Градината на МаргО

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Ще подавам на порции, че са много...тази година цъфтяха повече... :ieeee:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Може само да ме радва твоята оценка, Либра! :tzeluvka: И ми е приятно, че си тук, сред моите цветя, благодаря ти, скъпа! :sdovolen: :sbow: :D
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от libra »

Няма оценки,само наслада от изобилието и красотата в твоята градина! :tzvetentze:
Сега се връщам на розите -пропуснала съм моята любимка Persian Yelow .За съжаление аз се провалих с резниците пролетта.
Флоров 30 е Charles austin,много добра роза ,без характерното провисване на цветовете.
13- Paul Gougen
1 blac bacara
16 gloria Day
ИзображениеAbbey de Cluny ?
IrisDay 0301 Compassion
Изображение Taзи не е Crow Princess Margareta .сравни им ароматите.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от libra »

Изображение Греъм Tомас не е ароматна,по-точно-съвсем слабо.Ако има плодов аромат Golden celebration.
Golden celebration е падащ храст ,Graham thomas-изправен
Ирисдей 18 just joey
Изображение Вероятно Ирисдей 17- Pink Peace
Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от katina »

Марго, освен красотите, които показваш даваш и ценни съвети :daaa: . Благодаря ти, че споделяш опит :tzeluvka: Цветарството е в кръвта ти, радвай се на всичко, което си създала с толкова любов :tzvetoman:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

:shi: ,Либра! :tzeluvka: Цял ден без ток, като уж се позахлади, поливане до тъмно, че всичко изгоря в този огън.../какво става с това време?/...
и да видя на края едно ценно мнение... :ieeee: Хич не се притеснявай за резниците, ще изпратя септември пак, има и на две места издънки, но са
израсли в пукнатини на цимента и едва ли ще се извадят с корени. Но има на още едно място и се надявам да успея да извадя, но не сега,
в тези горещини... Дано да имаш късмет, защото желанието е голямо! :daaa: /и от двете страни/
За розовата роза, действително е ирис дей 017! /"печатна" грешка :lol: / По горе съм показала Ирис Дей 018, която е медено-оранжева,
много приятна, цъфти с доста едри, трайни цветове и страхотен аромат.
За жълтите рози си мислех, че двете като дръпнаха на височина може да са Гр. Томас, а третата си е храст и тя по-скоро може да е Golden
Celebration, иначе и трите са ароматни и цветовете си приличат. В енциклопедията и двете ги дават за горещ климат, че стигат до 200 см., а
Гр. Томас и до 300 см....Които и да са, на мен ми харесват и трите /"дедо попе"... :lol: /. А на теб, много ти благодаря за разпознаването,
което си ми направила! :sdovolen: :sbow: :gush:
И накрая още един въпрос, смяташ ли ,че Lady of Shallot е тя /от холандска поръчка е, пролет 2016/? Защото много си приличат с Димов 13
/ разпозната като Короната на принцеса Маргарита/.Ароматите, цвета и формата на цветовете са еднакви и при двете. :zzz:
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Благодаря, Красота! :tzeluvka: Обичам си ги цветята и много им се радвам, когато са нацъфтели - като безброй усмивки са!
Може би, за да се отблагодарят за грижите към тях! :ieeee:
Съветите ми са един вид споделяне как се държат растенията при мен, а не ,че няма от къде човек да почерпи информация
за всяко цвете /растение/, условията и местоположението на градините ни, при всички са различни... И както и ти казваш -
практически опит! :daaa: Радвам се, че ме разбираш и си доволна! :sdovolen: :sbow:
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от сюзан »

Марго, не бях попадала досега в твоята градина (наистина форумът е голям и човек се загубва из него).
Очарована съм от мястото. Чудесни растения имаш, разкошни рози, и толкова много, толкова добре подредени. Просто нямам думи.
Да знаеш, че ще ти бъда редовна гостенка отсега нататък.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от libra »

Изображение Lady of Shallot
ИзображениеCrown princess Margareta
Аз нямам Лейди-то,но имам Пат Остин ,с която доста си приличат .
Както виждаш ,има разлика в цветовете -Лейди е по-рехава и с меден отенък,Принцесата е прасковена с гъста розетка.И двете започват като чашевидна форма и Лейди си я запазва по време на цъфтеж,а при Принцесата се отваря в по-плоска форма.
Видът на храста,както и отенъците при теб не могат да се видят много добре ,защото за твоята градина е характерно засенчване и прохлада ,което води до по-тъмен и изразителен колкор на цвета,също и до издължаване на храстите,защото търсят по-вече светлина.
ДО за Лейди в сайта си тактично премълчава за аромат,което за мен означава ,че може би няма ,но може и да са пропуснали .В руската енциклопедия казват,че бил наситен и чаен,което не се връзва.Чаен означава слаб ,колкото да не е без хич.Но имало отенък на карамфил и ябълка,което вече си значи отчетлив аромат .Храстът е нормален 100-120,изправен,ако е на слънце, цветовете може да увисват .Но само цветовете ,без клоните.Пат Остин е и с червени клони,може и при Лейди да е така.
За Принцесата DO казва ,e има силен плодов аромат .Тя си е по-голяма роза,доста богата и като цъфтеж и като обем.Но е разперена ,падаща с меки клони.
Аватар
маргото
Наркоман
Мнения: 10915
Регистриран на: Окт 24, '15, 22:43
Местоположение: Бяла Слатина
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Градината на МаргО

Мнение от маргото »

Благодаря, Либра за изчерпателния отговор! :tzeluvka: :sdovolen: Значи си имам две Дами, но няма да остана и без Принцеса! :ieeee: :lol:
Нищо де, около мен са само мъже, има нужда от дами... :sgiggle: Весел ден ти желая! :daaa: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”