Помощ! Мравки /вкъщи/!

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
denitsavm

Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от denitsavm »

Имам сериозен проблем с мравки в къщи - лазят по первазите и ми разкопават теменужките :o Как да ги преборя? На всичкото отгоре съм и с малко дете и ме е страх от препарати, но ако се налага и има неколкочасов само период на вредност ще го преживеем
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от elina »

Първо -напръскай с оцет ,после -наръси сол .
denitsavm

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от denitsavm »

Още сега! Мерси
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от 5ia »

След което подреди кръгчета краставица.... :lol: :lol: :lol: извинявам се, ама не можах да се удържа...
Аватар
jina_ina
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Яну 6, '10, 23:34
Местоположение: Солун, Гърция

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от jina_ina »

Чух някъде, че се ръси канела и имало голям ефект.
Ако искаш опитай и после споделяй.
Успех :stiskam:
Когато ти стане толкова трудно и си мислиш, че не можеш да продължиш - не ти остава нищо друго, освен да продължиш!
Аватар
elina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:14

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от elina »

5ia написа:След което подреди кръгчета краставица.... :lol: :lol: :lol: извинявам се, ама не можах да се удържа...
:lol: :lol: :lol: :mrgreen: :angelche:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от vodo-leika »

И вкъщи почти всяка година имаме проблем с мравките. За съжаление нито сол, нито оцет, нито канела, нищо не помогна, та прибегнахме ( за мое огромно съжаление) до препарат, че положението стана нетърпимо. :hmmmmmm: Иначе, за да е салатата пълна, ще допълня с още един бабин илач - сок от лимон :D !
Аватар
5ia
Кафевар/ка/
Мнения: 992
Регистриран на: Дек 13, '09, 09:06
Местоположение: Русе

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от 5ia »

С тези канели и лимони, предлагам да минем в готварство :D . А аз сега ще ви кажа моя изпитан метод, че съвсем да се ошашавите. Препарат за миене на съдове. Може да се намаже, може да се изцърка в дупката, от която идват. Но действа безотказно. :daaa:
Аватар
vivi
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Фев 16, '10, 14:08

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от vivi »

мравките мразят силната миризма от личен опит те съветвам да наръсиш навсякъде даже и оттам откъдето излизат с прах за пране или друг такъв препарат ще изчезнат много бързо. успех :daaa:
denitsavm

Re: Помощ! Мравки /вкъщи/!

Мнение от denitsavm »

За съжаление с оцета и солта нищо не стана :( . Само дето още мирише на оцет в стаята - ябълков :lol: . Първоначално се скриха, но после пак надойдоха. Сега ще запушвам със силикон където мога разни дупки и ще пробвам и със слледващото. Канелата я отказвам, че ще падне едно киханеее :lol: . Четох някъде за препарат против бълхи по животните - Био Кил, безвреден бил :hmmmmmm: , та ще търся от него :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”