Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от maiakt »

Ами май е имало за какво да се притеснявам-утре може и да не го оперират Рекси. Преди малко се обадили на мъжът ми от клиниката и му казали,че първо трябва да му видят коляното с камера.Съмняват се за износване на ставата или нещо такова. Предполагам,че след като го видят,ще знам какво ще следва. Иначе за упойката знам- само тая година 4 пълни упойки,а в понеделник беше под по-лека. Обикновенно му слагат инжекция за събуждане и като почне да отваря очи,ни викат да си го вземем. Благодаря Ви много за съветите и куража :tzeluvka: .
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от сюзан »

:stiskam: :stiskam: :stiskam: за Рекси и за Мила. Всичко да мине добре и да се оправят и двамата.
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от maiakt »

Благодаря ви за съпричастността! Рекси си е у дома,излиза от упойката. На вчерашното изследване се оказа,че няма скъсани кръстни връзки.В коляното му се е събрала течност,може би в следствие на контузия. Изписаха ни противовъзпалителни и да правим студен компрес на мястото.Ще чакаме и наблюдаваме до вторник дали ще му се размине само с това.Надявам се че ДА .
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Daniela Pargu »

Бравоо! :ieeemyzh: :liubov:
Миличкият Кучо!Добре,че е отървал кожичката!
Майче, ще се оправи,да знаеш !Да го нагушкаш от мен :tzeluvka:
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от qn4eto »

Изображение
Котьо е болен. Вече е изкъпан и е в къщи за зимата. Но от 3 дни не яде, не пие, нослето му е сухо и само лежи. Носихме го на ветеринар - сложи му антибиотик и нещо против повръщане и каза да го наблюдаваме. На следващия ден случайно му споменахме, че в къщи тече лек ремонт, а той - "Ееее, от тука трябваше да започнете". Котките не обичали ремонтите и реагирали по този начин, като свърши ремонта веднага щял да се оправи. Аз се притеснявам обаче и на сила му вкарвам със спринцовка в устата разредено с малко вода кисело мляко - как ще оцелее без да се храни. Моля някой който има впечатления или опит в подобни ситуации да пише. Много съм притеснена.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от clock »

Янче, едва ли е от ремонта. Моите котки преживяха два ремонта и пет пари не даваха, че се кърти, маже и машини бръмчат. Даже им беше забавно. Не мога да кажа какво му е на Котьо, но това три дни да не яде и да не пие вода вече е сериозно. Дай му киселото мляко с един жълтък разбит в него и кафена лъжичка захар. Ако не поиска да яде тогава ще се наложи да му се инжектира физиологичен разтвор, малко да го закрепи. Ходи ли до тоалетната? А като лежи каква му е позата - скупчен или просто си лежи?
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от hosta127 »

qn4eto написа:Изображение
Котьо е болен. Вече е изкъпан и е в къщи за зимата. Но от 3 дни не яде, не пие, нослето му е сухо и само лежи. Носихме го на ветеринар - сложи му антибиотик и нещо против повръщане и каза да го наблюдаваме. На следващия ден случайно му споменахме, че в къщи тече лек ремонт, а той - "Ееее, от тука трябваше да започнете". Котките не обичали ремонтите и реагирали по този начин, като свърши ремонта веднага щял да се оправи. Аз се притеснявам обаче и на сила му вкарвам със спринцовка в устата разредено с малко вода кисело мляко - как ще оцелее без да се храни. Моля някой който има впечатления или опит в подобни ситуации да пише. Много съм притеснена.
при ветеринарите има изкуственна храна за котки която се дава със спринцовка когато котката не се храни изобщо, не помня името но е богата на витамини и минерали за да не страда организма на животното, ремонта няма наищо общо със храненето на котката, освен ако не е погълнала нещо което да и пречи
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от clock »

Добавката се казва Calo- pet и наистина е добра. Може да пробваш и с нея. Слагаш на пръста си, около 3см да е ивичката, и Котьо да ближе от там. И Янче, във водичката му разтвори една ампула витамин С. Котките обичат топла храна и топла вода. Вземи му едно пауче, затопли го на водна баня, така става по ароматно, не бързай да купуваш пастата, че не е никак евтина. Пробвай с това - топла вода, топла храна.
qn4eto
Кана кафе
Мнения: 521
Регистриран на: Дек 22, '09, 19:59
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 69 пъти
Получил благодарност: 71 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от qn4eto »

Благодаря за съветите, момичета. Чак сега успях да ги прочета - имаше някакъв проблем в сървъра. Положението на Котьо като лежи не е като скупчен, мисля. Просто лежи или настрани или с положена върху лапичките глава. Мисля, че е ходил в тоалетната - заравнявам я и я заварвам разбъркана и на участъци пожълтяла- явно е пишал. Утре вече сме в къщи и ще го наблюдаваме и обгрижваме по - усърдно и ще се възползвам от съветите ви.
Малката Ида

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Малката Ида »

Шепа любов! :liubov2:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”