Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Noel »

dancheto написа:
Noel написа:За 80/80 каква би била цената?Не се ориентирам...
За Мамута....дали да не пробвам с него да си залепя первазчетата и да спра теча?Водата се стича между стената и коритото.А бе аман от глупави неща,които предлагат само за консумация.Никога не си купувайте тези акрилни глупости.Един познат с тегло 100кг пропадна в неговото на второто влизане.
Ето ти за правия ъгъл 80/80 120лв http://www.fat-bg.com/%D0%BF%D1%80%D0%B ... 5/57-80-80" onclick="window.open(this.href);return false;
а 80/80заоблен пак тази цена http://www.fat-bg.com/%D0%BF%D1%80%D0%B ... 5/58-80-80" onclick="window.open(this.href);return false;
За Мамута става, на 1см държи 20кг, в смисъл става и за первази, но пак прецени тежеста...
Много си ми полезна,благодаря :tzeluvka:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4883
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от dancheto »

За нищо! :daaa: :tzeluvka:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от botan »

Трябват ми куки, с които да закача една плоскост за паното на балкона, която да ми държи саксии (много саксии). За целта предполагам трябва да намеря железар, но всички, които знам не пожелаха да се заемат с поръчката. Майка с подръчни материали изработи едни, но арматурното желязо 6тица се оказа твърде слабо.
Дайте идеи и насоки моля!
Insta: ex_hort
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от libra »

хоризонтална ли е плоскостта
Аватар
Марта
Kъсо кафе
Мнения: 94
Регистриран на: Мар 16, '16, 20:25
Дал благодарност: 26 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Марта »

botan написа:Трябват ми куки, с които да закача една плоскост за паното на балкона, която да ми държи саксии (много саксии).
Дайте идеи и насоки моля!
Може да погледнеш в спортен магазин, стоките за спортистите катерачи може да те изненадат :hmmm: ..... и да попаднеш на правилните куки. :stiskam:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Daniela Pargu »

Ботан,анкерни болтове няма ли да свършат работа? :hmmm:
С тях към камък захващам големи тежести.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от botan »

libra написа:хоризонтална ли е плоскостта
Не баш, неизползвана козирка е, защото реших че предпочитам да си мия прозорците редовно, от колкото да ми засенчва балконя. :mrgreen: Сега я вкарвам в употреба, щото пари съм давал за нея, пък и ми трябва място за още саксии. :mrgreen:
Daniela Pargu написа:Ботан,анкерни болтове няма ли да свършат работа? :hmmm:
С тях към камък захващам големи тежести.
За жалост няма. Паното е винкелно и няма къде да захвана "плоскостта" :mrgreen: ;) . Трябва да я положа на куки...или хмм сега ми хрумна, че май мога да я провеся и на вериги. :hmmm: Абе то се знае, че ще събирам разпилени саксии и растения от пода, ама да видим... :twisted: :|

А като сме на темата за балконското пано, как точно се пребоядисва винкела, без кварталните животни (включително и съседи) да го прецакат докато още боята не е изсъхнала добре? :hmmm:

ПП: Ааа сетих се как би могло с анкерни болтове, но плоскостта е дълга и ще вземе да увисне по средата от тежестта. Пак не става.
Insta: ex_hort
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

Забиваш 2-3-4 или колкото е нужно винтове/пирони в стената под плоскостта, така че тя да може да стъпи хоризонтално на тях. Преценяваш каква трябва да бъде дължината на двете вериги, които ще я държат отпред и ги хващаш за стената здраво с дюбел-винтове. Практически плоскостта се държи на веригите в две точки (горе на стената и в предната част на плоскостта) и подложените отдолу винтове. Ако го изработиш здраво, ще издържа доста натоварване, респективно саксии. Обаче :swait:! Колко е широка плоскостта и от какъв материал е? Колко е дълга, колко тежи, достъпни ли ще бъдат саксиите? И какво точно е това балконско пано? Дай повече инфо, а най-добре снимай :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от Гео, граф »

Или да закачиш веригите на куки на това пано :hmmm:?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Строителни неволи, съвети, предложения, идеи

Мнение от botan »

Нямам възможност за пълен разбор на ситуацията. Въпроса ми беше за железар, който да ми огъне желязото.
Разбрах какво ми обясняваш, но това се отнася за стените, които делят съседските балкони, пък при мен това ще бъде монтирано отпред, от вътрешната страна, където стени няма, а само едино винкелно пано, да не се претрепеш.

ПП: То има дупки така че веригите мога директно да ги овеся на него и двата края да захвана с карабинер.
Insta: ex_hort
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”