусни хляба си по водата и ще го намеpиш не след много дни.
http://mileni.snimka.bg/flowers/lyato-2013.762771" onclick="window.open(this.href);return false;
https://picasaweb.google.com/101763371167451658448/201502" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”