Je suis au jardin

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
wenche

Re: Je suis au jardin

Мнение от wenche »

liubami написа:Момичета,предлагам да го обсъдим на кафе в четвъртък или петък. :dovolen: :ieeee:
Казвайте къде :liubov:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Je suis au jardin

Мнение от liubami »

Wenchee,сладка :tzeluvka: срещата се състоя вече,хайде другата седмица в четеъртък пак да се съберем!Да се чуем?
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Je suis au jardin

Мнение от liubami »

Liliiy голяма красота тез снимки!Благодаря :tzeluvka:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
stef
Виенско кафе
Мнения: 409
Регистриран на: Яну 4, '14, 17:20
Местоположение: Пловдив

Re: Je suis au jardin

Мнение от stef »

Момичета, не знам какво ще е в четвъртък или петък, но аз искам вече в зелено!
:tzvetentze:
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 266 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Lilly »

liubami написа:Liliiy голяма красота тез снимки!Благодаря :tzeluvka:
Взех присърце темата , защото зная аз как се боря като прасе с тиква с подобни задачи :lol:
Разбирам те без думи :lol: - защото имам такива условия - големи брези в комбинация със стръмни наклони
Какво показва моят опит -
-Някой беше предложил - декоративна подпорна стеничка , за да изравниш малко нивото - иначе водата изтича по наклона, не стига до корените, отнася почвата....
-не е лошо да има мъж, който да разкопае около брезите :mrgreen: - корените на брезата са плитки и играта ми се разказва с всяко растение , което трябва да насадя. Големите корени изсмукват влагата и за твоите насаждения става доста тегаво . Затова първо с кирка разчиствам мястото от корените, а това е мнооого трудна задача/освен ако не си тежкоатлетка :D /.
-подходящ почвен субстрат
и после садиш, каквото ти душа иска / като , разбира се, ограничаваш душата в спектъра на сенколюбивите :D или тия, които понасят частична сянка - огромен избор/
ето го моят фаворит сред сенколюбивите от последния месец
Изображение
Actaea "Chocoholic"
Оля
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1079
Регистриран на: Яну 18, '17, 07:56
Дал благодарност: 29 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Оля »

Аз имам големи брези (около двайсетгодишни) и при мен без много грижи си вървят обикновен здравец, пъстролистния бръшлян също стои красиво целогодишно , а и лесно се контролира. Освен това съм си "преписала" една червена балерина от Любознателна и малко обикновени брадати ириси.Е при мен няма наклон (под брезите), но за пъстролистния бръшлян гласувам с две ръце- изпробвала съм го на много трудни наклонени терени. Стои красиво целогодишно, уплътнява,търпи и слънце, за разлика от обикновения, а аз лично не го и поливам.Наслагала съм го на места,където не се стъпва често, вместо трева.Изобщо-има решения :daaa:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Je suis au jardin

Мнение от liubami »

Здравей Оля,дали ти се намира някоя снимка :tzvetentze:
Лили,ние с теб май сме и съседки подуянски :dovolen:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1721 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Гео, граф »

Lilly написа:...а това е мнооого трудна задача/освен ако не си тежкоатлетка...
Извинявай, че се включвам със спам, Любче, обаче така се изхилих, като прочетох това и като си те представих :lol: :lol: :lol: ...

Лили, тя Люба с нейните 40 килограма с напикан дюшек никак не може да мине за тежкоатлетка :sgiggle: :sgiggle:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Je suis au jardin

Мнение от liubami »

:smuscle: :eeeh: :lol: охх Гео,аз веднъж вдигнах една кирка ,имах желание ,но не ми се получи :dovolen:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 858 пъти
Получил благодарност: 1721 пъти

Re: Je suis au jardin

Мнение от Гео, граф »

... а как влачиш торбите с цимент, а 8-) ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”