Кокошки

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Кокошки

Мнение от al.yank »

Леле,какви смешни рошковци :D Много са сладурски!
Мен ме е страх от всякакви пернати(фобия идиотска),ама на снимка са симпатяги :dovolen:
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Кокошки

Мнение от ljuboznatelna »

evita написа:Много са готини.
Само такива ли отглеждаш?
Имам и порода Феникс, точно петела от горните снимки, но не мога да му намеря снимките. От дете съм влюбена в тези петли, заради илюстрациите в една книжка. :D
Изображение

Гледаме два вида фазани и двойка пауни, но пауните са много войнствени и тормозят всички останали, а нямам къде да ги отделям :hmmmmmm: Като е хубаво времето и сме навън ги пускам из градината, да си отдъхнат кокошките. Още са млади, едва сега започнаха да нарастват опашните пера.
Изображение
elena kirilova

Re: Кокошки

Мнение от elena kirilova »

обожавам пилета,обожавам :ieeemyzh:
направо дъха ми спира от тези красиви кокошчици/Милена02-не смей да се подсмихваш :evil: /
направо ми иде да си заформя едно местенце и да си ги завъдя :dovolen:
обаче от години при нас се е заселила една или са цяло семейство -не знам ,бялка или златка
мисля ,че е златка
пищят пронизително по цели нощи през лятото и душат кокошките на комшийте
и в мойта къща идват постоянно
качват се по тавана и трополят по цяла нощ
даже спират на первазите на прозорците да си изядат плячката
ако ми уморят пилетата направо ....не знам

Ева ,чувала съм ,че село Опицвет имало някакъв бивш военен който отглежда пауни и ги продава
знаеш ли нещо за това
elena kirilova

Re: Кокошки

Мнение от elena kirilova »

Люб,пауните не ти ли бягат
как ги опазваш да не ти излетят
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Кокошки

Мнение от ljuboznatelna »

Нашите пернати са във волиера със ситна мрежа, пази и от влизане на мишки. Мрежата е и отдолу, върху нея има пръст, за да не влиза нищо отдолу. Пускам ги за малко навън и ги следя. До сега не са правили опити да бягат, но никога не е късно ;) Пухените кокошки и да искат не могат. Фениксите летят като птички, но кацат по кокошарника, общо взето нямат желание да ходят много далеч. Все пак им нямам пълно доверие. Фазаните изобщо не изпускам навън, защото са пълни диваци.
За пауните знам, че успяват да се защитят от невестулка, но от белка едва ли ще могат. Те си ходят винаги двамцата, ако единия се отдалечи, другия го вика с много интересен звук. Когато са уплашени от нещо , мъжкия тръби като с тръба. Тогава отивам да видя какво се случва.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Кокошки

Мнение от ljuboznatelna »

Леко отклонение ;)

Изображение
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Кокошки

Мнение от evita »

Елена ,не го знам този военен,но съседа ми има пауни и ги развъжда и той.Има и едни черно бели пауни,много са красиви.Но тези птици стават много големи,опашките на неговите мъжки са огромни,трудно летят,дълги са по 2 метра,красиво е много но иска и място.
Относно белките-златките и при нас ги има,даже първата година ми затри 4 кокошки,какъв рев падна :evil: .Но ако направиш зидан пилчарник и ги затваряш хубаво няма как да влезне.И сега имам кокошки и от тогава не е идвала :stiskam:
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Кокошки

Мнение от kannamy »

Абе пълен лайк съм в тая област,но съм си наумила тая година да си взема кокошки.Едно празно местенце с кучешка колиба имам .Старата кучка миналата година се спомина и все се надявах ,че щерка й и другото куче ще я ползват/колибата де / ама нъц.Те паркетни госпоици се оказаха-наша вина, така ги научихме.Та това местенце си е готов кокошкарник.Но идея си нямам или по-скоро вяра на разните търговци-въпроса е откъде да си взема кокошки .Зора ми е заради пресни яйчица.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Кокошки

Мнение от ljuboznatelna »

Ако съседите нямат, търси чрез Гугъл. "Продавам кокошки носачки", "продавам пилета" и т.н. Породи мноооого. Еконт не пренасят кокошки, но други фирми го правят, например Европът. Който продава, знае ;).
denitsavm

Re: Кокошки

Мнение от denitsavm »

kannamy написа:Абе пълен лайк съм в тая област,но съм си наумила тая година да си взема кокошки.Едно празно местенце с кучешка колиба имам .Старата кучка миналата година се спомина и все се надявах ,че щерка й и другото куче ще я ползват/колибата де / ама нъц.Те паркетни госпоици се оказаха-наша вина, така ги научихме.Та това местенце си е готов кокошкарник.Но идея си нямам или по-скоро вяра на разните търговци-въпроса е откъде да си взема кокошки .Зора ми е заради пресни яйчица.
Знаеш ли съботното пазарче за животни, дето е там по преките на бул. Мадрид? Зад малкия градски театър? Там има кокошки, даже и разни по-увъртяни :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”