стар куфар - идеи

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

стар куфар - идеи

Мнение от vodo-leika »

Давайте идеи! Сега покрай местенето изскочиха два чудесни големи куфари с твърди страни, до колкото виждам, от кожа. Искам да ги боядисам или декорирам някак, но не зная какъв вид материали трябва да търся. Боя за кожа ли, спрейове ли? Знам, че има много вълшебници цветарки с разностранни таланти! :dovolen:
denitsavm

Re: стар куфар - идеи

Мнение от denitsavm »

Водолейче :dovolen: Можеш всичко да ги направиш. Избери си боядисване или облепяне с плат, /аз с плат ги предпочитам/ и кажи на какво си се спряла, ще ти помогна и с инструкции :nod: Някои са даже с хартия облепяни ... просто разгледай ПРинтерес и виж какво ще ти хареса

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: стар куфар - идеи

Мнение от vodo-leika »

Ей, това с плат е много идейно! Ама като съм с две леви ръчички :snif: !
denitsavm

Re: стар куфар - идеи

Мнение от denitsavm »

Ами то това е най-лесно :nod: Пък и едно от най-важните правила е - "Не се вталявай, от самолет няма да се вижда!" :D :angelche:

Първо си вземи праймер за боя /грунд или праймер пише на кутията/, бял, акрилен. Принципно има и спрейове праймери, безцветни, обикновено за основа на лакови покрития, ако намериш такова и те устройва цената, също е добро. Ако плата ти е с бяло по него обаче, най-добре праймер за боя - бял. После избираш плат - стараеш се да е плътен, тип дамаска, плътни завеси ... нещо, което да не прозира :nod:, добре е да комбинираш 2 десена /може и мушама да вземеш/. Купуваш си Ц200 и двойно-залепващо тиксо. Ножица и удобно макетно ножче. Акрилен лак, безцветен или спрей-лак безцветен, мат или сатенен, гланцовия ще развали автентичноста на платовете

1,Първо почистваш хубаво, възможно най-хубаво. Предполагам, че на парцалчето ти ще остава жълто от кожите докато чистиш, постарай се да е възможно най-малко.
2,Минаваш една ръка с праймера, не много дебел, но не и тънък пласт - това за да може да не прозира кожата под плата като го залепиш и за да не става на петна. /Най-ми е трудно да ти кажа дали това ще е достатъчно, за да не избият жълти петна :hmmmmmm: , но няма как да знам... принципно ако сложиш повече праймер на места може и той да се напука след време. Ако имаш възможност за най-сигурно минаваш и един пласт бяла акрилна боя, но може и това да е презастраховане от моя страна. Праймера съхне за около 2-3 часа, но го остави до другия ден, ако направо ще лепиш върху него. Ако решиш да вмъкнеш и боя, нея може 2 часа след праймера и пак поне 12 ч. съхнене.
3,Може точно да си оразмериш плата и даже да подгънеш крайчетата само с ютия - мажеш с Ц200 равномерен пласт на избрана страна и лепиш, оставяш да изсъхне, остатъците изрязваш с макетното ножче. Като лепиш не опъвай много плата, той става влажен и съответно се поразтяга и размества. Слоя лепило трябва да е достатъчно дебел, за да се хване и не твърде много, за да не излиза над плата /направи си проба върху нещо преди основното лепене - например го облепи първо отвътре/
На малки площи аз залепвам плат върху каквото и да е с двойно-залепващото тиксо, за цял куфар обаче бая тиксо ще отиде - но принципно е добър вариант и съвсем не толкова скъп, щото това тиксо е 2 лв. , не знам обаче колко ще издържи
4, Най-отгоре декупажистите пак мажат Ц200 върху плата и накрая се слага безцветен лак - спрей май е най-удобно. Аз съм плескала директно с лака отгоре.

Ако намериш подходяща мушама - само лепиш с Ц200 и си готова ;) , без праймери, бои, лакове ... но пък плата си е плат :angel2:


И аз съм подготвила един куфар /от шевна машина/ за др. седмица, ако успея да го почна ще снимам :nod:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: стар куфар - идеи

Мнение от vodo-leika »

Дени, безценни идеи! Благодаря ти! :liubov2:
Deleted User 5091

Re: стар куфар - идеи

Мнение от Deleted User 5091 »

Да ви покажа новото проектче- превръщане на стар, изработен от моя дядо дървен куфар в помощна масичка.
Байцвах го с байц-орех. Още се чудя дали и как да го пооцветя. Краката са от стар дървен корниз. Предстои да ги байцвам и тях. Не успях обаче да ги закрепя достатъчно здраво, така че продължавам и в тази посока да мисля. Изображение
Lois

Re: стар куфар - идеи

Мнение от Lois »

много е хубав! според мен го остави така, не го разкрасявай повече.
краката... бих поставила наобратно, с топчетата нагоре, или пък дори сменила с други, тип мид-сенчъри - при тази чиста линия на горната част, не му трябват други украси.
eй такива, по-височки :)
Изображение
Deleted User 5091

Re: стар куфар - идеи

Мнение от Deleted User 5091 »

Благодаря, Lois.
А как да ги закрепя здраво :hmmm:
и аз си мисля, че ще им дойде в повече ако ги изрисувам.
Lois

Re: стар куфар - идеи

Мнение от Lois »

Ами може би няккави планки, които да се закрепят към краката, а тях вече с винтове към куфара? Виж икейските мебели как им се закрепват краката, може да ти дойде идея :)
GIOIA(Джоя)

Re: стар куфар - идеи

Мнение от GIOIA(Джоя) »

С винт без глава,който се навива и от двете страни.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”