Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от iv.tarlen »

Сиси и Кати огромни за моята представа за котки.Доста пораснали, с какво ги храниш?
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Diadolin1975 »

Здравейте на всички, котките са наистина огромни приличат на плюшени мечета.Размерът им се дължи на породата имам и мъжка котка която е още по голяма и тежи около 10 кг. А иначе ги храним с испански гранули и обожават селски яйца от нашите щастливи кокошки.Ако искате да притежавате такива котки трябва да ги вземете от развъдник или семейство който отглеждат чисто породни животни,а не прекупвачи и зоомагазини предлагащи всякакви сиви котета. Не искам да Ви прозвуча хвалебствено или надменно,но в моето семейство държим на качеството и отглеждаме само чистопородни животни като се започне от кокошките през кучета,котки,гълъби,канарчета.И затова винаги съветвам хората преди да си вземат някаква животинка първо да се запознаят със стандарта на породата и най -хубаво е да посетят изложба по кинология (кучета)фелинология (котки)или орнитология (птици). Изображение
Това е мъжко коте на 1 год. син на мойте котки.
А истинският мини пинчер трябва да е умалено копие на Доберман и тежи 5-6кг. И са високи 30-33см.Всичко друго е просто малки сладки кученца с дълга муцунка остри уши получени при всякакви фсевъзможни кръстоски.
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от дара »

Diadolin1975 ,много красиви домашни любимци :tzvetentze:
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от bpetrova »

Привет на всички,
не знам дали е уместно да пиша по този въпрос тук, но в момента не мога да реша къде. Нашите две зайчета ще стават родители отново...и то по наше невнимание. Как са успели да разглобят клетките и да се съберат - идея си нямам. :hmmm: :angel2: Но станалото, станало. Та, тези дни очаквам ново нашествие от бебета зайчета. Не знам дали всички ще оцелеят, но им търся вече стопани. Ако някой от вас иска зайче, нека да ми пише. Ще ги подарявам! :nod: Бащата е ангорски заек - чисто бял със сини очи, а майката е клепоух, бял на черни петна, отново със сини очи. Надявам се, че малките ще са също толкова красиви. :stiskam:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

Diadolin1975 написа:Не искам да Ви прозвуча хвалебствено или надменно,но в моето семейство държим на качеството и отглеждаме само чистопородни животни като се започне от кокошките през кучета,котки,гълъби,канарчета
Няма да влизам в спор, но звучите точно така, както сте написали, а още и префърцунено и снобарски и това, което сте написали, не е за хвалба. Аз пък като човек, който държи много повече на състраданието и добротата, отколкото на "качеството" (що за дума за животни, да не са стока), съм прибрала и в някои случаи и лекувала само безпородни котки от улицата, освен това храня и улични котки и винаги препоръчвам да се осиновяват бездомни животни, на които да се даде шанс за по-добър живот, вместо да се кихат стотици и дори хиляди левове на всякакви "развъдници", някои от които са такива само на думи и няма никаква гаранция за произход, "качество" и здравословно състояние. Тъжно ми става заради такова мислене спрямо животните.
Факт е, че всеки има право на мнение и избор, но изборът на всеки ми говори за това какъв човек е.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от sendi1966 »

Серена :daaa:
GIOIA(Джоя)

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от GIOIA(Джоя) »

Серена и аз кипнах вчера,като прочех поста,но реших да поотложа отговора.
Снобар е :daaa: И човек,който обича животните,не обича само марковите!
И с безумните парите,които се дават,да поддържаш бизнеса на някой развъдник,биха могли да се лекуват и спасят много бездомни страдащи животни!
Не,че не можеш да си купиш породисто животно,но да отхвърляш всички останали....и да не им даваш шанс за добър живот :ufff:
То е като да подритваш зле облечен човек на улицата и ...
Спирам,че набирам инерция :svekurva:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Малко да ви разведря :ieeee:
Миналата година (когато се сдобихме с вилата) знаехме, че ни трябва котенце. Но тъй като още не е ремонтирано и не можем да спим там, решихме да отложим. Но котката дойде сама - прекрасна, умна! Донесе ни мишка, за да покаже, че е наша. Милата животинка изкара и студената зима почти без нас, тъй като е трудно проходимо и в големия сняг не успявахме да се качваме и 5-6 дни. На Великден роди и седмица след това ни доведе малко рижо морковче, представих го тук. Пак си го прибра (знаем къде са бебенцата, но не бива да я притесняваме) .
Уфффф, малко дълго представяне, но да ви запозная с Маца. Днес плевих новосъздадения остров и тя го пази половин час след това.... Ако можеха да говорят...
Изображение Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Ава_и_мама »

:tzeluvka: Мамина душичка! Как да не ги обича човек!?
Нагушкай я от мен! Поздрави я от Ава. :gush: :liubov:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Еличка »

Гуш, Ави! :tzeluvka:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”