Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Deleted User 1445

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Deleted User 1445 »

Оля, малкия сладкиш съм го пропуснала :hmmm: Опа, той е принц и си е топлил аристократичните лапички до печката :lol: :tzvetentze:
Серенка, Хера и Рики ги дели един стъклопакет и засега подскачат само от двете страни на прозореца. Не мисля, че ще е страшно като се срещнат, Рики някак разбира, че животните в двора са нашето семейство. Миналото лято, като бягаше, ходеше в къщичката на дядо Рижко и нямаше дерт между двамата. :stiskam:
Изи, като под индиго са три от тях :lol:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1291 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ljuboznatelna »

Ох, че сладки кучовци и котки! :liubov2:
Аз вече се притеснявам за моя котарак алфа мъжкар, има разгонени котки и той не се е прибрал трети ден. Къде ходи в тия преспи, не знам. Понякога се връща вонящ на овце, сигурно спи при стадото. И носи бълхи, естествено. Другата пухкавелка, дъщеря му, и тя скитосва по цял ден навън и лови птици. Не смея да сложа хранилка никъде. Гледам, че наблягат на плодчетата на розите.
Останалите трима по цял ден, че и нощ, лежат близо до камината.
Брат и сестра
Изображение
Белият бяс, такова хиперактивно коте не сме имали. В моментите, в които не търчи с бясна скорост из къщи, постоянно закача останалите и бяга да се крие под шкафовете :)
Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от venetka70 »

Ние пък имаме една косматка, дето е с нас повече от 10 години. Ми, тя не знае, че е котка. Мисли си горката, че е нещо друго.
Както казва ММ то няма и как да е другояче, че беше толкова миниатюрна като я прибрахме от улицата, че надали е схванала какъв вид е.
Та, това космато чудо обича да се къпе. Ама като казвам обича, то направо си е страст.
Всяка сутрин е едно и също- докато не я кача в мивката да пие вода и после да се омокри подобаващо не се може. Вре се в краката ми, спъва ме, мячи с едно странно стържещо гласче. И накрая получава това дето иска.
Снимки от таз сутрешната порция пиене и мокрене
Изображение
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

Колко ме радват ето такива новини - https://ureport.bg/140877/2017/01/16/ob ... si-v-studa" onclick="window.open(this.href);return false;
Евала шапка им свалям за добрината, състраданието и помощта. В това отношение срещу тях да тичаме, не можем ги стигна.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

И още една хубава новина, днес даже във вечерните новини даваха кратък репортаж за коте Пух - хвала на лекарите и на всички, участвали в спасяването му и в това да може той да живее нормален живот
Изображение

http://letsadopt.net/pooh" onclick="window.open(this.href);return false;
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
iana_hk
Кафевар/ка/
Мнения: 924
Регистриран на: Авг 26, '10, 22:00
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 51 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от iana_hk »

Не знам защо, но като чета такива неща за животни винаги се просълзявам.
"Ако искате да живеете дълго, започнете да живеете с кеф!"
д-р Мишел Саймс
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

Янче, мога да ти кажа защо аз се просълзявам - защото група хора са били достатъчно отворени към страданието на това пострадало животинче, за да направят необходимото то да може да води приличен живот. Тук влизат тези, които са го забелязали най-напред и не са го подминали, после хората от организацията, които са го поели, лекарите, както и всички дарители, благодарение на които е било възможно да се направят няколкото операции и Пух да стигне дотук. Просълзява ме това, че има хора, които не са останали безразлични пред животно в нужда, и въпреки своите проблеми (щото всеки си има такива) са отделили време, средства и усилия, без да очакват благодарност или полза за себе си. Макар че удовлетворението да се види как котанчо се движи сам е най-голямата награда :liubov: Безкористната помощ особено към пострадали животни е нещо, което много липсва в нашето общество.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Deleted User 1445

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Deleted User 1445 »

Серенка, още по-хубаво е, че екипа не спира дотук. Пух няма да е единствен, на още котаци ще помагат :stiskam: То най-добре е да не се налага, но...
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 524
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 76 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от qn4eto »

Здравейте, чета ви постоянно и много се радвам на сладурите ви. Все се каня да попитам тези с котките :P на колко време е допустимо да се къпят. Това, което съм чела е, че не бива да е често, но нашият Котьо от време на време измолва да го пуснем навън, /той цяло лято си е вън/и като го приберем просто няма как да не го изкъпя- той спи при нас в леглото, през деня също е по дивани и столове. Наясно съм, че с котка в къщи няма как да е изрядно, но все пак... Той не е като косматката на Венетка - хич не обича да е под душа, но вече се примири и стоически си изтърпява банята. Иначе също обича да пие вода от чешмата и се качва сам, с осемте си кила. От известно време гледам прави по 1-2 неуспешни опита докато скочи на мивката. Много е смешен. :lol: За съжаление не успявам да кача снимки.
Аватар
vladislava78
Баш кафе майстор
Мнения: 2768
Регистриран на: Май 17, '10, 16:49
Местоположение: Обнова
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 78 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от vladislava78 »

Вече сме големи .... най хубаво се спи на горе с краката :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”