Пилета за месо (бройлери)

За домашните и дивите животни
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Пилета за месо (бройлери)

Мнение от muny7 »

Здравейте, пускам тази нетрадиционна тема, за да попитам гледате ли си пилета за месо? И ако да как се справяте :hmmm:
Преди месец взехме еднодневни пилета от гр. Костинброд от "Джиев", защото ми писна докато варя пиле да се чудя кой точно кабел е изгорял ( така меришат от многото химия с коато ги тъпкат). Да ама НЕ пилетат се оказаха болнави давахме им Селед (витамини) , отделно фуража некачествен (наложи се ние да си мелим). До сега трябваше да са готови за клане а те са по-малки от гълъби :ufff: . И какво излиза опитите ни да сложим все пак четава храна на масата ни удариха на камък :eeeh: .
Вие гледате ли си такива пилета и срещали ли сте тези проблеми?
пп имаме успешно изведени пилета от квачка и са живи и здрави :stiskam: , та причината не е в нашия телевизор освен това татко е точно с тази професия и каза, че ще си скъса дипломата :angelche:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от libra »

Малките пиленца се вземат на пролет и до това време са готови.Във фермите се гледат 3 месеца.Няма как за един месец да направи 1,5 кг.
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от muny7 »

Либре до 80-тия ден трябва да са готови, защото след това ги лови Марекова болест (нещо като рак), а брайлерите не се ваксинират, само кокошки носачки и такива дето ще се гледатпо-дълго време.
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от muny7 »

По скоро стадата са болни, аз като дете мразех да ходя на детска градина, но обожавах да ходя с татко на неговата работа (института по птицевъдство Костинброд). По онова време имаше стандарти и не бяха на принципа "шума, вълна торба да е пълна" имаше си жени които отделяха негодните (по-малките) аз обожавах да ходя в люпилнята и винаги си тръгвах с кашон такива пилета :ieeee: . Еми едно две са умирали и то с обикновен фураж ставаха чудесни пилета и заемаха доста буркани в последствие :mrgreen:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от Роза1924 »

Мисля, че такава тема няма място в цветарски форум - съжалявам, но на мен ми е неприятно дори самото заглавие.
Предполагам, че има други форуми, занимаващи се с това.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от Бобсъна »

Бройлерите се хранят със специални смески...само накрая ,преди коленето се слагат на ваша(чиста) смеска !!
Изображение
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от muny7 »

Има тема за кокошки и затова реших да питам. Който не яде пилета, да не чете :hihihi:
Последно промяна от muny7 на Сеп 26, '15, 11:08, променено общо 1 път.
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от muny7 »

Да Бобсън и ние си купихме такава стартерна смеска, но явно нещата или при пилета не са като хората или при фуража или и двете :nod: . Та затова питам вие отлеждате ли и имали ли сте този проблем? :hmmm:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от sendi1966 »

Преди две години гледахме бройлери и нямахме този проблем.Купувахме ги от едно село между Димитровград и Стара Загора-там има люпилня.Първите месеци ги гледахме със стартерен фураж за бройлери,накрая две седмици само с жито.От там си дават лекарствата за две седмици и повече от това лекарства не сме давали.Обаче на мен ми дойде нанагорно да купувам фураж и от две години си купуваме пиленца за носачки.Някаква местна порода.Купуваме ги колкото гълъбчета големи.Вземаме ги горе долу на половина носачки и петли.На есен петлетата слагам в буркани.Така ми идва по изгодно.
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Пилета за месо (бройлери)

Мнение от muny7 »

:sclap: Благодаря ти за изчерпателния отговор Сенди !
Явно от Джиев никога вече пилета, едни познати ни казаха, че са взимали от люпилня в Ст. Загора и бяха доволни (може да са същите :stiskam: )
За тази година беше каквото беше другата живот и здраве !
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”