Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от къщичка »

Тя тази сигурно ако има дете с увреждане и ще го "отдели" от другите, щото не е "марково"

Моята дъщеря пък искаше коте, писах в темата на Лютамила. Нямам нищо лично към нея, но предпочетохме улично коте, което пък май се оказа избягало или изгонено домашно. Котето е с хигиенни навици и много миличко. Даже е пухкаво. Една жена го намерила и обявила ако някой го разпознае, но никой не се е обадил. И котето сега си има дом, моята щерка много го глези.

Що сме такива "подбрани" хората... Искаме маркови неща, а сме най-долната порода :(
Не заслужаваме тази планета.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 340 пъти
Получил благодарност: 279 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Di_Va »

ljuboznatelna написа:
Diadolin1975 написа:И затова винаги съветвам хората преди да си вземат някаква животинка първо да се запознаят със стандарта на породата и най -хубаво е да посетят изложба по кинология (кучета)фелинология (котки)или орнитология (птици).
Аз пък си мислех, че е достатъчно да обича животните.
Права си, Люб, напълно достатъчно е! :liubov:
Малката Ида

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Малката Ида »

Обичам животните.Със каквото мога, улеснявам живота на бездомните.Във къщи, животните ми са породисти.Имала съм магазин за животни.
Интересно ми е, как ще ме квалифицирате? :hmmm:
А :swait: за малко да забравя,имам дете с увреждане за което бих умряла.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

Аз по-горе съм го написала. Не може някой да купува и продава животните като стока, да им търси "качества" и да твърди, че ги обича. Както и не може да твърди същото, ако ги яде. Може да каже, че обича само котки примерно, или само кучета, или само определена порода, но не и всички животни като цяло. Това се нарича "видизъм" - едни животни гледаме като любимци, а други поробваме, експлоатираме и убиваме. С какво нашият любимец е повече от теленцето, козленцето, кравата, овцата - с абсолютно нищо. По същия начин реално породистата котка не е нещо повече от непородистата мърлява проскубана слаба от недохранване улична котка. Такава е тя само в нашите очи и представи. И на мен много ми харесват някои породи котки, но обичам всички и сърцето ми е най-вече при бездомните най-вече заради такова отношение от страна на повечето хора към тях и заради трудния и опасен живот, който водят. От няколко години коренно промених отношението си към животните като цяло и сигурно няма по-невероятно усещане да съзнаваш, че живееш, без да си причина за страдания и смърт на живи същества. Това е проявление на безусловната любов, която изпитвам към животните и която мога да заявя с горе-долу чиста съвест, защото не винаги съм мислела по този начин, но именно тази промяна в мисленето смятам за най-важната в живота си.

За финал да цитирам и големия наш поет Валери Петров:
„Всички гледат породата, търсят расови белези,
а пък има в природата удивителни мелези.
Тъй че както при хората, приятелче мое,
и при нас по е важно сърцето какво е.“
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Diadolin1975
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Яну 10, '17, 18:59

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Diadolin1975 »

Няма да коментирам.Интелигентните и образовани сред вас ме разбраха много добре и правилно.Нашият свят е заобиколен от видове животни и сортове растения,а тези които са против са лицемери защото се вьзолзват от тях и се прехласват по определени породи например коне и си поръчват от разсадници различни сортове рози,хибискуси и клематиси -, защо ли?
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от serena »

Хах. Първо, по този въпрос интелигентността и образованието нямат почти никакво значение, важно е сърцето, както е казал и поетът, и второ, за интелигентност и образование не може да говори персона, която очевидно не може да проумее степента на вмешателство на човека спрямо животните и за какво - за неговия КЕФ или ПОЛЗА (съмнителна), като при това потърпевши и страдащи са единствено животните, които имат право да живеят, без да бъдат експлоатирани всячески за какво ли не, без това изобщо да е нужно на никого в този свят. Няма да навреди на човек освен да предявява твърде съмнителни претенции за интелигентност, образование и търсене на "качество" да си поразшири малко светогледа и доста да поработи над своята способност на състрадание и уважение към останалите видове на тази земя и към правото им да живеят, без да бъдат "селектирани" и да се правят всякакви други простотии с тях, без никой да ги пита. Аз изобщо не държа да има "селектирани" животни, а само такива, каквито природата е създала.
На всеки, който не е гледал филма "Земляни", нека го изгледа ако може, та да види в какъв свят реално живее.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от sendi1966 »

Моя Гошо с махленския батко Джони
Голяма игра пада
Джони е кучето на махалата
Дойде миналото лято и цялата махала го храним
Сега изпълнява ролята на бавачка на Гошо
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от ljuboznatelna »

Малката Ида написа:Обичам животните.Със каквото мога, улеснявам живота на бездомните.Във къщи, животните ми са породисти.Имала съм магазин за животни.
Интересно ми е, как ще ме квалифицирате? :hmmm:
А :swait: за малко да забравя,имам дете с увреждане за което бих умряла.
И моето куче е породисто и го избирах от снимки (без да се втелясвам в стандарта, исках да е любов от пръв поглед)), но чак пък да съветвам хората да си избират така животните, много е снобарско. Предполагам, че човекът не е осъзнал, че така ще прозвучи и е имал добри намерения, и предлагам да не го обсъждаме повече :)
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от kuntova »

Здравейте, това са двете ни глезли- пойнтера Рита и Щуротия - бутикова порода " шпинцер" :dovolen:
Изображение
kuntova
Виенско кафе
Мнения: 460
Регистриран на: Апр 23, '13, 21:36
Местоположение: Пловдив

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от kuntova »

Таткото на шпинцера :dovolen:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”