Избор на жилище моля за малко съвети

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Feeriq »

Както е видно от заглавието търся си жилище и съм в голяма дилема кое да избера .. на една цена си харесах две жилища .Едното е на 8 последен етаж ,вътрешен апартамент но само с източно изложение иначе няма проблеми с покрива и т н а другия апартамент е на 3 етаж със изложение И/З.. дайте малко мнения моля .Знам ,че инфото е оскъдно но все па моля за съвети -кое бихте избрали, кое не и защо .Утонявам ,че и двата са на добри места в един квартал са и на еднаква цена и ,че искам да гледам мноого балконски цветя което също е важно за избора ми :D :D .. е този на третия ет. е 1000 евро по скъп ама това да ми е проблема :D
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Satori »

Feeriq написа:.Едното е на 8 последен етаж ,вътрешен апартамент но само с източно изложение иначе няма проблеми с покрива

Това сигурно ли е за покрива? Има ли тавански етаж над него, или не?
dal

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от dal »

никакъв осми етаж , сега няма проблеми , ама преди да те заведат на оглед кой знае колко дни са пръскали против плесени за да белне...
асансиори се чупят , покрив задължително ако не тече-на много блокове горе са възвратни нам какво си на тецовете
долу може муха да не трепва и перде да не помръдва , а горе ще има постоянно вятър;
извинявай , ама то изобщо не може даже да се сравнява изложение изток/ запад с такова само изток -първото е за предпочитане защото като завърти на обяд жегата от юг ти имаш светлина и слънце през зцелия останал ден... :dovolen:
разпределението ти не знам как е , ама явно са равностойни щом не го споменаваш
цигани се за отстъпки до кръв-пазар в момента няма , ако ти не можеш прати некой който може на когото имаш доверие-до 25 % можеш да свалиш и намирай кусури като за световно , чегрътни боята виж долу какво ще се покаже , виж сервизните около отдушниците има ли шубнало мазилка , и помириши ъглите в стаята която най малко според теб са ползвали-нея не са отоплявали и ако има мухъл-там е и стената ще смърди на белина и или хлор...на ръбчетата долу и високо горе.....
успех
трети етаж , остаряваме :D

прати мен...щи остане и за обзавеждане :hihihi: :mrgreen:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от ida_ili64 »

И аз първо за това се замислих...,че остаряваме ;) .Значи 1-ви път за 3-я етаж! :daaa:
Осми,последен,сега добър,ама утре,а вдруги ден?!Даже и да не са го'Козметизирали",както ти казва Дал...и той ще остарява,като нас-та 2-ри път за 3-я етаж! :daaa:
Трето и аз си мисля,че само източно изложение,ще си е много скучна панорама,а и наиститна ще имаш слънчице през целия ден в отделните стаи,макар,че и само източно изложение си е добро,от гледна точка на цветята ,но е скучно да гледаш цял ден само в една точка-така,че 3-ти път за 3-я етаж! :daaa:
Относно цената,Дал е абсолютно права,пазари се за цената надолу,все нещо ще изкръкаш,както и за комисионната на посредника!Успех! :daaa: И да се похвалиш после,ще чакам!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Bi_
Кафевар/ка/
Мнения: 991
Регистриран на: Дек 12, '09, 14:57
Местоположение: РУСЕ

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Bi_ »

И ако не е външен,е много добре на третия етаж.
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от Satori »

Bi_ написа:И ако не е външен,е много добре на третия етаж.
Е, вътрешен е по-добре, спор няма. Външният се оскъпява откъм изолация. Щото без изолация не си е работа.
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от DOBI »

От личен опит-изложение изток-запад и не на последен етаж и външен!Не ме питай колко пити правя покрив и как съседите не искат да плащат,а у нас стават водопади и после - хайде нов ремонт.......
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от lila »

Външен и на последен етаж НННЕЕЕЕЕЕЕЕЕ - личен опит :nod:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от zmei4o »

3те най важни неща :
Местоположение, местоположение , местоположение :nod:
намери си да има място за китките :D и поне 1 голяма или 2 малки тераски :D
огледай съседите ;) и постой малко да видиш как е движението :)
виж дали има наблизо хранителен магазин :D място за паркиране
огледай поне още 10тина жилища по списък :!:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
nadetoabromova
Кана кафе
Мнения: 666
Регистриран на: Ное 27, '09, 05:38

Re: Избор на жилище моля за малко съвети

Мнение от nadetoabromova »

Аз съм за 3 етаж с изложение изток - запад.Апартамента ми е с такова изложение и е на 4 етаж не се оплаквам,топло е светло е използвам западната тераса зимата като зимна градина :lol: ,а лятото пускам външни щори и прането ми е свежо мирише на чисто и не избелява а зелените ми стайни цветя полудяват :lol:
http://picasaweb.google.bg/nadetoabromova" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”